TEFAL Lefkoşa

  • Adınız Soyadınız: Raif Uzkan
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Güncel

Türkiye’den satın aldığım TEFAL marka ekmek kızartma makinesi arızalandı… Arızası da ara sıra tutukluk yapıp içine konulan ekmekleri anında dışarıya fırlatması idi… Ama bunu arada bir ve belli ısı ayarında yapıyordu.

Fakat ben tamamen sorunsuz bir şekilde çalışmasını istediğimden bunu Lefkoşa’da Maliye Bakanlığı yakınlarındaki TEFAL bayiine götürdüm ve ara sıra tutukluk yaptığını tamir edilmesini istediğimi söyledim.

Onlar da cihazı aldıktan  yaklaşık 1 hafta sonra bana “Ekmek kızartmanız tamir edildi 200 TL bize borcunuz, gelip alabilirsiniz” şeklinde bir emrivakiyle geri döndüler.

Cihazın tamiratta kaldığı süre içinde müşteriye hiçbir bilgilendirmede bulunulmadı, “Bu cihazın … TL masrafı ve tamirat ücreti olacak” diye geri dönüş yapılmadı.

Ben cihazı almaya gittim ve kendilerine 200 TL veremeyeceğimi tamirata başlamadan önce müşterinin masraftan dolayı bilgilendirilmesi gerektiğini söyledim.

Bana 200 TL masraf olacağı önceden söylenseydi hiç dokunmamalarını söyleyecektim, ama bu yapılmadı.

Benim elimdeki bu cihazı bugün ben ikinci el olarak satmaya kalksam zaten 100 TL bile veren çıkmaz kanaatindeyim.

Biraz tartışmadan sonra firmanın teknisyene bu iş için 150 TL ödeme yaptığını 50 TL de kendinin kâr koyarak tamiratın gerçekleştirildiğini ve en az 150 TL istediğini söyledi.

Ben de “Yapılan işlem neyse geri alın, içine parça takmışsanız sökün, bu tamiratı istemiyorum, olduğu haliyle kullanırım, isterseniz 100 TL vereyim alıp gideyim, 150  veya 200 istiyorsanız parçayı sökün” dedim.

Onlar da bu işlemi yapacaklarını ve 2 gün içinde haber vereceklerini ve cihazı eski haliyle gidip almamı sağlayacaklarını söylediler.

Bugün neredeyse 9 Mayıs’tan bu yana haber alamadığım firmayla iletişime geçtim, teknisyenin taktığı parçayı geri sökmek için 80 TL istediğini, tamir edilmiş şekliyle almak istersem de 150 TL ödemem gerektiğini bana bildirdi.

Bu durumda cihazım TEFAL’in elinde rehin kalmış oldu… Mayıs ayından bu yana mağdur olduğum için de konuyu sizinle paylaşmaya karar verdim.

Gereğinin yapılmasını rica ediyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder