Artesa OTO Ltd

  • Adınız Soyadınız: Recep
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Diğer Haberler

Merhaba,

Ocak/Şubat 2019 tarihinde Volkswagen Artesa Ltd ‘den GM950 plakalı 2004/2005 Taurage V6 araç satın almış bulunmaktayım. İlgili aracın yüksek değerde 15 000 EUR satış fiyatı olduğunu hiçbir arızası bulunmadığını ve tüm parçalarının makinesinin ayrıntılı olarak bakımının yapıldığını belirterek, yapılan büyük indirim ile takassız ve peşin fiyatına ( Seyrüsefer ve diğer masraflarını kendim karşılayarak yaklaşık 5000 TL ) + 8 000 EUR ya aracı teslim alınmıştı.

Sırası ile yaşadığım problemler aşağıdaki gibidir bilginize sunarım,

  • Ocak – Şubat / Araç ilk alındığı sabahı gösterge ekranlarının çalışmadığı fark edilerek firmaya bildirilmiş ve bu ekranlara ihtiyacım olmadığını değişiminin 1700 EUR civarı olduğu tarafıma bildirildi
  • Ocak – Şubat / Araç ilk alındığı günün gecesi ailemle birlikte arabayı deneme sürüşüne çıktığımız esnada çok uzaklaşamadan gönyeli civarında iki çocukla birlikte araç yolda kalmıştır. Artesa aranarak çekici ile araç çekilmiş ve benzin bombasının değişiminin gerektiği söylenerek değişimi kendileri karşılayarak yaklaşık 1 hafta içerisinde sorun giderilmiştir.
  • Mart / Aracı cok kullanamadan sürücü camının açılmadığını fark ettim ve kendi bütçem ile 1000 TL civarında para ödeyerek tamiratı giderilmiştir.
  • Mart / Arac Lefkoşa – Girne yolunda seyir halindeyken motor ışığının yandığı fark edilmiştir ve çekici çağrılarak çekici ücreti tarafımızca karşılanarak araç lefkoşaya çektirildi. ( Artesaya götürülerek aracın bir problemi olmadığını sözde eksozundan dolayı kaynaklandığı bilgisi verilerek araç işletilmiştir.) Işık halen yanmaktadır ve yine ayni arıza meydana gelecektir.
  • Nisan / Lefkoşa sanayi bölgesinde seyir halindeyken aracın amortisör dengesi bozularak yine yolda kaldığımdan çekici parasını ödeyip en yakın farklı bir servise götürülerek 3500 + işçilik ödeyerek bu hasar tarafımca giderilmiştir.
  • Nisan / Girne bölgesinde araç kompresör arızasından dolayı çökmüş yerle bir gitmektedir. Onarım bedeli yüksek olduğundan tarafımca karşılanamadı.
  • Nisan / aracın klima sisteminin bozuk olduğu fark edilmiştir.
  • Mayıs – Haziran / Aracın tüm elektrik sistemi çökerek işlemez kapıları açılamaz duruma gelinmiştir. Son olarak itirazım sonucu artesa aracı servise alarak elektrik problemini çözmüş aracı işleterek tarafıma teslim etmiştir. Diğer problemler devam etmektedir ( komprosör – motor ışığı – gösterge – klima – yan kapıdan sesler gelmektedir- araç içerisinde sonradan oluşan sesler mevcut dur.)

Araç kesinlikle kullanılabilir durumda değildir ocak /subat aylarında karar verip almış olduğum sözde çok iyi durumda adanın en iyi taurage aracı ile satışı yapılan aracı hiçbir şekilde bir gün bile huzurlu sorunsuz kullanamadım. Aracı içine vererek yine kendilerinden 2005 model dizelini alacağımı bildirdim ve 15 000 bin eur değerinde 8 000 EUR + masraflarıyla aldığım aracı 6 500 EUR içine alma teklifinde bulundular. Ve muadili dizel araçlarına 15 000 EUR para istediler.  Hiçbir şekilde firmanın davranışı ve üslubundan dolayı muhatap olmak istemiyorum bu arabaya para harcayacak maddi manevi gücüm kalmamış ve huzurum bozulmuştur. Sizlerin yardımı ile tüm zararlarımı kabul ederek en erken zaman da sadece 8 000 EUR para iade talebim mevcuttur yardımlarınızı rica ederim.

Saygılarımla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder