Levent Oto Ltd.

  • Adınız Soyadınız: Mehmet Savas
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Honda

14 Yıldır kullandığım Honda Civic marka aracımı, Honda’ya olan güvenim ve memnuniyetim nedeniyle yenilemeye karar verdiğimde yine Honda Civic almaya karar verdim. Sıfır kilometre 2021 model Honda Civic almak için Honda Kıbrıs’a, yani Hondanın Kıbrıs distribütörü olan Levent motors Ltd.’ye ait olan Lefkoşa’daki Honda Showroomuna gittim.

Bize 22 bin euro fiyat verildi. Hiç pazarlık yapmadan kabul ettik. Kendisine 8500 EUR peşin vereceğimi, geri kalanının ise banka kredisi olacağını belirtik. Kalan 13500 euro yu tl’ye çevirip 120 bin tl civarında bir kredi kullanmamız gerektiğini söyledi. Hatta bilgisayarındaki Excel’de 120 bin tl nin aylık geri ödemelerini hesaplayıp bizi bankaya yönlendirdi.

Biz kredimizi TEB Girne şubesinden aldık. Kredinin onaylanıp hesabımıza blokeli olarak aktarılması 19 Mart 2021 öğlen saatlerini buldu. Öğleden sonra Lefkoşa’daki Honda showroomuna gidip bankadan aldığımız kredi senetlerini teslim ettik. Satış sorumlusu bankada blokede olan 120 bin tl mizi o anki kurdan euro’ya çevirdi, üzerinde verdiğimiz 6500 TL peşin euro yu ekledi ve kalan 1480 euro’yu kartımdan tl olarak çekti. Böylece biz Cuma günü aracın 22,000 euro olan fiyatını ödemiş olduk.

Bize araç kayıt işlemlerinin o gün yetişmeyeceğini, araya hafta sonu girdiğinden aracımızı Pazartesi günü Öğleden sonra 15:00-15:30 gibi teslim edebileceğini. Hatta Cuma günü sabah gelebilseydik aracı bugün bile alabileceğimizi belirtti. Bizde karşımızdaki büyük firmanın bize verdiği güven ile, aracımızın ödemesini tamamlamış olarak, yeni Honda’mıza kavuşacağımız pazartesi gününü beklemeye başladık.

19 Martı takip eden hafta sonu, tl’nin euro ve diğer döviz kurları karşısında ani değer kaybı ile büyük olduğunu düşündüğümüz Honda’nın KKTC temsilcisi olan Levent motors LTD’nin hızlı bir şekilde küçülüp, ticari ahlaktan nasıl uzaklaştığını ne yazık ki yaşayarak tecrübe ettik

Pazartesi Honda’dan hiç ses çıkmadı, aradım işlemlerin yavaş ilerlediği söylendi. Salı günü ise baklayı ağızlarından çıkardılar. Artan kur farkını benden istediler. Biz aracın parasını tamamen ödemiştik ve aracın teslimindeki gecikmeden dolayı kur artışını fırsata çevirmek isteyen Honda Kıbrıs’ın bu talebini kabul edilmez. Şu an parasını ödediğim ve adıma kayıtlı olan aracım Honda’da alıkonulmuş durumda ve bana teslime edilmiyor.

Honda’nın yapmış olduğu bu zorbalığı asla kabul etmeyeceğiz. Çok sevdiğimiz bir marka olan Honda maalesef artık görmek bile istemediğim bir araç haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder