TÜKETİCİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK YERİNE BİZZAT RİSKE SOKAN”ROKSENES BAR, ONYX BAR KARA LİSTE VE BOYKOT KAPSAMINA” ALINMIŞ BULUNMAKTADIR.

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Güncel

 TÜKETİCİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK YERİNE BİZZAT RİSKE SOKAN”ROKSENES BAR, ONYX BAR KARA LİSTE VE BOYKOT KAPSAMINA”  ALINMIŞ BULUNMAKTADIR.

17.04.2015

           Burası Eşkiyalar Ülkesi Mi?

Eski adı ROKSANA OLAN ONYX BAR’DA ROCKS OTELİN SAHİBİ DAREN VUDALI adamları ile birlikte barında eğlenmekte olan bir gencimizi sopalı saldırı sonucu ciddi olarak yaralamasıdan dolayı Girne Polisi adli şube ekiplerince adamları ile birlikte 21.07.2013 tarihinde tutuklanmış bulunmaktadır.

 Bu işyerinin müşterisi olan tüketicilerin güvenliklerini sağlamak yerine onlara gaddarca bir saldırı içerisinde olabilmesi için hiçbir gerekçenin geçerli olamayacağı gerçeğinden hareketle bu işyerinin “SALİM VE GÜVENLİ OLMADIĞI”nı, bu işyerinden daha önce de şikayetler alınmış olmasını ve aynı iş sahibinin aynı iş dalında ROKSENİES BAR”ı kardeş işyeri olarak Lefkoşa’da Dereboyunda açmış olmasını dikkate alan TÜKETİCİ ÖRGÜTLERİ KONFEDERASYONU tüketicilere bu eğlence yerlerine gitmemeleri çağrısında bulunmakta ve bu amaçla bilgilendirmek üzere;.

TÜKETİCİ ÖRGÜTLERİ KONFEDERASYONU;

  1. “ROKSENİES BAR, ONYX BARI KARA LİSTE VE BOYKOT KAPSAMINA” almış bulunmaktadır.

24.07.2013POLİS GENEL MÜDÜRLÜĞÜ,

LEFKOŞA.

Konu: Burası Eşkiyalar Ülkesi Mi? Polis Mensuplarına Teşekkürler!

Girne’de 21 Temmuz sabahı eski adı Roksana olan Onyx Bar’da Rocks Otelin sahibi Daren Vudalı ile birlikte barında eğlenmekte olan bir gencimizi adamları ile sopalı saldırı sonucu ciddi olarak yaralamasıdan dolayı aynı günün akşam üzeri Girne Polisi adli şube ekiplerince adamları ile birlikte tutuklanmış ve Mahkemeye sevkedilmiş bulunmaktadır.

Bu gencimizin Onyx Bar’da ağır darp edilmesi sonucu Girne Akçiçek Hastanesinde başına 7 dikiş atılmış, yüzü gözü yara bere içerisinde ve burnundan kanlar akmakta idi. Lefkoşa’da Devlet Hastanesinde İlk Yardımda saatlerce müşahade altında tutulmuş ve kendisine 2 ağrı kesici iğne yapılmış bulunmaktadır.

Adı geçen barda birçok kez aynı şekilde gençlere içki ikram edilerek ciddi şekilde tartaklandıklarına ilişkin derneğimize daha önceleri de duyum yapılmıştı.

Derneğimiz tarafından olayın öğrenilmesi üzerine Girne Polis Müdürlüğü nezdinde yapmış bulunduğu girişim sonucu gerekli soruşturma başlatılmış ve ülkemizin tanınmış iş adamlarından olan Daren Vudalı ve bu saldırda bulunan adamları dün akşam üzeri tutuklanmış ve kendilerine dava okunmuştur. Ancak Onyx Barda Daren Vudalı’nın yanında içki içmekte olan ve esas saldırı ve darp cürümünde bulunan adamının sırra kadem basması ve ortadan kaybolması işlemiş bulunduğu suçun farkında olduğunun en açık olgusudur.

Bu konuda başarılı bir soruşturma yürüten Girne Polis Adli Şube personeli Üzeyir Koçer ile Halil Acaroğlu esas saldırganın bulunması için soruşturmanın sürdürüldüğünü saldırıya uğrayan gencin ailesine karakolda ifade etmişlerdir.

Bu saldırıda bulunan ve birçok olaydan vukuatlı Rocks Otelin sahibi Daren Vudalı’nın öncelikle müşterilerinin güvenliğini koruması gerekirken bizzat bir iş adamı olarak saldırıda bulunması gençlerimizin artık Kuzey Kıbrıs’ta güvenlik içerisinde eğelenebilecekleri bir sosyal ortam bırakmadığının en çarpıcı göstergesidir. Gençlerimizin neden Güney Kıbrıs’ı tercih ettikleri arıştırılırsa hiç de cazibesinden olmadığı anlaşılacaktır. Güvenlik, saygı ve itibar müşteriler için önemli bir unsurdur ve bu da Güney’de tam anlamı ile gösterilmektedir.

Gençlerimiz zaten yurttaşlara yasak olan Casinolara veya yasak olmadığı halde girişleri bodygardlar ile engellendikleri fahiş ücretlerin alındığı plajlara gidemedikleri gibi diğer sosyal ortam ve olanaklardan da artık güvenlik nedeniyle tam anlamı ile yoksun bulunmaktadırlar.

Polis Genel Müdürlüğü ülkemizde yurttaşlar arasında imtiyazlı kişilerin değil hakkın ve hukukun üstünlüğünün tesisinde göstermiş bulunduğu bu üstün hizmet anlayışının halkımızın güvenini kazanmasında önemli bir icraat olduğu idrak edilmelidir..

Tüm olumsuzluklara rağmen yurttaşlarımızın hakkının, hukukunun, can ve mal güvenliğinin korunmasında göstermiş bulundukları hassasiyet ve üstün hizmet dolaysıyle derneğimiz Polis Genel Müdürlüğü mensuplarını kutlamakta ve teşekkür etmektedir.

Esas saldırganın bulunması ve suçluların ibret olacak şiddette cezalandırılması ülkemizde yaygınlamış bulunan bu mafiavari benzeri vukuatların önünün alınması ve ülkede huzur ve güvenin sağlanmsı için yaşamsal önem arzetmektedir.

Derneğimiz bu işyeri önünde eylem düzenleyerek gençlerimize yönelik şiddeti ve iş anlayışı ve insanlık ile bağdaşmayan bu gaddarca davranışları protesto edecektir.

Derneğimiz Onyx Bar’da eğlenmekte olan bu gencimize yapılan sopalı saldırıyı şiddetle kınamakta olup bu saldırıda bulunan birçok olaydan vukuatlı Rocks Otelin sahibi Daren Vudalı’yı “Kara Liste” kapsamına almış olup “İstenmeyen Şahıs” olarak ilan etmiş bulunmaktadır.

Saygılarımla bilgilerini arz ederim.

Dernek Genel Başkanı.

Dağıtım:

GİRNE POLİS MÜDÜRLÜĞÜ,

GİRNE POLİS MÜDÜRÜ,

SAYIN HÜSEYİN YEŞİLDAĞLI.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder