BERHAN MEDICAL

  • Adınız Soyadınız: OĞUZ PENÇE
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Sağlık
  • Şikayet Tarihi: 24/08/2021
  • Şikayet Görselleri:

Geçtiğimiz Temmuz ayında Ortaköy Berhan Medical
Adlı firmadan 2 adet  olmak üzere  tanesi 600 tl den toplam 1200 tl ayaklı ateş ölçme cihazı aldık.  İçinde her cihaza 4 adet toplam 8 olmak üzerede duracell marka 60 tl ye pil aldım. Almış olduğumuz ürünler ilk çalışma esnasinda 2side arıza verdiler. Firmayı aradığımda getirin bakalım denildi. Götürdüğümde test ettiklerinde sıkıntının ürünle alakalı olduğunu ve ellerinde başka ürün olmadığı için Türkiye’den aldıkları firmaya tamir için geri göndereceklerini ve gerekirse para iadesinin olacağını söylediler ve bende tamir tekliflerini büyük bir anlayışla kabul ettim. Yaklaşık 1 ay tamir sürecini bekledikten sonra cihazlarınız tamir olmuştur gelip alabilirsiz dendi.
Ve teslim almaya gittiğimde  test etmek için calistirmak istedim. Ama içinde ki pilleri çıkartmışlardı ve geri vermediler daha fazla ugrasmamak için her neyse deyip baştan  gidip yeni pil almak zorunda kaldım cihazları götürüp  çalıştırdığımda aynı şekilde arıza verdiğini tespit ettim. Bu durumu iş yeri sahibine cihazin videosunu mesaj şeklinde attığımda aynı şu mesajı yazdı;

“Vallahi ne deyim . Gönderdik yetkili arkadaşlarımız gönderdi ithalatçı firmaya. Bize baktık tamamdır dediler. İnan biz da onların yalancısıyız. Bir da sizi bunca gün beklettik. Böyle rezillik olmaz. Yarın sabah ben direk arayacağım. Gerekirse paranızı iade edeceğiz.” 
Dendi ve bunun üstünden 1 hafta geçmesine rağmen ve okadar gidip gelmeme rağmen yaktığım benzini saymiyorum bile hala paramız iade edilmedi ve üstüne en son paranın iadesini tekrar talep etmek icin aramama rağmen  alaycı bir şekilde bu seferde cihazların bizim bozduğumuzu iddaa edip para iadesinin olmayacağı söylendi . Daha fazla bu firmayla tartışmanın sonuçsuz kalacağını düşünerek şikayetimizin ele alınıp çözülmesini yetkililerden ricamdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder