Valentina

  • Adınız Soyadınız: Nuray Hamzaçebi
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Ayakkabı
  • Şikayet Tarihi: 03/11/2022
  • Şikayet Görselleri:

Kıbrıs Girne tatilimde, Girne Atatürk caddesinde bulunan Valentina isimli mağazaya 21.08.2022 tarihinde alışveriş amaçlı girdim. Çanta ve terlik aldım. Önce siyah bir terlik ve mavi renk bir çanta aldım ve parasını ödedim. Ancak siyah terliğin ayağımı vuracağını hissettiğim için(Diyabetim olduğu için sakıncalı buldum) satıcının “bir şey olmaz, açılır” ısrarına rağmen, aldığım siyah terliği bırakıp yerine beğendiğim beyaz terliği almak istedim. Satıcı İbrahim beye fiyat farkı var mıdır diye sorduğumda “siyah terlikle aynı fiyata sayarım” dedi ve ücret farkı ödemeden beyaz terliği alıp çıktım. Ancak dışarıda terliğe dikkatli baktığım zaman terliğin defolu olduğunu gördüm. Yaklaşık 1 saat sonra da aldığım mağazaya gidip, ülkemizdeki (T.C.) alışık olduğumuz tüketici hakları bilincinden hareketle iade etmek istedim. Ancak hatalı ürün olduğunu kabul etmelerine rağmen geri almadılar. Mecburen daha önce beğenip ayağımı acıtacağı düşüncesiyle almaktan vazgeçtiğim siyah terliği almak ve ayağım acıyarak giymek zorunda kaldım ve bir de üzerine daha fazla ücret ödeyerek mağdur oldum. Satın aldığım ürünlerin fişini istedim, onu da vermediler. Ekteki ekstre bilgileri yaptığım alışverişin ispatıdır.
Ekte fotoğraflarını ve ekstre bilgilerini sunduğum terliklerden de görüleceği üzere mağdur edildim. Yavru Vatanın tüketici haklarından bilgim olmadığı için oradayken şikayetimi yapamadım. Maddi anlamda mağduriyet yaşadım, ama en önemlisi sağlığıma uygun düşmeyen bir terliği alıp çıkmak zorunda bırakıldım.

Ben 2.500 TL ödeyerek almaya zorunlu bırakı8ldığım siyah terliğin ücret iadesini ve ayrıca bu mağazayla ilgili inceleme başlatılmasını talep ediyorum ve sonucundan da tarafıma bilgi verilmesini,
Konunun çözümü hakkında tarafıma yardımcı olunmasını ve sonuçtan tarafımın bilgilendirilmesi hususunda gereğini arz ediyorum.

Saygılarımla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder