KKTC Türkcell

  • Adınız Soyadınız: Şeniz Büyükkaraca
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Güncel

ÇOK ÖNEMLİ. KKTC TÜRKCELLİ ABONELERİN HAKLARI NASIL GASP EDİYOR.
2014’te Türkcell’den İPhone 6 satın aldım. Piyasa fiyatının üstünde olan fiyatını da 2 yıl abone olma mecburiyetiyle toplam fiyatını 24’e bölüp her ay ödedim. Yani bu telefon benimdir.
2016’da Türkcell’in yaptığı haksızlıktan dolayı platinum paketimi sonlandırıp numaramı minimum ücret konumunda korumaya aldım. Türkiye’den yeni bir telefon alıp KKTC MSHK’ya gerekli vergiyi ödeyerek aynı numaramı 0542 olarak Telsim kartımla paketli hat olarak bu güne dek kullanıyorum.
2 gün önce Türkiye’den aldığım telefon arızalanınca Telsim kartımı Türkcell’den aldığım telefonuma taktım. Netice ‘NO SERVİS’ Telsimi 2 kere aradım ve iki sefer de merkezden gerekli bilgiler yüklenmesine rağmen hala NO SERVİS. 3’üncü aramamda muhtemel Telsim kartımın değişmesi gerektiği söylendi.
26 Aralık Çarşamba sabahı saat 11:00’de Telsim’e gittim. Kartımda bir problem olmadığını ve Türkcell’den aldığım telefonumun MSHK’da kayıtlı olmadığını öğrendim. Direkt Türkcell’e gittim. Orda da yapılan inceleme sonunda Kıbrıs Türkcell’den aldığım telefon kayıtlı olmadığını öğrendim ve problemimi acilen çözeceklerini söz verdiler. Perşembe saat 15:00’e kadar hiç bir haber çıkmayınca Türkcell’i tekrar aradım. Mağdur edildiğimden dolayı bana dönmeleri için saat 17:00’ye kadar müddet. verdim. Aradıklarını bu sabah görünce tekrar Türkcell’i aradım. Türkcell’in vergi kaçakçılığı yaptıklarını belirttim. Vergi kaçırmıyoruz denildi. Bana sattıkları telefonda niye sadece Türkcell hattı çalışıyor sorusuna da MSHK’nın yayınladığı yasaları uyguluyorlarmış. MSHK’nın telefon numarasını bana SMS olarak göndermeyi kabul etmelerine rağmen göndermediler. MSHK’nin numarasını bulup aradım. Benden *#06#’yı tuşlayıp çıkan 15 rakamlık numarayı kaydedip yine aramam istenildi. Tekrar MSHK’yı arayıp istedikleri bilgiyi verdim. Türkcell’in bana sattığı telefon çift kayıt yapıldığını ve Türkcell kendileri sadece Türkcell kartıyla kullanılabileceğini sağladı. Yani düpedüz MSHK vergi kaçakçılığı. Bu durumu düzeltmek için kendim MSHK’ya gidip dilekçe verip işlem başlatmam gerekirmiş.
Ey Türkcell koskocaman şirketsiniz. Dünyanın en pahalı telefon kullanımı ve internet servisi veriyorsunuz. Dünyanın en az kazanç vergisini ödüyorsunuz ama yine de vergi çalıyorsunuz. Bir Kıbrıslı olarak hırsızlığınızı kınıyorum. Etik olun ve verginizi ödeyiniz şu bu küçük adamız az dahi olsun kalkınsın.
Vergi Dairesi yetkililerine sesleniyorum. Türkcell başta tüm vergi kaçırabilecek şirketleri çok daha sıkı bir şekilde denetlemelisiniz. Yoksa siz de hırsızların ortağı olmuş olursunuz.
Kıbrıstaki yolsuzlukları tek başıma mı çözeceğim. Türkcell yaptığı pislikleri bir an önce temizlemeli çünkü her zaman madur olan tüketicidir.
İngilterede de 2 yıl aynı operatörle kalma mecburiyeti koşulur ama £1000:00’lik cihazı £70:00 karşılığı verir. Siz hem piyasa üstü fiyatlarla cihaz satarak hem de cihazı sadece Türkcell kartı kullanılabilecek vergisi ödenmeyen cihazlar satıyorsunuz. Bu ne hadsizlik ne dolandırılıcık. Bile bile Halkı kazıklıyorsunuz. Sizde hiç mi vicdan ve adalet yok?
Bu bildiriyi yaptığım için lütfen bana dava açınız yoksa telefonumun problemini çözmek için ben şahsen MSHK’ya gitmem gerekirse sizlere ben dava açacağım.
Türkcell’den telefon satın alan tüm abonelerin *#06# ‘yı tuşlayıp çıkan 15 rakamlık numarayı kaydedip MSHK’yi 03924442845’ten arayıp telefonunuzun kayıtlı olup olmadığını öğrenmenizi öneririm. Emin olunuz ki vergi kaçakçılığını sadece bana uygulamadılar. Benimle de aynı durumda olanlar var ise lütfen benimle irtibata geçiniz şu Türkcell’e toplu dava açalım. Abone vergili fiyatın da üstünde bir meblağ ödeyip telefon satın alsın ama boyaları meydana çıkınca abone gidip halletsin. Yok öyle bir dünya. Yaptığınız pisliği siz temizlemek mecburiyetindesiniz. Hodri meydan Türkcell.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder