sushinn Lefkoşa

  • Adınız Soyadınız: Yeliz Binici
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Restoran
  • Şikayet Tarihi: 19/07/2022

Merhabalar,

19 Temmuz saat 20:40 civarlarında Lefkoşa Sushinn restaurant’a 4 arkadaş yemeğe gittik. siparişlerimizi verdik (mantarlı tavuk, sushive köri soslu tavuk. körü soslu tavuğun içine ilave mantar istedik.) yemeklerden biri mantarlı tavuk 5 – 6 dakika sonra masaya geldi. ardından yaklaşık 15-20 dakika sonra köri soslu tavuk masaya geldi. içinde istemiş olduğum ilave mantar olmayınca bunu servis görevlisine söyledim tam o sırada mekanın sahibi Yücel bey geldi ve mantarın köri sosu emdiğini ve yemeğin tadını bozacağını vs vs anlatmaya çalıştı. Karşısındaki insanların yani bizlerin zekasını küçümseyerek yapmış olduğu bu açıklamanın üzerine konuyu uzatmayıp kapattık. bunun üzerinden yaklaşık 20 dakika geçmesine ve biz iki kişi yemeğimizi yemeye başlmamıza rağmen diğer iki arkadaşımızın vermiş olduğu siparişler henüz gelmemişti. Bununla ilgili hatırlatma yaptıktan yaklaşık 15 dakika sonra siparişimiz geldi. tabi ilk gelen iki yemek tüketilmişti. keza biz oraya 4 arkadaş birlikte yemek yemeye gittik.
gelen sushide kıl çıktı bunu servis görevlisi arkadaşa söyledik, tabağı götürdü 5 dakika sürmeden geri getirdi. sanırım üzerinde kıl olan sushi’yi alıp yerine yenisi koyup gönderdiler. ve yapılan açıklama bununla ilgili ben şikayetinizi iletirim benim yapacak bişeyim yok bu konuda oldu. tabi biz bu konuyu Yücel Bey’e iletmemize ve bilgisi olmasına rağmen (tabağıda gördü tabi) gelip bir özür bile dilemedi.
sırf gecemiz bozulmasın diye tamam dediğimiz herşeye servis personellerinin ukala tavırları eklenince bir şikayet formu talep ettik, önce var dendi sonra yok dendi. arkasından boş kağıt ve kalem istedim çünkü bir tüketiciyim paramla hizmet alıyorum ve bunuda en kaliteli şekilde almak istiyorum. şikayet ve dilekler işletmelerin kendilerini geliştirmeleri için yazılır fakat Yücel Bey bu algıda bir insan değil. tam kalkacağımız sıra vermiş olduğumuz paket ürünlerdede sorun çıktı onuda biz farkedip düzelttirdik. hesap öderken Yücel Bey’in ters tavırlarına maruz kaldık, yemekte kıl çıktığını bununla birlikte diğer memnun kalmadığımız konuları kendisine yazdığımı belirterek elimdeki yazılı kağıdı kendisine teslim ettim. sosyal medyada da bu durumu paylaşacağımı belirttim. eğer bunu yaparsam Yücel bey benimle uğraşacağını ve beni şikayet edeceğine dair tehditlerde bulundu. sonrasında birde bir müşterisi ile birlikte umuma açık bir ortamda şahsıma karşı hakarete varan davranışlar sergilendi. yemekte kıl çıktığını tekrar belirttiğimde de aldığım cevap ”bu çok normal ne var bunda” oldu. Egolu olduğumdan tutunda varsa bir işletmem inşallah batacağıma yönelik hakaretlerde bulunuldu eğer var ise kamera kayıtlarında bulursunuz.
Yücel Bey, personlleri ve işletmesinden yukarıda belirtmiş olduğum konulardan dolayı şikayetçiyim. işletilen mekan bir restaurant yemekte kıl çıkması kabul edilebilir bir durum değildir. üzerine çok normal, olabilir cevabı almak hiç kabul gören bir şey olamaz. yemeğe ilave istenen mantar için verilen cevapta kabul edilemez müşteri istiyorsa konulur. son olarak arkadaşlarımdan biri yediği yemekten zehirlenerek geceyi hastanede geçirmiştir.

konuyu bilgilerinize sunar, geri dönüşlerinizi beklerim.

Saygılarımla
Yeliz Binici

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder