Basın BildirisiHABERLER

HÜKÜMETİ PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE KATILMASI İÇİN HALKA ÇAĞRI! PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE KATILACAK OLANLAR DERNEĞİMİZE KAYIT YAPTIRSIN!!!

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Basın Bildirisi
TÜKETİCİ ÖRGÜTLERİ KONFEDERASYONU 31 OCAK CUMARTESİ DEREBOYUNDA ANAYASAL VE EKONOMİK HAKLARIMIZI GASPEDEN EDEN HÜKÜMETİ PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNDE!

TÜKETİCİ ÖRGÜTLERİ KONFEDERASYONU 31 OCAK CUMARTESİ DEREBOYUNDA ANAYASAL VE EKONOMİK HAKLARIMIZI GASPEDEN EDEN HÜKÜMETİ PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNDE!

HÜKÜMETİ PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE KATILMASI İÇİN HALKA ÇAĞRI! PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE KATILACAK OLANLAR DERNEĞİMİZE KAYIT YAPTIRSIN!!! Dünyada en pahalı elektrik ücretlerine mahkum edilen K. Türk Halkı, esnaf, tüccar, üretici, ekonomide tüm sektör mensubları faturalarını artık ödeyemeyecek duruma gelmişlerdir. Tüketiciler tüm gelirlerini elektrik faturalarının astronomik ücretlerini ödemek için ayırmaktadırlar. Boğazından, suyundan rızkından keserek aç kalarak yalnız elektrik ücretlerini ödemek zorunda bırakılan yurttaşları ilkel yaşam koşullarına mahkum eden hükümet akaryakıt ve elektirk fiyatlarına eş oranlı indirim yapmaktan kaçınmış kaçmıştır. Hükümet Akaryakıt fiyatlarına paralel elektrik ücretlerinde eş oranlı indirim yapmamakla halkımıza en büyük haksızlığı, insafsızlığı ve saygısızlığı yapmıştır. Hükümet elektrik ücretlerine yalnız nüfusun %5’ini kapsayan yüksek gelirli tüketicilere %36 oranında indirim yaparak sermaye ve dar gelirli sınıflar arasında ayrımcılık yapmış ve Devletin ve Anayasımızın “Sosyal Adalet ve Eşitlik İlkelerini” açıkca ve insafsızca çiğnemiştir.

Sefalet ücretine mahkum edilmiş tüketicileri vergi, harç, sosyal sigorta primleri ve zam yükü altında ezen Hükümete adil olmasını, halkın hakkını, hukukunu ve emeğini koruması ve dünya akaryakıt fiyatlarına paralel akaryakıt ve elektrik ücretlerinde %50 indirim yaparak insafa gelmesi için çağrı yapmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder