Polatkan Turizm Acentesi

  • Adınız Soyadınız: Önder Çaltinoğlu
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Turizm Seyahat Acentesi

Ben, Abant Sokak No:84 Gazimağusa sakini 040276 nolu KKTC kimlik kartı sakini Engül Çaltinoğlu.

19 Temmuz 2018 tarihinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren Polatkan Turizm isimli seyahat acentesince 21-26 Ağustos tarihleri aradında düzenlenecek olan Marmara turuna katılmak üzere acenteye gittim. Eşim olan Önder Çaltinoğlu ve kendim için Polatkanın düzenleyeceği Kurban Bayramı Marmara Turuna 4.600TL. İstendi. Kredi kartı ile taksitli olacağı için 165572 nolu makbuz karşılığında toplamda 4.835 TL’lik bir ödemede bulundum.

20.8.2018 tarihi de saat 18.30 raddelerinde annem vefat etti. Annemin vefatını öğrendikten sonra Polatkanda görevli Ayşe hanıma telefoniyen ulaşıp durumumu izah edip tura katılamayacağımızı bildirdim. O ise benim bu durumum ile ilgileneceğini söyledi.

27 Ağustos 2018 tarihinde eşim ile birlikte sabahleyin Polatkan Turizme giderek Ayşe hanım ile görüştük. Ayşe hanım bize Bayramda iade olmaz, bize hiçbir ödemede bulunamayacaklarını söyledi. Ben ise hakkımı arayacağımı söyleyince, Ayşe hanım yetkililerin yurt dışında olduğunu söyledi ve bir gün sonra geleceğini, yetkili kişinin Sibel Polatkan olduğunu onunla görüşmemizi önerdi.

29.8.2018 tarihinde Lefkoşa’da ikamet eden kızım Aysen Vamık, Polatkan’da Sibel hanımla görüşüp ölüm belgesini de verdi. Sibel hanım kendisine bir hafta süre tanımamızı, ilgili oteller ile görüşüp bizi bilgilendireceğini söyledi.

Bu durum üzerine bir hafta sonra Polatkan’ı telefoniyen aradım. Ayşe hanım ile görüştüm. Ayşe hanım bana yalnızca bir otelin kendilerine ödeme yaptığını, diğer otellerin para iadesi yapmadığını, bize sadece 750 TL. Ödemede bulunabileceklerini söyledi.

Ben bunu kabul etmedim, ödemiş olduğumuz meblağın tarafımıza ödenmesini talep ederek, Tüketiciler Birliği Derneği’nin bizlere bu konuda yardımcı olması hususunu,

Bilgilerinize arz ederiz.

Engül Çaltinoğlu
Önder Çaltinoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder