RIZKI ECZANESİ-Yüksel A.Raşit Ecza Deposu.

 • Adınız Soyadınız: Bahar Akar
 • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Diğer Haberler

 

SON KULLANMA TARİHİ 09/2019  OLAN YAPIŞIK ERİMİŞ OLAN TABLETLERİ  GERİ ALMAYAYAN RIZKI ECZANESİ KARA LİSTE VE BOYKOT KAPSAMINA ALINMIŞTIR.

YÜKSEL A. RAŞİT ECZA DEPOSUNUN AÇIKLAMASI!
RIZKI ECZANESİ-GİRNE SATTIĞI BOZUK İLAÇ İÇİN YÖNLENDİRDİĞİ TÜKETİCİYE VE DERNEĞIMİZE SAAT 17.30 KADAR ÜRÜNÜ DEĞİŞTIRECEĞİ SÖZÜ VERİLMESİNE RAGMEN RAŞİT ECZA DEPOSU BU İLACI ECZANEYE VERDİĞİNİ TESPİT EDEMEMİŞ OLDUĞU İDDIASI İLE DEĞİŞİMİ REDDETMİŞTİR!
BU KONUDA DERNEĞİMİZ TAMAMEN SORUMLU GÒRDÜĞÜ RIZKI ECZANESİ-GİRNE “KARA LİSTE BOYKOT KAPSAMINA ALMIŞTIR!

13/07/2019 tarihinde Girne Rızkı eczanesinden Solgar curcumin satın aldım.Otele geldiğimde ürünü açtım softgel tabletlerin yapışık erimiş olduklarını gördüm.Ürünün son kullanma tarihi 09/2019 Haftasonu tatil olduğu için 15/07/2019 pazartesi ürünü değiştirmek için gittiğimde eczacı hanım ürünü değiştirmeyeceğini ve geri almayacağını bildirdi

Ben de solgar dağıtım firması ve telefon no istedim

Yüksel Ahmet Raşit Lefkoşe firması ürün dağıtımını yapmaktadır.Firmayı aradım.Depo sorumlusu Kemal Bey ürünü değiştireceklerini ve yeni ürün göndereceklerini söyledi.Yasal olarak Solgarın raf ömrü son 60 gün kalınca ürünleri topladığını belirtti.

Daha sonra Eczacı hanım bir solgar yetkilisi istedi.Yeğenim ve ben Bir saat bekledik.Solgar yetkilisi Ziya bey geldi

Ben Eczacı Zehra Hn ile konuşurken solgar depo sorumlusu Kemal bey solgar yetkilisi Ziya beyi telefonla arayarak ürünü kesinlikle geri almamasını söylemiş.Ziya Bey ben ürünü geri alamam dedi

Ben de ürünün Kıbrıs tüketici derneğine başvuracağımı söylediğimde kıbrısta sistem çalışmaz dediler.Ürünün yapısının bozulmuş olduğunu ve insan sağlığı için uygun olmadığını söylediğimde solgar olarak ürünü mart 2018 de Rızkı eczanesine sattıklarını ve artık geri almayacaklarını belirttiler

Eczacı hanım parmağını şişenin içine sokarak tırnağıyla kapsülleri ayırmaya çalıştı. Sonra da şişeyi bana geri vererek ürünü geri almayacağını söyledi

Solgar ürünleri İngiltere’den geliyormuş.Orayı da arayabileceğim belirtildi.Neden burada ürün iadesi yapamıyorum diye sorduğumda kıbrısta sistem çalışmaz dediler.

Ben emekliyim.Daha önce tüketici hakları ile ilgili çalıştığım için durumu size bildirmek istedim.

Kısa süreli tatil için Kıbrıs’a gelenler ve yurtdışından gelen turistler ve Kıbrıs’ta yaşayan insanlar için çok üzücü bir durum.Satış yaparken kibar olan kişilerin ürün bozuk olduğunda ve iade etmek istediğinizdeki kaba davranışları Solgar gibi dünya çapında bir firmaya yakışmıyor.

1 Comment

 1. Solgar kaliteli hammadde seçiminden başlayarak yüksek teknolojik standartlarda üretim ve laboratuvar uygulamaları ile defalarca kalite kontrol testlerinden geçirilerek belirtilen son kullanım tarihinde dahi %100 etiket güvenceli ürünler üretmektedir.
  Yüksel Ahmet Raşit Ecza Deposu olarak hem 15 yıldır KKTC bayiliğini yürüttüğümüz Solgar ürünlerinin İngiltere den ithalinden hemde ithalini sağladığımız diğer tüm ilaç ve tıbbi malzemelerin eczanelerde ki raflarda yerini alana kadarki gerek taşıma gerekse uygun iklim koşullarında 24 saat optimum derecede depomuzda saklama sürecini hassasiyet ile yerine getirmekteyiz.
  Yaşanan talihsiz olayda ürünün tüketiciye ulaşmasında yetkili olan Eczacının açıklamaları ile tatmin olmayan müşterinin firma çalışanlarımız ile görüşmesine istinaden “Yasal olarak Solgarın raf ömrü son 60 gün kalınca ürünlerin topladığını” ifadesi asılsızdır.
  Konu kişinin eczaneden almış olduğunu İddia ettiği ürünün satış fişi tarafımıza ibraz edilmediği gibi konu ürünün depomuzun satmış olduğu ürünlerden biri olup olmadığını ve ürünün Depomuzun eczanelere tedarik etmiş olduğu ürünlerden birisi olup olmadığı hususu ile ürünün herhangi bir sıkıntısı olup olmadığı hususunun tespiti için tarafımıza teslim edilmesi talebimizde konu kişi tarafından şiddetle reddedilmiştir. Yaptığımız kontrollerde Mart 2018 yılında konu ürünün ilgili eczaneye satışının yapıldığı tarafımızca tespit edilmiştir. Konu ürünün eczane tarafından hangi koşullarda muhafaza edildiği tarafımızca bilinmemektedir. Keza adı geçen eczaneye 2019 yılı içerisinde konu üründen herhangi bir tedarikimiz tespit edilememiştir. Şikayet konusu ürün depomuz tarafından tedarik edilip edilmediği belli olmayan ve yine bozuk olup olmadığı müphem bir üründür. Konu şahsa bu hususları tespit amacıyla ürünü tarafımıza teslim etmesi yönünde yapmış olduğumuz tüm ricalar veya girişimler kanaatimizce centilmence olmayan bir tavırla karşılanmış ve reddedilmiştir bundan dolayı da üzülerek daha farklı bir işlem yapılamamıştır.
  Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.
  Yüksel Ahmet Raşit LTD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder