M.Ali Rıza özel retail Ltd. 18356 Lefkoşa. Yağmur sokak No 1, Gönyeli

  • Adınız Soyadınız: Ceren YILDIRIM
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Soba
  • Şikayet Tarihi: 17/12/2022
  • Şikayet Görselleri:

11/11/2022 tarihinde kaldığım evin ısıtılması içi yukarıda adı ve adresi belirtilen firmadan Delongi marka, Hork kategoride ve KH190715 tipli ısıtıcıyı 1250 TL karşılığında satın aldım. Satıcı alırken ürünün teşhir ürünü olduğunu, dolayısıyla herhangi bir paketinin olmadığını söylemişti. Bizde ürünün üzerinde bazı lekeler olmasına rağmen, fiyat performans ürünü olduğunu önemli olanın sorunsuz olarak Çalışması düşünülerek satın alınmıştır. Eve gelince cihaz 10 dakika çalıştırılmış ve test edilmiştir. Havaların çok soğuk olmaması nedeniyle zamanı gelince kullanılmak üzere evde bir kenera konuldu. Ara tatil nedeniyle TR ye ailemin yanına gittim ve yaklaşık 10 gün sonra geri döndüm ve sobayı kullanmaya başladım. Çalıştıktan bir saat sonra odamı bir duman aldı. Baktım ki bu durum her gün tekrar etmekte, firmaya giderek konuyu bildirdim. Beklentim en azından cihazın tamirini yaptırmalarıydı. Hatta bende ücretini ödemeye hazırdım. Ancak, cihazın KKTC de servisinin de olmadığını orada öğrendim. Satıcı alırken ürünün 10 gün içerisinde getirirseniz iade alabiliriz, ondan sonrada asla karışmayız gibi anlaşılmaz, kanun ve yönetmeliklere aykırı sözler sarfetmişti. Oysa tüketici haklarının bu tür anlamsız sözlerle değil kanun ve yönetmeliklerle garanti altına alındığını bildiğimiz için onun bu yaklaşımına cevap verilmemişti.
Sonuç: İlgili radyadörün delik olması, yağ kaçırması, insan hayatını tehlikeye atması, ilgili kanununun 3 bölüm 1 madde ç fıkrasında belirtilen” ) Malın ambalajında, etiketinde, tanıtım ve kullanım kılavuzunda veya reklam ve ilanlarında yer alan ve aynı cins mallar için normal kabul edilen makulen beklenebilecek nitelik ve performansı sergilemeyen, tüketicinin ondan beklediği kullanım amacı bakımından değerini azaltan veya ortadan kaldıran veya maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren,
mallar, kusurlu mallardır ve kusurlu malların varlığı sözleşmeye uygunsuzluk olarak kabul edilir” gereği ödediğim 1250 TL ücretin tarafıma iadesini arz ve talep ederim saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder