Selba Homes

  • Adınız Soyadınız: Kemal Gündüz
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: KONUT
  • Şikayet Tarihi: 21/09/2020

Biz Selba Line Apartman sakinleri olarak herkesin ortak sıkıntısı olan bazı konulara firma ile direk iletişime geçerek çözüm bulamadığımız için sizin aracılığınızla bazı şikayetlerimizi dile getirmek istedik. Genel olarak inşaat firmaları faiş fiyatları ve kalitesiz işçilikleri ile, tutmadıkları vaadleri vermede bir numara! Hiç kimse gerekli aksiyonu almadığı içinde bizi istedikleri gibi parmaklarında oynatmaktalar.
Selba Line apartmanında 6 daire bulunmakla birlikte, her dairenin işçiliğindeki kalitesizliği 1 sene olmadan görmeye başladık. Dokunduğumuz yer dökülüyor ve elimizde kalıyor.
– Evde değişiklik yapmak için süpürgelik söktüğümüzde duvarların sıvaları 1 metreden uzun bir şekilde sökülmeye başladı.
– Tüm dairelerde duvarlar eğri ve yer yer köşeler, kolonlar, sıvalar dökülmekte
– Apartmanın dışındaki gider boruları kapatılmadığı için güvercinler mesken tuttu ve açık olduğu içinde bütün pisliği park yerine atmakta, güvercin yumurtaları dahil!
– Elektrik direği park yerine giriş çıkışı engellemekte ve apartman sakinleri ve ziyaretcileri defalarca bu direğin üstüne çıktı. Selba Homes sahibi Ata Bey’e bunun yerini değiştirmesi gerektiğini söylediğimizde bize bunu yapmayacağını ve kendi sorumluluğunda olmadığını söyledi. Elektrik kurumu ile görüştüğümde de faiş rakamlar çıkarttılar ve bunu yapmak istersek de direğin yeri düzeltilerek iki arsa arasına alınacak noktadaki kazı işini de bizim yapmamızı istedi. Hem Selba Homes, hem de Elektrik Kurumu bizimle dalga geçti.
– Banyo-tuvalette gider ve bir çok su borusu olmasına ragmen izalasyon yapılmadı. İlk sorduğumuz noktalardan biri olmasına ragmen, utanmadan olduğunu söylerek, yüzümüze baka baka yalan söylediler! Nitekim ilk yağmurlarda üst komşumun banyo penceresini açık bırakması üzerine banyo odası su doldu ve alt katta benim banyoma tavandan su damlamaya başladı.
– Yaptıkları işçiliğin kalitesini göstermek için attığım fotoğraftan sonra evime gelip tespit yapmak istediler. Ben hiç bir beklentim olmadığını, bu terbiyesizlikle muhatap olmak istemediğimi söylememe ragmen gelmekte ısrarcı oldular. Evime gelen inşaat mühendisi ve Buse Hanım’a sıkıntıları aktardım. Terbiyesiz inşaat mühendisi benimle dalga geçecek şekilde şu yaratıcı çözümleri sundu: Banyo penceresi açık kalırsa yağmur girer, açmayacaksınız; duvarların eğriliğini geç, bunun temeli sağlamdır en azından başka yerden alsan o da olmayacaktı; boyanın sıkıntılı ve düzensiz olmasına takılmadın, duvarların eğriliğine takıldın; evde çalışan arkadaşımın 40 yıllık usta babasına utanmadan; “belki de sıvaları siz isteyerek söktünüz” dediği nokta benim için son noktaydı!
– Neredeyse tüm dairelerde 1 yıl olmadan pencerelerin altı çatladı, su sızdırır ve duvarlar karardı.
– Kapılar duvarları terk etmeye başladı ve kapı çerçeveleri duvardan ayrıldı.
– Kolonların boyu kadar tuğla almak yerine daha ucuz olan küçük tuğlalardan alındı, bu durumda da her bir dairede farklı bir duvar yapısı çıktı. Bazı dairelerde bu yüzden klima giderleri kullanılamadı, duvarlar tekrardan delinmek zorunda kaldı.
– Bu tür sıkıntıları yaşamamak adına Selba Homes dan aldığımız evlerin ve yaptıkları projelerin tamamen hava olduğunu anlıyoruz. Altı şişirilmiş balondan başka bir şey değil!
– 6 dairelik apartmana 5 kişilik üstü kapalı park yeri yaptıkları için bir çözüm önerisi istedik. Bizim aklımızdaki çözümün çardak tarzı bir şeyle ekstra üstü kapalı park yeri yaratmak olduğunu söylediğimizde, bize bunu yapamayacağımızı, Selba kalitesine çardak uymayacağını söylediler. Demek ki yukarda bahsettiğimiz her şey Selba kalitesine(kalitesizliğine) uyuyor ama çardak uymuyor!
– Bir dairenin duvarından sular gelmekte olup, bir kaç dairenin de bir yıl olmadan çeşmeleri bozuldu.

Tüm dairelerdeki sıkıntıların çözülmesini ve akıl çerçevesinde, kavgasız dövüşsüz, mantıklı bir şekilde hatalarının düzeltilmesini, eksiklerin giderilmesini istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder