Berkel Mobilya

  • Adınız Soyadınız: Gözde Körler
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Döşeme
  • Şikayet Tarihi: 24/01/2023
  • Şikayet Görselleri:

Merhaba,
Ben 4 sene önce Berkel Mobilya’dan koltuk takımı, yemek masası ve yemek masası için 6 adet sandalye almıştım. Sandalyelerdeki döşeme ile koltuklarda döşemesi ayni renk ve aynı cins kumaş olacak şekilde seçmiştik. Ancak döşemeler verdikleri numuneler ile uyuşmuyordu. Yine de gelen tonlari da beğendigimizden dolayi o zaman sikayetçi olmadik. Bir diğer fark ise sandalyelerin ve koltuklarin dosemesinde vardi. Bu farklılığı sandalyelerin kumaşının bazı yerlerinin yeşile dönmesini incelerken sandalyeleri koltuklarin yanina koyup karşılaştırma yaparken farkettik. Ayrıca resimde de eklediğim üzere yıkandıktan sonra yastiklardan birinin ön yüzü farklı arka yüzü farklı renge dönüşmüştü. Bu fark ilk geldiğinde yoktu. Sanirim yastığın bir yüzüne diger yuzu ile renginin esitlenmesi icin geçici olarak sürdükleri bir boya yıkayınca akmıştı.

Sandalye dosemelerinin koltuklardan farklı olmasını ( faturada her iki döşeme de aynı koda sahipti, aynı olmaları gerekiyordu) ve renklerinin yeşile dönmesini söylemek ve bu durumu düzeltmek için yardım istemek üzere Berkel mobilyaya ulaştık.

Oradaki sorumlu kadın koltuk dosemelerinin gün ışığına maruz kalırsa renklerinin yeşile döneceğini söylemesi ile şok olduk; çünkü bu uyarıyı mallarının satışını yaparken soylememislerdi. Ayrıca gün ışığı almayan bir ev olması söz konusu olmadığına göre resmen bize bile isteye defolu mal satışı yapmışlardı.
Bu bilgiyi öğrendikten sonra silip düzeltebilmek için bir ilaç talep ettik ama öyle bir şeyin olmadığını söylediler.
Bunun üzerine değişim talep ettik ama ” bu durum 4 sene sonra mı aklınıza geldi bunca zaman aklınız neredeydi” cevabı ile karşılaştık.
Aradan 4 sene geçmesi bize gün ışığı görünce yeşile dönen defolu mal sattıkları gerçeğini değiştirir mi?
Çözüm olarak yine onlardan gelip yeni kumaş secebilecegimizi ve parasını ödememiz gerektiğini soylediler ve döşeme parası almayacaklarini belirttiler.
Defolu mallarını ücretsiz değişmedikleri ve yardımcı olmadıkları için, ayrıca kaba bir dil kullandıkları için Berkel mobilya ve sorumlu kadından şikayetçi olmak istiyorum
Bu konuda yardım rica ediyorum.

Saygılarımla,
Gözde Körler
İletişim no: 0533 880 05 90

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder