Selsoy Ticaret Ltd.

  • Adınız Soyadınız: Sertaç Barkın
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Uncategorized
  • Şikayet Tarihi: 26/02/2024
  • Şikayet Görselleri:

9 Şubat 2023 tarihinde Selsoy Ticaret Ltd.’den 2 yıl garantili olarak aldığımız Yatsan marka şiltenin ortasında oluşan çökmeden dolayı, Şubat ay başında firma ile temasa geçtik. Kendileri gelip 2 gün içinde şilteyi aldılar ve ana firmaya bildireceklerini söylediler. 2 gün sonra firma sahibi Ersoy Türksel ile temasa geçtiğimizde şilteyi gördüğünü ve incelediğini ana firma ile temasa geçip çökme olduğunu yazdığını ve muhtemelen garanti kapsamında bize yenisini vereceklerini, bunun için ana firmadan onay beklediklerini, 1 hafta beklememizi söyledi.
Ancak 1 hafta sonra Ersoy Bey ile tekrar temasa geçtiğimizde; Ersoy Bey şiltenin ortasında çökme olmadığını ve değişim yapmayacaklarını söyledi. Ancak kendisi inisiyatif alarak bir yıl önce ödediğimiz paranın %20 sini kullanım bedeli olarak kesip para iadesi yapabileceğini yada istersek 8,000 TL ödersek de şiltenin yenisini yine kendi inisiyatifinde getireceğini ama garanti kapsamında değişim olmayacağını belirtti. Sonrasında yüz yüze yaptığımız görüşmede de 8000 TL versek bile yeni gelecek şilteye tekrar 2 yıl garanti veremeyeceğini, garantinin garantisi olmayacağı gibi akla mantığa sığmayan cümleler kurarak, zaten bize tekrar satış yapmak istemediğini 8,000 TL verip yeni şilte talep etmememizi, mümkünse bize 17,500 TL verip bu işi kapatmak istediğini söyledi. Şilte eğer kusurlu değilse bize niye ödeme yapmayı teklif ettiğine anlam vermediğimizi, kusurlu ise de niye değiştirmediğini sorduğumuzda net bir yanıt alamadık. Sonuç olarak bahse konu olan yatağın şu anki fiyatı 33,000 TL olduğundan biz bu 2 opsiyonu da kabul etmedik.
Garanti kapsamında değişmesi gereken bir ürüne niye 8,000 TL ödüyoruz ve diyelim ki ödemeyi kabul ettik “garantinin garantisi olmaz yeni ürüne 2 yıl garanti vermem” ticaret ahlakı ile bağdaşmayan ve değişim yapılan hiç üründe uygulandığını duymadığımız etik dışı bir yaklaşım diye düşünüyoruz. Ayrıca ilk görüşmemizde değişimi ve çökmeyi kabul etmesine rağmen sonrasında fikir değiştirip bize “her canı çekip iade yapana ürün değiştiremeyiz” şeklinde saçma sapan ve kaba tavırlarla bize yaklaşan firma sahibi Ersoy Bey ile konuyu çözmek ne yazık ki mümkün olmadı.
Fatura ve yatağın ortasındaki deformasyonu gösteren fotoğraflar ektedir. Bu konuda talebimiz yatağın birebir yenisi ile değiştirilip, 2 yıl garanti dahil verilmesi, eğer değişim yapılamıyorsa yatağın rayiç beledinin iade edilmesi. Biz yatağı aldığımız tarihte ödediğimiz tutarın o günkü kurdan Euro karşılığı 913 Euro idi, ayrıca yatağın bugünkü Kıbrıs Satış fiyatının 33,000 TL olduğunu kendileri söyledi.
Desteğinizi rica ederiz.
Saygılarımla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder