Renoir Homes

  • Adınız Soyadınız: Meltem Grap
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Uncategorized
  • Şikayet Tarihi: 15/03/2021
  • Şikayet Görselleri:

22.2.2021 Tarihinde Lefkoşa Renoir Home Mağazasından, 2 si Cam Salata Kasesi olmak üzere çeşitli ürünler satın aldım. Cam kaselerden biri benim diğeri arkadaşımındı. Ben kaseyi bulaşık makinesine atarak yıkadım çıkardığımda kase üzerindeki yazılar yarım yamalak kalmış silinmişti. Fakat dikkatli baktığımda kasenin iç kenar kısımlarında minik çatlaklar gördüm. Ertesi gün ürünü Lefkoşa mağazasında geri götürdüm, merkeze göndereceklerini, ne yapılacagına merkezin karar vereceğini söylediler.
Daha sonrasında merkezden arandığımda, benim yıkama talimatı konusunda uyarıldığımı, bu baskılı cam ürünlerin satışı sırasında mutlaka sözlü uyarı yaptıklarını iddia ettiler. ( Bu arada ürünün hiçbir yerinde üzerindeki baskının çıkabileceğine dair yazılı bir uyarı da yok, yani tezgahtar unuttuğu takdirde, makinaya atarsanız yazılar siliniyor. Ürünü geri almamı söylediler.

Kendilerine kesinlikle tezgahtarlar tarafından uyarılmadığımızı söylediğimde ise tezgahtarlar tarafından bilgilendirildiğimizi ısrarla gayet kaba bir üslupla savundular biz orada 3 kişi alışveriş yaptık ses kayıtlı kameraları var bundan emin bile olmadan müşteriye nasıl böyle kaba bir üslup kullanabildiklerine inanamıyorum.

İddiam şudur; Evet elde yıkama konusunda uyarılmadık, zaten ürünü sadece bu sebepten değiştirmekle yükümlüsünüz ama hadi çıkan yazıları, şekilleri görmezden geleyim ama elde yıkanması gereken cam bir ürünün iç kısımlarında minimal de olsa çatlak olması kabul edilemez. 3 Kuruşluk ürün yüzünden elimi mi keseceğim? Bir de kırıkları makineye koyarken benim yapmış olma ihtimalime kadar suçlandım.

Sonuç olarak tekrar arandık yine gayet nezaketten uzak bir üslupla ürünü gelip geri almamızı söylediler. Biz de gelip almayacağımızı söyledik. Yani o telefonda olsaydınız gerçekten çileden çıkardınız. Benim gözümde, faturaya doğru isim soy isim yazmaktan aciz, 110tl lik ürüne bile sahip çıkamayan, müşteri ile nasıl konuşacağını, davranacağını hiç bilmeyen amatör bir işletme.

Ben hakkımı aradım, bunları da buna istinaden yazıyorum, 110 tllik ürün için yalan söyleyecek, şerefsiz, haysiyetsiz biri değilim. Ürünlerini de alsınlar başlarına çalsınlar. Takdiri bu mesajı okuyanlara bırakıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder