K.K.T.C Turkcell

  • Adınız Soyadınız: VEDAT AYGUL
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: İletişim
  • Şikayet Tarihi: 11/04/2022
  • Şikayet Görselleri:

KKTC Turkcell hattımın iptali için başvurduğumda, email ile başuvuru yapabilirsiniz bilgisini verdiler. Be nde kendi el yazımla yazılmış ve yanında T.C. Kimliğimin önlü-arkalı görüntüsüyle beraber e-mail ile dilekçemi ilettim. Müşteri hizmetlerindeki kişiler nasıl bir eğitim almışlarsa, kanuna aykırı ve zorba bir şekilde despot cevaplarla insanı caydırmaya çalışıyor, işleri zorlaştırıyorlar. KKTC Turkcell gibi bir kuruma hiç yakışmayacak keyfi dayatmalar ve kanunları yok sayan uygulamalarla ahlaksız bir tutum içindeler.
Hattımda taahhüt olmadığı halde sudan sebeplerle; kendi el yazım, imzam ve kimlik fotoğraflarımla yazdığım dilekçemi işleme almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ya kabul edersiniz ya da taahhüt otomatik yenilenir diyorlar. Böyle bir zorbalık hakları yoktur. Ey KKTC Turkcell yetkilileri;
Taahhütler 12’şer aylık periyotlarla yapılıyorsa, ilk taahhüt tarihi 1 Mart 2019 yılında başladığına göre matematiği ve zekası olan herkes,
bitiş tarihinin 28 Şubat olacağını bilebilir. 1 Mart tarihinde kullanım söz konusu olduğunda yeni bir 12 aylık periyot başlamış olur. İlk taahhüt yılının üzerinden 3 yıl geçmiş olduğu için, sizdeki taahhüt varsayımı hukuken geçersizdir. Benim sizinle bir taahhüt zorunluluğum veya sözleşmem veya talebim yoktur.
Değerli KKTC Tüketiciler Derneği, bu zorba tutumlara karşı lütfen sesimiz olun.

1 Comment

  1. Dilekçemizi keyfi olarak dikkate almamak ve yeniden taahhüt başlayacağını söylemekle bizleri yıpratmaya hakları yoktur. Birileri müşteri hizmetlerindeki arkadaşlara bu yaptıklarının açıkça kanunu ihlal ve zorbalık olduğunu hatırlatsın lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder