SAHİBİ ERDİNÇ KÜÇÜKUNCULAR OLAN GİRNE’DE ZEN KUYUMCULUK DÜRÜSTLÜK ÖRNEĞİ GÖSTEREREK ZARAR GÖREN YÜKSEK MEBLAĞDA ZÜMRÜTÜN YERİNE DAHA DEĞERLİ BİR ZÜMRÜTÜ TÜKETİCİYE VEREREK MA ĞDURİYETİNİ KARŞILAMASI ÖRNEK BİR MESLEKİ AHLAK ANLAYIŞIDIR.

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Basın Bildirisi

SAHİBİ ERDİNÇ KÜÇÜKUNCULAR OLAN GİRNE’DE ZEN KUYUMCULUK DÜRÜSTLÜK ÖRNEĞİ GÖSTEREREK ZARAR GÖREN ZÜMRÜTÜN YERİNE DAHA YÜKSEK DEĞERDE BİR ZÜMRÜTÜ TÜKETİCİYE  VERMİŞ OLMASI TAKDİRE ŞAYAN ÖRNEK BİR MESLEKİ AHLAK ANLAYIŞIDIR.

Başvurunun Durumu: Başvuru Kabul Onay Aşamasında
Başvuru Tarihi: 05/04/2016
Şikayeti Yapılan Firma/Kurum: ZEN kuyumculuk Girne
Başvuruyu Yapan: Irfan Muhammad

Sayın Tüketiciler Derneği Yetkilileri;
2015 Mart sonunda, 7.1 kratlık zümrüt taşımı yüzük yapılması için Girne ZEN Kuyumculuğa teslim ettim. Almak için gittiğimde gördümki taş alt taraftan kırılmış, zarar görmüş haliyle artık maddi ve benim için en önemlisi manevi değeri düşmüştür. Bu durumda kendilerinden aynı değerde, aynı ölçülerde aynı zümrüt taşı getirmelerini talep ettim. Önceleri kabalaşmaya başladı Hatta mağaza müdürü Haluk Zengel üslupsuz, kabaca “işimi de birakirim seni öldürürüm, sonra istediğin polise git”dedi. Tartismalar dan sonra kabul etti ve dedi ki “fuar olacak oradan getireceğiz, sonra dedi; taş hazır İstanbul’a gidince getireceğiz” diyerek oyaladılar. Uzunca bir süre sabırla, uzlaşmacı davranarak mağduriyetimi çözmelerini bekledim. Sonra sahibi olan Erdinç Küçükuncular da ben Türkiye’ye gidince gitirecem dedi. Ve en az 30 kez sahibi erdinc bey ile telefon da konustuk. Bundan yaklaşık iki hafta önce Erdinç Küçükuncular bir taş getirdi ve “ben buna 2500 dolar verdim ister al yoksa mahkeme de gorusmek isterim” dedi. Ayrıca, ben aldığım zümrüt taşa 4450 STG ödedim.İstediğim taşı bulabilmek için çok zaman ve emek harcadım. Manevi değeri benim için çok fazlaydı. Ben de “bana ait olan zümrüt taşımı gösterin iki taşı da görmek, karşılaştırmak istiyorum” dedim ancak, bana ait olan taşın artık onlarda olmadığını söylediler. 1 yılı aşkın zamandır bu konuda maddi-manevi zarar gördüm, tehdit edildim ve haksızlığa uğradım. 1 yıl çok iyi niyetle davrandım. Gördümki, bu iş için hem yetenekleri, hemde hatalarını düzeltmek için çabaları yok. Bu durumda ne yapmaliyim?.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder