Telsim – Güzelyurt şubesi

  • Adınız Soyadınız: EMİR
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: İletişim
  • Şikayet Tarihi: 30/10/2023
  • Şikayet Görselleri:

28.03. 2023 tarihinde Telsim Güzelyurt şubesinden 5Mbit’lik ‘peşin ödemeli ev interneti’ 1750 tl makimum kredi kartına tek çekimle, 1 yıllık peşin ödeyerek aldım. Sözleşme imzalatmadılar. Ciddi bilinir bir firma olduğu için bende talep etmedim.
3 Nisan 2023 yılında teknik ekip gelerek kurulumu yaptı.(Anten ve kablo kurulumu)
Eylül 2023 yılına kadar sorunsuz kullandım.Eylül 2023 yılında sık sık internet kopmaları ve yavaşlama başladı.Bu sorunu 0548 810 0548 numaralı Telsim whatsapp destek merkezine yazılı olarak 22 Eylül 2023 tarihinde aktardım.Whatsapp desktek merkezi benden kullanıcı adımı ve kayıtlı olduğum numarayı istedi.Kullanıcı adını bilmediğimi yazdım.Telefon numaramı verdim.whatsapp destek merkezinden gelen yazılı cevap şöyle;bu numaraya ve isminize kayıtlı çıkmıyor farklı bir numaraya kayıtlı olabilir mi veya farklı bir isim.
Cevaben kısaca ; bilmiyorum deyip ödeme kurlum sürecini yazdım (telsim whatsapp destek merkezi yazışmalarında bunlar mevcut)
24 Eylül 2023’de whatspapp destek merkezi ; eğer düzelmediyse sorununuz kayıt alalım teknik arkadaşlarımıza şeklinde yazdılar.
Lütfen kayıt alın düzelmedi dedim.
25 Eylül 2023 ‘de whatsapp destek merkezi; kullanıcı adınız nedir biliyormusunuz efendim numarada çıkmamaktadır şeklinde yazdı.
Cevaben ;kullanıcı adımı bilmiyorum,kullanıcı adımı nereden ve nasıl öğrenebilirim diye yazdım.
Whatsapp destek merkezi; kimlik numaranızı öğrebilir miyim? diye yazdı
Kimlik numaramı yazdım.
Bu tarihten itibaren Telsim whatsapp destek merkezi derin bir sessizliğe gömüldüler.
Tarihini yanlış hatılıyor olabilirim 7 Ekim 2023 ‘de Güzelyurt /Telsim şubesine gittim orda yüz yüze Sorumlu Ersoy bey’e ‘internetimde kopmalar olduğunu ve akşam saatlerinde çok yavaş olduğunu söyledim.Teknik ekibe konuyu aktarcağını söyledi.Ayrıca Kendisi bana 0548 868 5036 nolu telefon numarasını verdi arıza oluştuğunda akşam 10 ‘a kadar arayabileceğimi söyledi.Bu süreçten sonra kimse beni olumlu yada olumsuz problemin çözüldüğüne dair aramadı.
22 Ekim Pazar günü internette eskisine nazaran çok çok daha fazla kopma ve yavaşlama vardı.Bunu aktarmak için Telsim sorumlusu Ersoy beyi aradım telefonu açmadı. Yazılı mesaj attım geri dönmedi.
23 Ekim 2023 günü tekrardan Ersoy bey’i aradım. ‘Ya bu sorunu çözün ya da paramı iade edin’ para iadesi yapamazlarmış. Sorun da gözükmüyormuş! Kullanıcı adımı öğrenmek istedim. Taşeron firma ‘Enson net ‘ten bu hizmeti sağladıklarını söyledi.
Ben ‘Peşin ödemeli ev internetini’Telsimden aldığımı sanırken meğersem Enson net firmasından almışım.Ben paramı Telsime ödedim.Böylece Telsim tarafından dolandırıldığımı anladım.Sorunu Telsim merkeze bildirmek için 548’i aradım.Buradaki çağrı merkezindeki Ülkü hanım Ersoy bey’le çalışmadıklarını Ersoy bey’in Telsimle bir ilgisi olmadığını söyleyince ikici şoku yaşadım.Ödemeyi telsim Güzelyurt şubesinde yaptığımı ifade etsemde nafile.Bu sorunun çözülmesini aksi takdirde paramın iade edilmesini Çağrı merkezindeki Ülkü hanıma söyledim.
26 Ekim 2023 ‘e kadar 4 gün kimse aramadı sorun da devam etti.
26 Ekim 2023 ‘de 548’i aradım buradaki Gülsüm hanım kaba bir tavırla sorun çözülmüş dedi.Kayıt kapanmış dedi.Ben de tarafımı kimse aramadığını sorunun çözülmediğini söyledim.Yapabileceğimiz bir şey yok dedi.Enson net ile görüşmemi söyledi.Enson net’den Süleyman isminde biri 26 Ekim 2023’de saat 16.08 de aradı.İnternetimde sık sık kopmalar olduğunu ve çok yavaş olduğunu kendine akatardım.Böyle bir sorun olursa bu numaradan beni arayın dedi. Aynı akşam sorun yaşandığı aradım telefonu açmadı.SMS gönderdim sorunu yazdım. Whatsapp üzerinden Süleyman bey’in bana yazdığı cevap; Hattınızı kontrol ettim sizin aldığınız paket internet kullanımına yetmiyor.
Benim cevabım; 7 aydır yetiyordu da son 1 aydır mı yetmiyor?
Süleyman bey; hız testini yaptınız mı aldınız paket 4 mbt (oysa telsim bana 5 mbtlik satmıştı)
Bu hatta hata olması imkansız size aldığınız paket yetmiyor.
Sözün özü Güzelyurt Telsim Şubesi beni dolandırdı. Güya Telsim’i temsil etmeyen biri (Ersoy bey) bana paket satmış .Bu kişinin firmalarında çalışmadıklarını söylüyorlar .Daha yaklaşık 20 gün önce şubelerinde Güzelyurt şubesinin içerisinde yüz yüze bu kişiyle görüştüm.
Telsim firması,bana taşeron firmadan(Enson net) ‘evde internet paketi satmış ’bunu bana yazılı veya sözlü söylemediler.Telsim beni dolandırdı.Kendi içlerinde soruşturma açmaları idari soruşturma başlatmaları gerekir.Ortada ciddi bir skandal var.
Arıza durumunda yardımcı olmadılar.Topu birbirlerine attılar.Sorun şu an ortada para iadesi de yapmıyorlar.En son netten saygısız bir çalışan ile muhattap olmak zorunda kaldım,kalıyorum.
Tüketici derneğinden yardımcı olmanızı bekler saygılar sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder