Tortuk Oto Galeri

  • Adınız Soyadınız: Asiye Aşkın
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: OTO ARAÇLARI
  • Şikayet Tarihi: 01/02/2022

Merhabalar,
Biz Aralık ayında evimizi araç+para olacak şekilde Mehmet Tortuk (Tortuk oto galeri sahibi) ile anlaştık. 03.Aralık.2021 tarihinde aracın devrini üzerimize aldık. Tapuda da randevuyu 17.Aralık.2021 tarihine aldığımız için o gün anlaştığımız parayı alıp devrini gerçekleştirdik.
Daha sonrasında 21.Aralık.2021 motor ışığı yandı aracın. Kendisine de haber verdik. (Mesaj görseli var elimizde). Kendisi önemli birşey olmayacağını aracın time zincirine kadar değişip verdiğini söylediğini söylemişti daha önceden de.
25.Aralık. 2021 tarihinde aracın motor sesi değişti evimize gelirken. Aracı garaja koyup sigortaya haber verdik altını fark etmeden vurmuş olabileceğimizi düşündük.
27.Aralık.2021 tarihinde Limasol sigorta çekiciyle aracımızı lefkoşa sanayi bölgesinde bulunan MATE MOTOR’a gönderdi. Araca orada bakıldığında altının vurulmadığını sigortalık bir durum olmadığını makinenin kranklarının gittiğini ve motorun ise ömrünün bittiği, motoru söküp inceledikten sonra bize söylendi. Bununda bizim kullanımımızdan dolayı olmadığını önceden olduğunu ve satan kişinin mutlaka bu bilgiye sahip olduğunu aktardı. Çünkü motor daha önceden açılmış ve bahsedilen ne servis yapılmış, ne de time zinciri değişmiş. Üstelik bilgisayara bağlandığında da bunun görünmeyeceğini, bundan dolayı daha önceden alırken bağlattığımızda herhangi birşeyin görünmemesinin normal olduğunu, bunu anlamak için motorun sökülüp bakılmasını gerektiğini söyledi.
Mehmet Tortuk’a durumu bildirdiğimizde parça bulmada yardım istersek Türkiye’de tanıdıkları olduğunu söyledi bize pişkin pişkin.
Şu an makinisten aldığımız bilgi arabanın değişmesi gereken parçaları ne Türkiye’de, ne Rum tarafında bulunamadı. İngiltereden gelmesi gerekiyormuş araştırılıp. İngilterede bulununca gümrük+konteyner+makine parası+işçilik parası bulunuyor ve kesin olmamakla birlikte en az 100bin tl’nin üzerinde bir rakam çıkarılıyor bize ödememiz için. En az 2 japon araba parası bu rakam. Biz zaten aracı satarız diyerekten kabul etmiştik (devrini aşınca satış ilanlarınıda internette yayınladık) eve pandemi döneminden dolayı müşteri bulamayınca.
Çok mağdur durumdayız şu an.Aracı 20bin Stg sayarak aldık evin içine. Bin-İki bin stg ucuza bile versek borçlarımız kapanır en azından diye düşündük ama şu an elimiz kolumuz bağlı. 1 aydır arabasız kaldık ve bir anda bir sürü borcun içinde bulduk kendimizi.
Biz borcumuz olduğundan dolayı evimizin satışını gerçekleştirdik. 15 aylık bir kızım ve ikinci çocuğuma hamileyim. Doğumdan önce evi satıp borçlarımızı kapatmak istiyorduk ama daha fazla borcun içinde ve üstelik arabasız durumdayız. Bu konuyla ilgili ne yapabiliriz lütfen yardımcı olup yol gösterin bize 🙏🏼

Verilen Araç : SU 672 plakalı Jaguar XE 2.0D Prestige

Satan galeri : Tortuk Oto Galeri – Mehmet Tortuk

Mağdur : Asiye Aşkın- Tamer Aşkın 05488259080 – 0 (533) 876 99 90

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder