Endless Start Trading

  • Adınız Soyadınız: Mustafa Sarı
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Su Arıtma Cihazı
  • Şikayet Tarihi: 20/01/2022
  • Şikayet Görselleri:

Merhaba,
15.01.2022 tarihinde Endless Star Trading şirketinden iki eleman kapımıza geldi. Annem, Aysel Keskin ile biraz sohbet ettiler, sonra anneme su artıma cihazı sattıkları söylediler ve anneme indirim yapıp 5000 TL’ye ürünü 10 taksite bölerek ödeme teklifinde bulundular. Daha sonra bana geldiklerinde sözleşme imzalamadan önce fiyatını sorduğumda 10 taksit 5000 TL olduğunu söylediler. Ardından Şirketin eleman Metin bey ile antlaşmayı yapıp imzaladım fakat sözleşmenin bir nüshasını elime almadan hemen önce Metin bey bir el çabukluğu ile fotodaki nüshada görüldüğü üzere 11. için 500TL Ve 12. ay için 350 TL ekleme/oynama yaptı. Neden böyle yaptığını sorduğumda ise bana cevaben “eğer tek seferde erken öderseniz 5000 TL ve her ay taksit ile toplam 5850 TL ödersin dedi ve anneniz öyle anlaştık diyerek bu durumu geçiştirdi. Daha sonra ürünün montajı yapılırken Adem bey isimli şirket elemanı çıkageldi ve bir pos cihazı getirip benden taksidin ilk ay için 500 TL çekim yaptı. Anlaşama metninde açıkça Cayma Biliridimi’ni hiçe sayarak “ürünün iadesi yapılmıyor” bilgi verdi. Birkaç gün sonra içtiğimiz sudan dolayı ben ve annemde dudak kuruluğu ve böbreklerde sancı gibi semptomlar görüldü.
20.01.2022 tarihinde şirketin numarasını aradım telefonu cevaplayan muhasebeciye “arıtmadan geçen suyu içtikten sonra annem ve bende dudak kuruluğuna ve böbreklerimizde sancı yaptığını” belirttim ve ürünün fiyatını piyasada olanlardan çok yüksek buluduğumu söyledim. Muhabeseci ise bu işler ile Adem beyin ilgilendiğini bildirdi ve onu cep numarasını verip konuyu Adem bey ile görüşmemi söyledi. Bir kaç dakika sonra Adem beye ulaştım ve aynı şekilde şikayetleri ve üründen memnuniyetsizlerimi dile getirdim ve artık ürünü istemediğimi ve söküp götürmelerini ısrarla söylemem rağmen kendisi anlaşma metni açıkça belirtilmiş Cayma Bildirimini yine hiçe sayarak “sıfır ürünü taktık, kullanılmış ürünü geri almayacağız” gibi bahaneler sundu.
Ticarette karşılık güven esastır. Ahlaklı ticaret yapan toplumun arz ihtiyacını gideren tüm tüccar ve esnaflara sonsuz saygım vardır ama müşterilerin haklarını hiçe sayıp onları kurnazlık ve manipülasyon ile maksimum kazanç elde etmeyi amaçlayan insanları, toplumca cezalandırılmasını gerektiğini düşünüyorum.

Saygılarımla,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder