TEKNOGOLD

 • Adınız Soyadınız: BORA ACUMSAL
 • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Bluetooth Ürünleri

bir adet kulaklık aldım 19/09/2018 tarihinde fatura numarası 54706 kulaklığın kablosunda sıkıntı oluştu katlayınca çalışır. Teknogold’a geri götürdüm 31 Ağustos 2018  tarihinde ve bana dediki garantiye girmiyor bende dedim ki kırık kopuk bişey yok cihazdan kaynaklanır fakat garanti kapsamı dışındadır diye iddia etti o zaman tamirini yapın dedim ücretini ödeyim o zaman da dediki bizim servisimiz bu tip arızaları tamir etmiyor.

2 Comments

 1. KIBRIS TEKNOGOLD sanırım. Belirtmenizde fayda var.
  Ve sorunun üründe garanti dışı fiziksel zarar vermekle ilgili olduğunu anlıyorum.
  Muhtemelen bir kontrolsüz kullanımınız sonucu oluşmuş. Kolayca suçlamayın. Firmanın burda ne gibi suçu olabilir.
  500 Çeşit ürün grubu olsa 500 çeşit ürün grubu ile ilgili teknik ekip mi bulunabilecek.
  Siz TEKNOSA da ütü tamir eden elektronikçi veya Peluş diken teknik ekip terzisi gördünüz mü. Teknosa sökülen peluş için terzi bulundurmak zorunda mı

 2. Tüketicilerin yanlış bilgilendirilmesini önlemek amacıyla konu ile ilgili Tüketicileri koruma Yasasının amir hükmünü aşağıya aktarıyorum. Herkes yasaya uymak ve uygulamak zorundadır.
  Tüketicilerden yıl boyunca Tüketiciler Derneğine iletilen Teknogold ile ilgili tek şikayet olduğunu burada belirtmekte yarar vardır.
  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi’nin 3 Haziran 2003 tarihli birleşiminde kabul olunan “Tüketicileri Koruma Yasası” Anayasanın 94’üncü maddesinin (1)’inci fıkrası gereğince, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından Resmi Gazete’de yayınlanmak suretiyle ilan olunur

  40/2003
  (55/2010 sayılı değişiklik yasasıyla değiştirilmiş ve birleştirilmiş şekliyle)

  TÜKETİCİLERİ KORUMA YASASI
  Madde 22. Servis Hizmetleri
  55/2010 22. İthalatçı, imalatçılar-üreticiler veya satıcılar sattıkları sanayi malları için malın bakım, onarım ve servis hizmetlerini sunmak için servis istasyonları kurmak veya sattıkları malların her türlü bakım, onarım veya servisini yapabilecek servis istasyonlarından hizmet alarak yaptırmakla yükümlüdürler.
  Bu maddenin uygulanmasına ilişkin esaslar, Bakanlıkça hazırlanıp Bakanlar Kurulunca onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlanacak bir tüzükle belirlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder