Arçelik

  • Adınız Soyadınız: CANSU TAHMAZOĞLU
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Buzdolapları

Girne Arçelik bayisinden, Ağustos 2015  tarihinde buzdolabı satın aldım ve Ekim 2015 tarihinde buzdolabım teslim edilmiştir. Bunlardan Arçelik marka 2398 CNIY model nofrost buzdolabı çalışmasına rağmen, soğutma yapmayarak arızaya geçti. Alt nofrost kısmı çalışır iken üst sebzelik bölümü 15 derece soğutma yapmaktadır. yetkili servisini arayarak, bakımı için teknik servis talebinde bulunduk. Bakım için, 05.08.2019 öğle saatlerinde,  gelen teknik servis personeli, buzdolabının gövdesinin şişik olduğunu ve dolabın tamirinin mümkün olamadığını söylemiştir. Bu konuda nasıl yardımcı olabileceklerini sorduğumda, Yeni bir dolap almamızı gövde şişiğinin tamirini mümkün olmadığını söylemiştir. Gövde bedeli olarak 1.150 TL gövde indirimi yapılarak, herhangi bir model buzdolabı yeniden satın alıp bu rakamın ürün fiyatından düşüleceğini söylemişlerdir. Arçelikten tekrar dolap almaz isek bu 1.150 tl paranında tarafımıza verilemeyeceği ancak ve ancak sadece yeni dolap alır isek yeni dolap fiyatından düşülüleceği bildirilmiştir.

 

Konu ile alakalı olarak;

 

Yaşamış olduğum sorun bir kullanıcı hatası değildir durum böyle iken de aynı marka ürünü üstüne ekstra bir bedel ödeyerek almak istememekteyim.Yetkili firmanın gerekli incelemeleri yaparak mağdur olan taraf da benim olduğumu göz önünde bulundururak aynı buzdolabımın tekrardan tedarik edilmesini istiyorum.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki yetkili firma farklı farklı müşterilere sözde gövde bedeli olarak sunduğu ücret miktarını daha farklı  miktarlarda da başka müşterilere de sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder