TURKCELL

  • Adınız Soyadınız: Emine EREL
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Samsung
12/11/2018 tarihinde Girne Türkcell şubesinden Samsung Galaxy A6 Plus model telefonu satın aldım. 

Telefonun satın alındığı gün, sim kart takıldıktan sonra, telefon ile hiç bir şekilde arama yapılamadı. Türkcell şube sorumluları sim kart da sorun olduğunu ve yeni sim kart alınması gerektiğini söyledi.  Bu öneri üzerine telefon ile birlikte yeni bir sim kart alınmasına ve takılmasına rağmen sorun çözülemedi. Sorunu tekrar ayni şubedeki çalışanlara aktardıktan sonra bu kez telefonun güncelleme işlemlerinin yapılması gerektiği söylendi ve Türkcell çalışanları tarafından güncellemeler yapıldı. İlave olarak, şarjı dolu olan telefonun aniden şarjı bittiği tespit edildi.  

Arızalı telefonun iadesini yapmak istediğimde, prosedür gereği sorunun Samsung teknik ekibi tarafından tespit edilip rapor tutulması gerektiği tarafıma sözlü olarak bildirildi. Bunun üzerine 26/11/2018 tarihinde telefon teknik ekibe gönderildi.  Teknik ekip tarafından telefonun ana kartının hasarlı olduğu bilgisi verildi. Bunun üzerine teknik ekip çalışanlarından bu rapor tespitini yazılı olarak talep ettim. Geri dönüş yapılacağı bilgisi verildi fakat her hangi bir dönüş olmadı. Tekrar aradığımda bu kez telefonun ana kartındaki hasar garanti kapsamında olmadığı ve maalesef gerçeği yansıtmayan, ifadelerle telefonun tarafımdan hasara uğradığını rapor sonucu olarak işlendiğini söylendi. Bunun üzerine telefonun tamiri için 1200TL talep edildi. 

 
Yukarıda belirtiğim gibi, telefonun tarafımdan darbe sonucu hasar görmesi hiç bir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır. Telefon kullanılamamış ve ilk an dan itibaren yukarıda bahsi gecen sorunlar yaşanmıştır. 
 
Yaptığım ödemeyi geri talep edip telefonun iadesini yapmak istediğimde, yapılan şözleşmeyi iptal etmek için 2455 TL ücret talep edildi. Ayrıca zamanda geçtikçe bu iptal işlemi için gereken rakamın artacağı bilgisi verildi.

Yaşananları defalarca Türkcell ve teknik ekibe çalışanlarına aktarmama rağmen, iki tarafta yardımcı olmayarak, sorunun çözümü için sürekli beni birbirlerine yönlendirdi.

Ayrıca, hiç kullanmadığım telefonun ödemesi devam etmektedir. İlave olarak sorunu çözmek için maalesef çok değerli vakit timi ve eforumu harcıyorum.    

Bu noktadan sonra telefonun iadesini yapmak ve de yaptığım ödemelerin geri iadesini istediğimi belirtmek isterim.

Saygılarımla bilgilerinize sunar, sorunun çözümü için yardımlarınızı rica ediyorum.

Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder