Mepa Otomotiv

  • Adınız Soyadınız: Evren Karakoç
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Citroen
  • Şikayet Tarihi: 20/12/2020

İkinci çocuğumuzun dünyaya gelmesinden sonra aile için en ideal otomobil olduğunu düşündüğümüz bir model için Citroen Mepa’ya gidip Kasım sonu geleceği beklenen araç için kapora ödeyip beklemeye başladık.

Kasım sonu, müşteri temsilcisi, aracın İzmit’te gümrükte olduğunu ve sevk beklediğini, Aralık başında bayide olacağını söyledi ve ekledi “ Aralık’ta zam olacak, bir an evvel parayı gönderin “

Hemen taşıt kredisi başvurusu yaptım, kredi harici kalan kısmı da Mepa Otomotiv hesabına gönderdim. Böylece kaporayla beraber 167000TL göndermiş oldum.

Aralık başı araç gelmedi, zam da olmadı.

7 Aralık’ta banka, kalan kısım olan 211000TL’yi de Mepa Otomotiv hesabına gönderdi, toplam 378000 TL oldu. Araba hala yok.

Müşteri temsilcisi 374500 TL fatura gönderince aradaki farkı sordum; mecburi olarak onlardan satın almam gereken cam film, seramik kaplama, paspas ve bagaj havuzu fiyatıymış.

Birkaç gün sonra bir arkadaşım, Citroen Mepa’yı arayıp aynı araba için 374000 TL fiyat aldığını söyledi. Arayıp müşteri temsilcisine durumu sordum. Birazdan geri döneceğini söyledi. Sonra da zaten talebim olmayan o aksesuarları iptal ettiklerini söyleyerek, hesabıma 3000 TL geri gönderdiler.

Aralık’ın ikinci hafta içi için gene arabanız geliyor dendi. Geldi mi diye sorduğumda, gelenlerin arasında sizin arabanız yok dendi.

Müşteri temsilcisine mesaj yazıp yatırdığım paranın günlük faizinin 4000 TL’ye yaklaştığını söyledim. Konunun artık kendilerinden çıktığını söyledi.

Şikayetimi Citroen müşteri hizmetlerine de bildirdim. Bu arada bir başka bayiye de sorup bilgi almak istedim. Citroen Mersa Otomotiv 365000 TL fiyat verip aracı hemen temin edebileceğini söyledi. Citroen General Otomotiv ise 358000TL fiyat verdi ve araçların Aralık sonunda geleceğini söyledi. Yani şu an yeni bir alıcı benim gibi önden tüm parayı yatırmadan ve nerdeyse bir ay beklemeden 17000 TL ucuza bu arabaya sahip olabiliyormuş.

18 Aralık’ta bir yetkilinin araması ve konuşmamız 4 günü bulmuştu. Çünkü günde yalnız bir kez arıyorlar. Pilot olarak çalıştığım için de telefon ya kapalıyken ya duymadığım bir zaman aranmışım. Citroen yetkilisi ve o gün uğrayıp konuştuğum Mepa otomotivdeki bir diğer yetkili, pandemi nedeniyle aksaklık yaşandığı için anlayış beklediklerini söylediler.

İki yetkiliye de uğradığım zararı anlattım. Bana da en azından 358000 TL indirimli fiyatın uygulanmasını talep ettiğimi söyledim. Aksi halde ciddi bir Kayıp yaşayacağım için hakkımı mahkemede aramam gerektiğini söyledim. Mepa’daki temsilci hakkınız dedi. Citroen yetkilisi, durumla ilgilenip, 21 Aralık Pazartesi günü dönüş yapacağını söyledi.

En son 21’inde geleceği söylenen araba için Aralık sonu ve Ocak başı toplamda 12000 TL taksit ödeyeceğim. Yeni arabam gelmediği için halen kullandığım arabayı satmadım ve onun değeri bir ay öncesine göre 15000 TL düştü.

Ciddi bir maddi manevi kayıp var ortada.

17000 TL fazla ödemeye, 4000 TL kaybetmeye, kullandığım arabanın değersizleşmesi ve fazladan 3 hafta beklemenin hepsine bir arada anlayış göstermek mümkün olabilir mi acaba?

Böyle bir anlayış yalnız maddi kaybın olmadığı durumda gösterilebilir belki. Bizim ise aile olarak bir buçuk ay önce yaşadığımız heyecan, heves ve mutluluğun yerini büyük ölçüde hayal kırıklığı aldı.

Yarın, yani 21 Aralık Pazartesi günü, en azından 358000 TL fiyatın bize de uygulanacağı ve arabamızın geldiği haberini duymayı umut ediyoruz.

Saygılar
Evren Karakoç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder