Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

  • Adınız Soyadınız: Nevzat Mustafa Gürbüz
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: BANKA
  • Şikayet Tarihi: 14/04/2021
  • Şikayet Görselleri:

07. 07 2020 de online mezun oldum. 560 TL ücret yatırdım mezuniyet paketi ve diploma ücreti tam bana belgemi yollayacaklar. Aradan bir hafta geçti bana 2018 de 3. Sınıfın başında geçmiş yıl eğitim ücreti diye 5906 TL, 1 dönem borcu ücreti sistemimde muhasebeme yansıttılar bu nedenden dolayı diplomamı alamadım bunu beni ödemek zorunda bırakıyorlar. Geçmiş yıl ücreti neden mezun olduktan sonra çıkıyor biliyorsunuz ki Kıbrıs’taki hiçbir okul ücreti peşin almadan ders kaydı ve kaldıki sınavlara bile asla girmesine izin vermiyor. Bu belki bir ihmal karlık veya gözden kaçan bir durum olabilir bunun faturası neden bana çıkıyor.

Uluslararası Kıbrıs üniversitesi ile konuştuğumda bunun muhasebe biriminde gözden kaçan bir durum olduğunu ve buna karşılık bu duruma uygun bir bahane olarak benim o dönem bursumun düştüğünü Dile getiriyorlar. Bursum Düşse bile sistem asla bu parayı ödemeden bir sonraki döneme geçirmez sınavlara bile koymaz. Dediğim halde hiçbir sonuç alamadım.
Ben okulda her dönem 4.00 üzerinden 3.50 üstü not ortalaması üstünde ortalama yaparak her dönem ayrı ayrı başarı elde ettim son yılımda 4.00 üzerinden 3.95 – 3.99 arası dönem ortalaması yaptım. Onur belgeleri ve başarı belgeleriyle her dönem başarım belgelendirildi. Ama böyle bir durumun karşıma çıkması beni hayal kırıklığına uğrattı. Bir kaç ay sonra atamam gerçekleşecek Ve diplomam yok diplomam olmazsa ömür boyu ben öğretmen olamadığım için rezillik çekeceğim belkide asla atanamayacağım devlette öğretmen olamayacağım. Babam yakın zamanda vefat etti ve annem sadece emekli maaşıyla geçimimizi sağlıyor zaten evimiz kira zar zor ay başını getiriyoruz ben bu orayı asla ödeyemem keşke böyle bir durumum olsa bende bu durumdan kurtulsam ama malesef bu çok üzücü durumla başbaşayım. Değerli KKTC tüketiciler birliği derneği Başkanı ve diğer biriminizde çalışan, görevli tüm herkesten bu konu hakkında benim hakkımı savunmanızı rica ederim saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder