Pegasus Havayolları

  • Adınız Soyadınız: Alp Enerji Sitemleri
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Ulaşım Hava Yolu
  • Şikayet Tarihi: 12/07/2021

Pegasus Hava Taşımacılığı a. Ş. ‘dan 5 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşmesi gereken Kırgızistan-Türkiye arası uçuşumuza Kırgızistan hava alanı kuralları ilgili hiçbir bilgilendirme yapılmamıştır, Covid-19 kapsamında alınan önlemler nedeniyle sonucunda çalışanlarımız uçağa binememiştir. Firma çalışanlarımız ve firmamız bu konuda maddi açıdan zarara uğramıştır (kayıp olan uçak bilet, yeni alınan uçak bileti ve çalışanlarımızın bir gün fazla konaklama ücreti dahil yaklaşık olarak 10.000). Bu aksaklık gerçekleşmesi planlanan sıradaki işlerimizi de olumsuz yönde etkilemiştir

Yukarıda belirttiğim mağduriyetimizin giderilmesi öncelikle 08 Haziran 2021 tarihinde müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden daha sonra 09 Haziran 2021 tarihinde internet sitesi üzerinden 0433**91 talep nu üzerinden talep edilmiştir. Ancak bu yaptığımız girişimlere 02 Temmuz 2021 tarihinden cevap alabildik. Bu olumsuz dönüşten sonra aynı gün içerisinde durumumuzu açıklayan itiraz başvurusu da yaptık ancak bunun geri dönüşünü hala alabilmiş değiliz. Geri dönüş yapılmadığı için telefon üzerinden müşteri hizmetleri ile 3 görüşme daha gerçekleştirdik. Bu görüşmelerde firmamızın mağduriyeti firmalarının sorumluluğunda olmadığı uçuş öncesi talep ettiğimiz bilgilendirmeyi kendilerinin yapmak zorunda olmadığı şeklinde geri dönüşler aldık.

Pegasus Hava Taşımacılığı a. Ş. Geçirdiğimiz bu bir aylık süreçte mağduriyetimizi telafi etmek üzerine hiçbir adım atmamış hatta yaptığımız telefon görüşmelerini bize ücretlendirerek mağduriyetimizi daha pekiştirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder