Telsim

  • Adınız Soyadınız: Birol Arif Pekin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: İletişim
  • Şikayet Tarihi: 04/10/2021

Geçtiğimiz Nisan ayında (tam tarihşni unuttum) Telsim vodafon Girne Kapısı bayisinden başlangıç ğaketi olan 20 GB 300 dakika ve 1000ü sms lik bir başlangıç paketi adı altında kontörlü bşr hat aldım. Amacım yurt dışına gideceğim ve orada evleneceğim için eşim geldiği zaman akıllı telefonundan güvende kal uygulaöasını kullanabilsin diye. Neticesinde Ağustos ayında yurt dışına gittim evlendim ve geldim. 4 Eylül tarihinde adaya döndüğümde müteakiben hattı eşimin telefonuna taktığım zaman içerisindeki data ve dakikaların gittiğini gördüm. Çağrı merkezini aradığımda ise bu paketi aldığımız zaman bir süresi olduğunu ve dataların silindiğini söylediler. Şimdi soruyorum.
1. Ben bu paketi alırken bana bir süresi olduğu satıcı tarafondan beşirtilmedi. Belirtilseydi zaten almazdım.
2. Paketinin üzerinde de yine böyle bir ibare bulunmamaktadır.
3. Alınan dataların belşrlş bir sürede silşnmesi kime hizmet eder.
4. Ben 80 Tl para ödedim ve parasını peşin ödediğim hizmeti kullanamadım bu hak mı adalet mi?
5. Telsim çağrı merkezine 3 kez aldığım baiye 2 kez şikayette bulunmama rağmen kimse bana geri dönüş yapmadı vr bu nasıl bir müşteri memnuniyeti? Kurumsal diye geçinen bu şirketlerin iş ahlakına müşteri anlayışına yakışır mı?
6. 1 Tl alacakları olsa faiziyle alan bu telefon şirketlerine ödediğimiz ve dünya standartlarının altında ayrıca çok pahalı olan iletişim için ödediğimiz bunca ücretten sonra artık bşr de kullanmadığımız hizmetin parasını mı çdeyeceğiz ve bir de bu durum şirketin yetkilendirmiş olduğu müşteri yetkilisinin bilinçsizliğinden oluyor.
Ben hayatımda ilk kez kontürlü hat aldım. Bu süre konusınu bilmek zorunda değilim ama satıcı beni uyarmak zorunda oşduğu kanaatindeyim ama kimse uyarmadı. Ben bir vatandaş oşarak 80 Tl nin derdinde değilim ama öncesinde ödediğim ücretin karşılığı hizmeti alamamak ve sonrasında insan yerine bile konulmayıp defalarca şikayetimi dile getirmeme rağmen kimsenin beni aramaması yıllardır bir Telsim kullanıcısı olarak beni çok rencide etti. Bu konuda gereğinin yapışmasını rica ederim. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder