Telsim Tüketici Şikayetlerini Tüketiciler Derneği ile işbirliği içerisinde çözüyor ve tüketicilerin mağdur edilmesini önlüyor!

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Basın Bildirisi

1.05.2018

SAYIN HAKAN GÜLÜMSER,

TELSİM GENEL MÜDÜRÜ,

SAYIN FEVZİ TANPINAR,

TELSİM GENEL MÜDÜR YARDIMCISI,

 

Sayın Genel Müdür tüketicilerden gelen yoğun şikayetlerin görüşülmek üzere Derneğimizin görüşme talebine yanıt verilmesi talebi ve aşağıdaki şikayetleri değerlendirmeleriniz için iletiyoruz.

 

Derneğimizin görüşme talebine yanıt verilmesi ve ihtiyaç duyulan koordinasyon ve iletişim ortamının sağlanarak bizzat abonelerinize derneğimizin gönüllü hizmet etmenin yolunu açmanınızın şirketiniz ve abonelerinizin çıkarına olduğunun bilinmesinde yarar vardır.

Saygılarımla,

Hasan Y. Işık

Dernek Genel Başkanı.

 

DERNEĞİMİZE 2018 YILINDA YAPILAN ŞİKAYETLER.                                                                            21.02.2018

Cemalliye Hnm.

Aşağıda özeti ve ekte tamamı verilen Maya Jumabayeva’nın şikayeti ile acil olarak yanıt vermenizi talep ediyorum.

Diğer tüketici şikayetlerine de defalarca iletmeme rağmen yanıt vermediniz. TELSİM KARA LİSTE VE BOYKOT KAPSAMINA” alınması riski vardır! Uyarıyorum!

 

Maya Jumabayeva

18.05.2017 tarifinde 15:44 de Karakum Lemar şubesinden peşin olacak şekilde 1700tl ödeyerek Telsimden satın aldığı Samsun Galaxy C7 marka telefonu deflarca arızalı olmasına rağmen ne tamir edilebildi ne de değiştirldi!

Tüketicinin dünya ve ailesi ile ilişkileri kesilmiş sosyal ve iş yaşamı felç olmuş hayatı sekteye uğramıştır!

Türkmenistanlıyım memleketimde hasta annem , eşim ve 2 çocuğum var 3 ay boyunca onlarnan konuşamadım haber alamadım mağdur oldum üstelik Girnede çalışıyorum defalarca beni hep götürüp getirdikleri içinişimdenda aksamalar yaşadım. Çok mağdur oldum ve tekrar 4 kez Lefkoşaya götürdüm ve telefonum arızalı değişim talep ediyorum dediğimde , yine olmaz tamire gidecek dendi. 1 hafta sonra beni aradılar birşeyi yok gelip alın bende gidip aldım ve müdürün yanına gitimdeyiştirin dedim telefonumu alıp ayarlarda biryere gidip birşeyler yaptı o an telefonum düzeldi alıp eve gitim. Bir 2 hafta yine idare etim arada donup kalırdı ve ekranda 2 mor ışık yanmaya başlardı ama yineda idare ettim. 3 hafta sonra telefon tam kapandı ve 5 kez yine götürdü telefonun dışında hiçbir hasar veya çizik olmadığını kontrol edip tekrar aldılar servise gönderilecek dediler. 3 gün sonra aradılar ara ekran kırık dediler tamirde arızanın fotorafı çekilmişti ve bana onu gösterdiler sonra bunu deyişemeyik dediler ve benim itirazlarımı dikkate almadılar ve bende çaresiz bir şekilde telefonumu alıp gittim

08.02.2018

KKTC. Tüketiciler Derneği,

Lefkoşa.

 

Ben Maya Jumabayeva

18.05.2017 tarifinde 15:44 de Karakum Lemar şubesinden Telsimden Samsun Galaxy C7 marka telefonumu 1700tl peşin olacak şekilde aldım. Bana 2 yıl garantili olduğu söylendi , ama bunun için garanti belgesi verilmeyerek bilgisayara işlendiğini söyledi. Telefonum bir ay sonra arıza yapmaya başladı ekranı donup kaldı , kendiliğinden hoparlöre geçip , kendiliğinden açılıp kapanırdı. Aldığım yer olan Karakum Lemar şubesine götürdüm. Onlar da kendi tamircilerine gönderdi ve bana telefonum ancak 3 hafta sonra hiçbirşeyi yoktur diye verildi ve aldım. 1 hafta sonra yine aynı arzalar tekrar etti. Aldığım yere götürdüğümde ve garanti kapsamıdadır değiştirin bu telefonu bu telefon arzalıdırdediğimde , banaLefkoşaya ana merkeze götürmemi söylediler. Ben Lefkoşa merkezine 6.10.2017 tarihinde götürdüm üstelik arıza anını videoda çekip onlara gösterdim. 1 hafta sonra gelip alabilirsiniz telefonun birşeyi yoktur dendi gidip aldım. Kullanmaya başladım tamam gibiydi 1 hafta sonra yine aynı problemler aynı arzalar başladı bu sefer bir de çarjdayken açılıp kapanmayada başladı. Arada dönüyor kalıyor sonra açılıyor , öyle öyle 3 hafta idare ettim. Sonra tekrar Lefkoşaya 3 kez götürdüm. Telefon hale daha garanti kapsamın içindeydi ve deyişmek istediğimi tekrar söyledim bana 4 kez tamire gidip gelecek ve teknik servise götürmem lazım olduğunu söyledi ancak o zaman deyişebildiğimi söylediler. Ben Türkmenistanlıyım memleketimde hasta annem , eşim ve 2 çocuğum var 3 ay boyunca onlarnan konuşamadım haber alamadım mağdur oldum üstelik Girnede çalışıyorum defalarca beni hep götürüp getirdikleri içinişimdenda aksamalar yaşadım. Çok mağdur oldum ve tekrar 4 kez Lefkoşaya götürdüm ve telefonum arızalı değişim talep ediyorum dediğimde , yine olmaz tamire gidecek dendi. 1 hafta sonra beni aradılar birşeyi yok gelip alın bende gidip aldım ve müdürün yanına gitimdeyiştirin dedim telefonumu alıp ayarlarda biryere gidip birşeyler yaptı o an telefonum düzeldi alıp eve gitim. Bir 2 hafta yine idare etim arada donup kalırdı ve ekranda 2 mor ışık yanmaya başlardı ama yineda idare ettim. 3 hafta sonra telefon tam kapandı ve 5 kez yine götürdü telefonun dışında hiçbir hasar veya çizik olmadığını kontrol edip tekrar aldılar servise gönderilecek dediler. 3 gün sonra aradılar ara ekran kırık dediler tamirde arızanın fotorafı çekilmişti ve bana onu gösterdiler sonra bunu deyişemeyik dediler ve benim itirazlarımı dikkate almadılar ve bende çaresiz bir şekilde telefonumu alıp gittim

Yaşadıklarım karsısındaçok çaresizim ve ne yapacağımı bilemiyorum hakkımı aramama yardımcı olup ilgilenirseniz çok mutlu olacağım.

Saygılarımla Maya Jumabayeva

Ender Çabuker

0533 866 0067

Sn. ​Yılmazışık,

İyi Günler diliyorum;

Mağduriyetimi size bildirmek isterim.

Telsim hattımı eşim kullanmakta idi. Türkiye’ye gittiği için ödeme yapmayı unutmuştur. Geri dönüşünde ödenmemiş 2 fatura olduğunun farkına varmış ve ödeme için gittiğinde üçüncü faturanın da tahakkuk ettiğini, bu nedenle hattın verildiğini iddia ettikleri taahhüt nedeniyle kapatılıp iptal edildiğini  ve taahhüt bozma cezası düzenlediklerini öğrendik. Bu ceza ile 660 tl lik toplam borcunun 1495,50 tl ye çıkmasına neden olmuş, Toplam 832 Tldir.  Sulhen konunun çözülmesi için telsim ile mailleştik. Müşteri hizmetleri ve bayiler çözüm üretemediler. Genel müdürlük de bir çözüm üretme isteğinde değildi.

1- Böyle bir taahhüt olduğu bildirilmediği halde taahhüt bozmaktan ceza ürettiler.

​Cezanın bedelini de kendileri belirliyorlar. ​

2- Bayilerdeki reklamlarda (resimleri ​ekte ​mevcuttur.

) fiyatlar benim ödediğim fiyat üzerinden afişe edilmiş.

​ Esas fiyat bu fakat taahhüt ederseniz şu fiyat şeklinde bir ibare yok. ​

3- Aynı şekilde bu taahhütün güya cayma bedeli neredeyse aylık ödediğimiz bedelin yarısından fazladır. Bu haksız kazanç elde etmek için oluşturulmuş bir uygulamadır.

4- Müşteri hizmetlerinde görevli kişiler ise bir dövmedikleri kalıyor. Sizi hiç dinlemiyorlar, çözüm üretmek istemiyorlar, bizim mecbur olduğumuz kanısında oldukları için aşağılama yolunu seçiyorlar.

5- Sayfalarca hazırlanmış sözleşmelerin önümüze küçücük yazılar ile sunulması ile dikkatimiz dışında bir takım matbu şeylere imza attırıyorlar.

6-Hat tesisi esnasında bu tarz bilgiler detaylı olarak verilmiyor. Sonrasında bir problem olduğunda deli dumrul gibi ödeyeceksiniz baskısı yaratıyorlar.

7-Yaptığımız görüşmeleri ödemeyi iyi niyetle tabi ki istemekteyim. Buna da kesilen cezaların ödenmesi ile hattınızı acarız tehdidi ile haberleşme hakkımızda engellenmektedir.

​Kullandığımız hattın numarası 5428891439. Buradan bilgilerime ulaşabilirsiniz.  ​

Fazladan ve haksız olarak tahsil etmek istedikleri bedeli ödemek istemiyorum.

​KKTC ​Tüketici derneği olarak konunun sulhen çözülmesi konusunda

​değerli ​yardımlarınızı rica ediyorum.

​Saygılarımla

​Murat KOMAÇ

​0533 850 2636​ (Şahsi Kullandığım telefon)

KKTC. Tüketiciler Derneği,

Lefkoşa

From: Gurkan Ozufuklar <gurkan-ozufuklar1970@hotmail.com>

Subject: telefon ariza

Message Body:

kktc telsim ortakoy subenizden 05488672114 noya kayitli bir adet general mobile telefon aldim.1 yl 3 aydir taksitlerini oduyorum hala daha 9 ay borcum var /telefonum bu sure zarfinda kayitli 6 defa bozuldu /her seferinde tamire gidiyorum/surekli telefonsuz kaliyor koyden merkeze gitmek icin benzin yakip yol gidiyir her seferinda 1 hafta ile 10 gun telefonsuz kaliyorum/pesin odememe ra[men konusma paketim ve internet pakatimi kullanamadan ay bitiyor/cok magdurum/defalarca degisim talebim var/yapilmiyor/esim telsimli ben telsimli ev internetim de telsim araciligiyla alindi/iyi bir musteriniz olmama ragmen magdur ediliyorum/sosyal medya tuketiciler dernegi ticaret bakanligi ve avukat dahil olmak uzere hakkimi aramadan once son care sizlere mail atmayi dusundum/ilginiz icin tesekkurler

Gurkan Ozufuklar

 

DERNEĞİMİZE 2017 YILINDA YAPILAN ŞİKAYETLER.        Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

 

Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

 

Merhaba Hasan Bey,

Telefonda görüştüğümüz üzere bir mağduriyetim bulunmaktadır.

05/05/2016 tarihinde Girne Ziya Rızkı Caddesinde bulunan Telsim Shop’tan GM android one telefon aldım. Görüştüğüm bayan , tarifeye ek ayda 21 TL 12 ay taahhüt ile alacağımı söyledi. Ben de sözkonusu sözleşmeyi inceleyerek imzaladım.

Şubat ayı içinde Telsim müşteri hizmetlerini aradım. Kaç ay taahhütüm kaldığını öğrenmek istedim. Bana 15 ay dediklerinde şok oldum. Çünkü 3 veya 4 ay kalmış olmalıydı. Hemen itiraz ettim, sözleşmeyi görmek istedim. Size mail atılacak dendi, ama atılmadı, telsimshoptan alın dediler gittim vermediler ;  merkeze gideceksiniz dediler oraya da gittim alamadım. Günler böyle geçti Facebookta gönderilerinin altına yorum yaptım aradılar, sesimi yükselttim ve e-mailime gönderdiler. Bana gönderdikleri sözleşme kesinlikle imzaladığım sözleşme değildi. İmzam açıkça kopyalanmıştı!

Müşteri hizmetlerini aradım tekrar, durumu anlattım, kesinlikle ödemeyeceğimi söyledim. Bunun çok ciddi bir suçlama olduğunu söylediler. Birinin ekmeğine sebep olacağımı vs ima ettiler. Ben de yapanın cezasını çekmesi gerektiğini ve sözkonusu zararımın tazmin edilmesini istedim. İmza sirküsü istediler. Notere 200TL verip imza sirküsü çıkardım. Teslim ederken de ‘burdan savcılığa gidiyorum, adınıza suç duyurusunda bulunacağım’ dedim. İstediğimi yapabileceğimi söylediler.

Aradan 1 saat geçince yasal süreci başlatmak için benden haber beklememi söylediler.

Ertesi gün bir tanıdık vasıtasıyla personelin ‘şeytana uyduğunu’ Telsimin gereğini yapıp işten çıkardığı bilgisi paylaşıldı.

Zararımın tazmini ne olacak dediğimde bir yanıt alamadım.

Yalnız hala Telsim yetkilisi değil görüştüğüm kişi. Telsim beni arasın görüşelim dedim.

 

Aradan yine günler geçti. Şikayetime dönüş olmadı. Yine facebook gönderisinin altına yaptığım bir yorum sonrası bir Telsim yetkilisince sağa sola fazla konuşmamam konusunda gayriresmi bir şekilde (kendisi sürekli arkadaşım olarak aradığını söyledi! ) uygun bir lisanla azarlandım.

 

‘Talebin ne senin? Burası bakkal dükkanı değil ! ‘ işittiğim laflar arasındaydı. Benim hiçbir görüşmemde Telsim’den bir talebim olmadı. Beni arayan tanıdığım 1 telefon hediye edilse şeklinde bir öneri sunduğunda zararımı tazmin etmek için dava açacağımı ve tazminat alacağımı söyledim. Ama hiçbir Telsim yetkilisinden talebim olmadı. 13/03/2017 tarihinde ilgili müşteri temsilcisi tarafından akşam saatlerinde arandım ve konunun müdürleri Emre Bey’de olduğu bilgisini aldım.

O günden sonra kimse beni aramadı.

Kimbilir kaç kişiye daha yapıldı bunlar?

Zararımın tazmin edilmesi konusunda yardımınıza ihtiyacım var.

İyi Çalışmalar;

Bihter BEYAZYÜZ

 

Başvurunun Durumu: Başvuru Kabul Onay Aşamasında

Başvuru Tarihi: 01.04.2017

Şikayeti Yapılan Firma/Kurum: Telsim

Başvuruyu Yapan: Ahmet Erat

Telsim’den Eylül, 2016 ayında ücreti aylık faturama yansıtılmak üzere bir “akıllı cep telefonu” Iphone marka aldım. Bu telefon aldığım andan beri arıza vermeye başladı, sürekli kapanıyordu. Aldığım bayiye geri götürdüm. Alıp tamire gönderdiler, bir süre sonra tamir edildi diye geri geldi. Bayiden telefonu alıp yine bayideki memurun önünde çalıştırdım, anında ayni arızayı verdi ve yine kapandı. Tekrar geri gitti, tekrar geldi, aynı arızayı yine verdi. Tekrar geri gitti, bu sefer kullanıcı hatası dendi ve tamir ücreti istendi, kabul etmedim. Pil arızalı dendi, güya pil değişimine gidildi, parası istendi, ancak üzerini işaretlediğim pil aynen telefonun içindeydi, o şekilde geri geldi, değişilmeyen pilin ücret istendi. Reddettim, telefon geri gitti, bu sefer telefon nem kapmış, o yüzden kullanıcı hatası var dediler, kabul etmedim, Tamir için 300-350 lira istediler, kabul etmedim, telefonun fiyatı zaten 600 lira cıvarında, şu an telefon Telsim’de. Her ay düzenli yaptığım telefon faturalarından bu telefonun ücreti kesiliyor ama ben telefonu kullanamıyorum. Telefon hattım Telsim tarafından kapatılmış -+ durumdadır. Geçici olarak KKTCell hattı kullanmak durumunda kaldım. Ciddi şekilde mağdur olmuş durumdayım. İlginizi rica ederim. Telefon numaram 0548 8359203’dür.

Ahmet Erat

0533 843 3957 (Gecici)

0548 8359203

Not:

Mahkeme 6.10.2017’de.

 

C/O Ediz Tuncel

0542 868 5369

 

Sal 17.01.2017 09:54

KKTC. TÜKETİCİLER DERNE Ğİ,

LEFKOŞA.

Şimdi size bir okumuş cahilin hikayesini yollamak istiyorum bu cahil lefkede radyo televizyon sinema öğrencisi 3.sınıf adı gürkan soyadı yıldız ilk geldiği sene cahillik hat safhada tabiki Telsim Kktcden faturalı hat aldı ve oda yetmezmiş gibi birde 45 tlye internet yaptırdı herşey güzel hoş şimdi bu genç bir hata yaptı ve Türkiyeye ailesinin yanına gitti işte asıl olay burda adranalin taşıyo.  Türkiyede kullanabileceğimi iddia eden telsim bi anda kayıp ne internet nede bir bağlantı hat iptal neyse benim kafa rahat kullanmıyorum ki en fazla 45 erden ne olabilirki 3 ayda 600 TL evet matematiğim biraz zayıftır kusuruma bakmayın yoksa koca Telsim mi hata yapacak bana ödemem gerektiğini yoksa mahkemeye yollanacağı söylendi Ben Parayı Arka Bahçede Basıyorumda ondandır bilinmez yatırmış bulundum sonra ekim gibi ben Kıbrısa geri döndüm kafam yine rahat bi baktımki bir telefon daha süpriz mahkemelik oldunuz artık ödesenizde kurtuluş yok ben arada daha fatura ödedim ama biz kimizki bizim paramız burda geçmez neyse onada gittim avukat bi güzellik yapamazmış topluca yatırmalıymışım 600 TL bn askeri ücretle emekli olmuş bir ailenin oğluyum bu arada yatıramadım mahkemeye çıktık allahı var ilk defa telsimde düzgün çalışan birini gördüm herif allem etti kullem etti kandırıp faturayı ödemeye ikna etti onuda ödedim ama ne hikmetse 2. Fatura yok onu geçtim bana açıklama yaparken söylemediği bide avukat parası var şimdi 2. Fatura + zam avukat parası + zam 890 TL bir fatura daha şimdi ben bir cahilim ve hata yaptım siz bilirsiniz ben bu beladan kurtulmak için ne yapmalıyım ben Radyo Televizyon Sinema Öğrencisi bir insanım BU ÜLKEYE UMUT İÇİNDE GELİP HER YERDE KAZIK YEMEYE ALIŞMIŞ BİR İNSANIM herşeyden önce ben bir insanım bana bu konuda yardımcı olun bende size ömür boyu minnettar kalayım çok uzattığım için üzgünüm.

Saygılarımla Gürkan Yıldız

Gürkan Yıldız [grknyldz0707@gmail.com]

 

Başvurunun Durumu: Başvuru Kabul Onay Aşamasında

Başvuru Tarihi: 26.01.2017

Şikayeti Yapılan Firma/Kurum: TELSİM

Başvuruyu Yapan: Fethiye Karakış

 

Temmuz 2016 tarihinde standart tarife Red XxSmall paketi karşılığında vodafone ULTRA SMART Cep telefonu aldım.Telefonun Aylık taksidi 35 tl paket ücreti ise yaklaşık 65 tldir.6 aylık süre zarfında telefonun en az 4 defa teknik servise gitti ancak telefonu bir kaç gün kullandiktan sonra telefon kendi kendine kapanıyor ve açılmıyor.6 aylık süre zarfında cihazı en fazla 3 ay kullanabildim.Surekli mağdur olduğumuzu bildirmeye rağmen bizimle ilgili bir sıkıntı olmadığını söylemişlerdir.Ve telefon değişimi talebimi geri çevirdiler.ayrica telefonu iade talebimizi kabul etmemişlerdir.Bu konuyla ilgili hasasiyetinizi bildiğimden dolayı yardımlarının için şimdiden teşekkür ederim.

Fethiye Karakış

0542 857 1194

 

Başvurunun Durumu: Başvuru Kabul Onay Aşamasında

Başvuru Tarihi: 10/9/2017

Şikayeti Yapılan Firma/Kurum: TELSİM GENEL MÜDÜRLÜK-LEFKOŞA

Başvuruyu Yapan: İSMAİL KESKİN

 

Yaklaşık 20 gün kadar önce KKTC Telsim Genel Müdürlük GİRNE PARK BAYİSİNDEN “GENERAL MOBİLE -GM 5 Plus” – model telefon satın aldım. Bu satıştan bana herhangi bir satış belgesi veya fatura verilmediğini öncelikle belirtmek isterim. Öncelikle tüm tahsilat işlemleri yapıldı ve görevli eleman telefonu aktif duruma getirmek ve eski telefonumdaki bilgileri yeni aldığım telefona aktarmak için açtı. Benden bilgi alarak mail adresimi ve şifre girdikten sonra şifre hatası oluştu. Yeniden şifre oluşturuldu ve yeniden girildi, her seferinde makine yeniden girişe zorladı ve 3 veya 4 hatalı girişten sonra makine giriş kabul etmemeye başladı. Bayi telefonu Servise gönderildi 1 hafta sonra bayiden telefonu almaya gittiğimde mail adresi kırma işlemi adı altında benden 100.TL ücret istediler, ben bunu reddettim ve telefonu kesin olarak iade için yeniden bayiye teslim ettim. 04/10/2017 10:32 de cihaz “Arızalı Cihaz Teslim Tutanağı” formu ile teslim alındı. Bu tutanakta benim adım yoktu “ZELİHA ALTAN” ismine açılmış bir tutanak niye benim adımın olmadığını sorduğumda kendilerine göre bazı açıklamalarda bulundular, garantisinin devamında takip etmem için üzerinde rakamların olduğu küçük bir kağıd verdiler. Bugün 09/10/2017 günü Telsim genel Müdürlükten beni aradılar ve mail kırılma işlemi adı altında 50.-TL bedel talep ettiler. Ben buna itiraz ettim ve telefonun geriye alınarak bedelinin bana ödenmesi gerektiğini ısrarla belirttim. Ancak iTelsim yetkilisi buna yetkisi olmadığını mail kırılması işlemi için bana baskı yapmaya devam etti. Ben de bu işlem için talep ettikleri ücreti kabul ettiğimi ancak telefonun da iade alınarak bakiyesinin de kartıma iadesini talep ettim. Telefonu iade alma gibi bir niyatlarinin olmadığı belirttiler. Bu gelişmelerden sonra haklarımı Tüketiciler derneği kanalı ile almayı uygun gördüm. Saygılarımla İsmail Keskin Not:Telefondaki bu basit gibi görülen arıza ile ilgili internetten yaptığım araştırmadan bu telefonla ilgili benzer şikayetlerin çokluğu beni şaşırttı.

İSMAİL KESKİN

0542 882 8538

08/06/2017

Tüketiciler Derneğine,

Vodafone Telsim Ortaköy şubesinden 18/10/2016 tarihinde, peşin ve faturalı hat olarak ( Kampanyalı fiyat) Huawei internet modemini, 1 yıllık 240 Gb olarak satın aldım. Yetkili Ahmet bey’e daha sonradan bir ödeme gerektirip gerektirmediğini sordum. Hattımın faturalı olduğunu, peşin ödediğim taktirde başka ödeme yapmayacağımı söyledi. Cihazı birkaç gün içinde fişe taktım, cihaz çalıştı ancak interenete bağlanmadı. Cihazı aldığım yere götürdüm, ayar istediğini söylediler. Cuma günü olduğundan cihazı bıraktım. 5-6 gün sonra cihazı aldım. Ayarlandığını sorun olmadığını söylediler. Cihazı 2 gün kullandık, 3. Gün cihazın üzerindeki mode ışığı maviden yeşile döndü ve bağlantı kesildi. Tekrar şubeye götürdüm. Yetkili Kadir bey bir baksın dediler. Modemi yine bıraktım ve 5-6 gün sonra aldım. Bir sorun olmadığını cihazı kullanabileceğimi aktardı Ahmet bey. Cihazı yine 2 gün kullandık yine 3. Gün mod ışığı yesil oldu ve yine bağlantı koptu. Çağrı merkezine sorunu aktardım. Mobil cihazlarımızın operatörünü sordu. Telsim olduğunu aktardım. Telefonlarımızdan internete bağlanıp bağlanamadığımızı sordu, cep telefonlarımızın internet bağlantısında bir sorun olmadığını aktarınca operatör, bölgedeki baz istasyonlarında sorun olmadığını , problemin cihazdan kaynaklandığını ve aldığım şubeye geri götürmemi söyledi. Cihazı geri götürdüm, direktör Ahmet bey’e sorunu izah ettim ve cihazı istemediğimi, paramın iade edilmesini istediğimi aktardım. Cihaza bir kez daha Kadir bey’in bakmasını, bu hususta yetkilinin Kadir bey olduğunu, onay verirse paramı iade etmek için işlem başlatacağını söyledi. Kabul ettim ve cihazı orada bıraktım. Epey bir süre cihaz orada kaldı. Bu süre zarfında Ahmet bey’i takriben 10-15 kez aradım. Ahmet bey beni, Kadir beyin şubede olmadığını, çok yoğun olduğunu,izinde olduğunu, sağlık sebebiyle İngiltere’de olduğunu , bu işlerden iyi anlayan bir mühendis alıp ona baktıracaklarını, ha bugün ha yarın diye diye erteledi. 3-5 kez de şubeye gittik ama olmadı olmadı. Nihayetinde bir gün Kadir beyle denk gelebildik. Ahmet bey Kadir beyi çağırdı ve sorunu anlattım ve paramın iadesini talep ettim. Kadir bey, ‘’ kendisinin böyle bir sorundan haberdar olmadığını, ilk kez o anda benden duyduğunu yoksa daha önceden bu sorunla ilgileneceğini aktardı.’’( Bu arada bu noktaya gelmem takriben 4-5 aya mal oldu.) Bunun üzerine paramın iade edilmesini istediğimi yineledim. Parayı iade edemeyeceğini kendisinin böyle bir yetkisi olmadığını söyledi. Ben de daha yetkili kim ise onunla görüşmek istediğimi söyledim. ‘’ Burada en yetkili kişi benim ve paranızı iade etmemiz söz konusu değil ‘’ dedi . Hemen cihaza bakıp sorunu giderecem ve bir daha bağlantı kopmayacak dedi. Malesef yine beklemek zorunda kaldım. 2 saat sonra cihazı aldık 3 gün kullandık 4. Gün bağlantı yine koptu. Aramaktan, Ortaköy’e gidip gelmekten, doğru düzgün muhatap bulamamaktan yoruldum, cihazı paketine koydum 2 ay gibi bir süre geçti bu süre içinde Ahmet beyi 2-3 kez aradım ama telefonlarıma cevap vermedi. Sonra çağrı merkezini aradım operatör hanım, hattımın kontörlü olduğunu bu hatların bir yaşam süresi olduğunu ve belli aralıklarla 26 TL yatırmam gerektiğini söyledi. Tam olarak dolandırıldım! Ahmet bey ve vodafone işbirliğinde. Ne hizmet alabildim bu süreçte ne de paramı. İnanılır gibi değil. Çağrı merkezine şikayet bildirimi bıraktım, 2.gün Kadir bey beni aradı. Cihazın internete bağlanmadığını hattımın kontörlü olmadığını ve ücreti peşin ödediğimi defa defa anlattım. O da defa defa paramı iade etmeyeceğini söyledi. Cihazı başka cihazla değiştirmeyi teklif etti. Bir yılın dolmasına 4 ay kaldığını internet paketinin içinde hala 228 GB olduğunu söyledim. Yeni cihazla birlikte süreyi sıfırdan başlatmasını yada paramı iade etmesini talep ettim. Parayı iade edemeyeceğini , süreyi de sıfırdan başlatamayacağını söyledi ve kapattık.

Sorunun çözülmesine yardımcı olmanızı ve paramın iade edilmesini talep ediyorum.

Pembe İdris

Sn tüketicilerı derneği

Ben 261852 kimlik nolu Tanya Kilitkayalı

Yaklaşık 10 ay önce TELSİM MAGOSA BAYİSİ Kaya telefon bayisinden almış olduğum 2 yil taahutlu ayda 170 tl 400dk konusmasam bile bu miktari vermek sartiyla SAMSUNG S6 telefonu ve paketi aldım. Ama 10 ay sonra bana vermiş oldukları bu telefon cebimde iken ekranı karardı ve şuan hiç göstermiyor ve açılmıyor. Ben bayiye gidince şikayetimi yapıp, telefonumun sorununu anlattım. Ama onlar benden 700tl tamir parası istediler,fakat bu telefon zaten garanti kapsamında ve ben 2 sene taahutlu aldığımı söyledim işletmeye. Fakat onlar bu durumu garanti kapsamaz deyip benden 700 TL talep ettiler. 2 aydır telefonu kullanmadığım halde 2 aylık fatura geldi, mesaj gönderdiler bende 2 aydır telefonu kullanamadigimi ve hattım da görüşmelere kapandığı için şuan mağdur durumdayım. Bu telefon eğer garanti kapsamı altında değilse neden taahhütname imzalandı. Ayriyeten taahhütnameyi iptal etmek isteyince benden 2000 TL talep ettiler. Bu durumu sorgulayip bana geri dönüş yapmanızı rica ederim. Şuan mağdurum bilgilerinize.

Teşekkürler.

Ulaşmak için no= 03923832494

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder