ELEKTRİK VURGUNU PROTESTO EDİLECEK!

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Basın Bildirisi

17.02.2015

BASIN AÇIKLAMASI

ELEKTRİK VURGUNU PROTESTO EDİLECEK! AÇIKLANACAK PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE KATILMASI İÇİN HALKA ÇAĞRI!

Dünyada en pahalı elektrik ücretlerine mahkum edilen K. Türk Halkı, esnaf, tüccar, üretici, ekonomide tüm sektör mensubları faturalarını artık ödeyemeyecek duruma gelmişlerdir.

Tüketiciler tüm gelirlerini elektrik faturalarının astronomik ücretlerini ödemek için ayırmaktadırlar. Boğazından, suyundan rızkından keserek aç kalarak yalnız elektrik ücretlerini ödemek zorunda bırakılan yurttaşları ilkel yaşam koşullarına mahkum eden hükümet akaryakıt ve elektirk fiyatlarına eş oranlı indirim yapmaktan kaçınmış kaçmıştır. Hükümet Akaryakıt fiyatlarına paralel elektrik ücretlerinde eş oranlı indirim yapmamakla halkımıza en büyük haksızlığı, insafsızlığı ve saygısızlığı yapmıştır.

Hükümet elektrik ücretlerine yalnız nüfusun %5’ini kapsayan yüksek gelirli tüketicilere %36 oranında indirim yaparak sermaye ve dar gelirli sınıflar arasında ayrımcılık yapmış ve Devletin ve Anayasımızın “Sosyal Adalet ve Eşitlik İlkelerini” açıkca ve insafsızca çiğnemiştir.   Sefalet ücretine mahkum edilmiş tüketicileri vergi, harç, sosyal sigorta primleri ve zam yükü altında ezen Hükümete adil olmasını, halkın hakkını, hukukunu ve emeğini koruması ve dünya akaryakıt fiyatlarına paralel akaryakıt ve elektrik ücretlerinde %50 indirim yaparak insafa gelmesi için çağrı yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder