DEMİRBİLEK yapı hırdavat

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Kara Lİste

Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

——– Orijinal mesaj ——–

Başlangıç tarihi: Egemen Debreli <wordpress@tuketicilerdernegi.org>

Tarih: 25.09.2018 16:32 (GMT+03:00)

Alıcı: hasanyilmazisik1@gmail.com, tukder@kibrisonline.com

Konu: tuketiciler dernegi “Mağduriyeti Şikayet  ve hak arama”

From: Egemen Debreli <edd@tpcyprus.com>

Subject: Mağduriyeti Şikayet  ve hak arama

Message Body:

Dün  24-09-2018 tarihinde evimizin mutfak dolaplarinin icinde monte edilmis ve yıpranmış ve paslanmis  durumda olan metal tabaklik satın almak için Catalkoy ana yolu üzerinde bulunan DEMİRBİLEK yapı hırdavat’à gittim.  Ordan 300 TL karşılığında 2 parça 90cm uzunluğunda metal tabaklik satın alıp nakit ödeme yaptım. Ödeme yaparken fatura ve makbul talep ettim fakat bana printerlerinin arızalı olduğunu ve fatura veya makbul veremeyeceklerini söylediler. Bende bunun üzerine odememi yapıp  ordan ayrıldım.  Daha sonra eve gidince ödemiş olduğum 300 TL nin yüksek bir rakam olduğunu düşünerek o civarda bulunan diğer 2 başka hırdavat ciya ( ÇOBAN LİMİTED ve PARALIK) giderek onlardan da fiyat sorup ürünleré baktım.

Ordaki ürünlerin benim satın aldığım ürünler ile tamamen aynı ölçüde ve birebir aynı ürünler olduğunu gördüm. Fiyatlara  gelince ise bu iki yerdeki fiyatlar Çıban Limited de 62 TL tanesi yani 2 tane toplamda 124 TL Paralık ‘te ise 60 TL tanesi yani 120 TL. Bunun üzerine Paralık ten 2 tane tabaklik satın alıp 120 TL ödedim fatura  ve makbuz aldım. Makbuzlar yanımda.

Bugün 25-09-2018 de sabahleyin dün Demirbilek hırdavat tan  satın almış olduğum 2 metal tabakliği  yanıma alıp dün ödemiş  olduğum 300 TL Yİ geri talep ettim. Oranın mal sahibi  bana çok kabaca bana paramı geri iade etmeyeceğini söyledi  bunun üzerine fatura ve makbuz sordum onu da reddedildi bana orayı terk etmemi aksi takdirde büyük olaylar çıkacağını söyledi. Bende bunun üzerine haklarımızı yasal yönlerden arayacağımı ve kendisini tüketiciler derneğine şikayet edeceğimi söylediğim zaman bana  kimseden korkmadigini tüketiciler derengini de bilmem ne yapayım dedi. Bende  bunun üzerine durumu Üniversal Bankası Catalkoy Şubesi müdürü olan eşime aktardım o da sizin Sekreteri’nin ile bağlantı kurup sizin numaranızı  sekreterinizden alip şikayetimi size iletmek için bana verdi.

Durum bundan ibaret yardimci olursanız çok seviniriz gerçi 300 TL bir para fazla değil ama niye bu gibi hoş olmayan şeyler zaten içinde bulunmuş olduğumuz bu kötü günlerde bizim veya bizim gibi koruması vatandaşların başına gelsin.

Saygılarımla. Egemen  Debreli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder