Halos

  • Adınız Soyadınız: Didem Deniz Doğu
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Bulaşık Makineleri
  • Şikayet Tarihi: 16/07/2021
  • Şikayet Görselleri:

Bundan 5 sene önce aldığımız AEG marka Prosensitive model bulaşık makinemiz geçen sene Temmuz ayında suyu ısıtmamasından ötürü servise gitti ücretli olarak parça değişti.Sonrasında zaten sürekli de dükkanda olduğumuz için çok fazla kullanılmadı ancak kullanıldığı seferlerde de hata vermeye devam etti. Şöyle söyleyeyim ki en basit programda yıkamak pazar günü sabahtan çalıştırdıysam, akşam 11’e kadar sürüyordu. ( sürekli hata veriyor, bekliyorum yeniden devam ettiriyordum)
Ve sonunda sigortaları da attırmaya başlayınca servisi tekrar aradım yaklaşık bundan 3-4 ay önce makineyi tekrar aldılar. Bu sefer başka bir parça için yaklaşık 1800tl parça- 600tl de işçilik istediler. Biz de tabiki kalsın dedik. Makinemiz dün 15 temmuz itibariyle elimize ulaştı ve özellikle dükkana getirmelerini istedim. (dükkanın kamera kayıtları da mevcut)
Hangi parçanın arızalı olduğunu sordum, element altında şimdi açıp gösteremeyiz diyip gittiler.
Ben de kendi çabalarımla makinemin altını açıp baktığımda, bol bol silikonla tamir yapılmış bölgeleri gördüm.ustayı arayıp sorduğumda bu tamirli ve plastik aksamları kırık nasıl kullanıcı hatası olur diye kendiside kabul etti kullanıcılık bir durum yok diye. Üstelik halos ile iletişime geçtiğimizde umursamaz tavırlarla ustayla değil bizimle iletişime geçin diye azarlandım.
Şimdi soruyorum önceki serviste tamir değil parça değiştiyse, bu gidişte de biz işlemi kabul etmediysek bu silikonla tamir edilmiş bölge neyin nesi? Ha bir de bunun yanı sıra makinenin içinden çöp çıktı, bu da ilginç bir konu. Çöpün resmini de ekledim.
Şimdi bu durumda ne yapmalıyız, hakkımızı nasıl korumalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder