Rota Reklam

  • Adınız Soyadınız: Akile Ekizoğlu
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: HİZMETLER

Bundan birkaç gün önce Rota Reklam’a giderek arkadaşımın bebek doğum odasına yapılacak süsleme için pleksi aynadan mamül bir ürün yaptırmak istediğimi söyledim ve istediğim ürüne benzer ürünlerin fotoğraflarını gösterdim. Mümkünse bir örnek görmek istedim. Görevli kız bana daha önce böyle birşey yapmadıklarını ve fakat ellerinde pleksi ayna malzemesi bulunduğunu ve yapabileceklerini söyledi. Hemen ilgili fotoğrafları watssap’tan iletmemi istedi. “ben tasarımı yapıp size ileteceğim, beğenirseniz yaparız” dedi. tasarımı yapıp gönderdiler, çok beğendim ve yapılması için onay verdim. Ürünü teslim almaya gittiğimde ise “bir aksilik oldu. Ayna ince geldi ve kesim yaparken kırıldı. yapıştırmadık,  sizi bekledik ” dediler. Ben de ürünün bu kadar erken bitmesini beklemediğimden, üründe ufak değişiklikler talep etmek istediğimi, kırılmasına üzülmemelerini söyledim. Kız hemen değişiklik isteklerimi aldı, ürünün tasarımını değiştirdi. Buraya kadar herşey çok normal gelişti. Kızın benimle iletişimi de gayet düzgün ve kibardı. Eve gittiğim zaman kız beni cep telefonumdan arayıp yeni siparişim için dosya açması gerektiğini ve onun için de 80 TL ödemem gerektiğini söyledi. “Diğer kırılan ürünü de mi ödememi istiyorsunuz?” dediğimde bana onun da benim siparişim olduğunu ve her ikisini de (2x 80) ödememi istediklerini söyledi. Ürünün üretim sırasında kırılmasının benim hatam olmadığını ve bunu bana satış fiyatından satamayacaklarını ve eğer illa ki tüketici defolu bir ürün alacaksa indirim yapılması gerektiğini ifade ettim. Zar zor indirim yapmaya ikna oldular. Fakat ben firmaya güvenimi yitirdim. Hem ilk kez ürettikleri bir üründe hata yapıyorlar, hem de kendilerinin yapmış oldukları bu hatayı “ama bunu siz sipariş ettiniz, almanız gerek, elimizde kaldı” şeklindeki kabul edilemez ve adil olmayan bir açıklamayla bana ödettirmeye çalışıyorlar. 

Sonuçta firmaya güvenimi yitirdiğimden ve çalışma anlayışını kabul edilebilir bulmadığımdan yeni siparişi iptal ettim. Eskisini de yapıştırıp indirim yapsalar dahi almak istemediğimi, kusurlu bir ürünü arkadaşıma hediye etmeyeceğimi bildirdim. 

Buna rağmen wattsaptan bugün sabah beni yine rahatsız ederek “Bu ürün benim elimde kaldı. Onayladınız ve bastırdınız, indirimli olan ücretini talep etmem gerek” şeklindeki mesajı ile hatalarını hala daha anlamazlıktan gelerek benden para talebinde bulunma utanmazlığını gösterdiler. Ben de cevaben Tüketicileri Koruma Yasasındaki haklarıma göre, kusurlu olan bu ürünü almayacağımı ve bir kez daha beni bu konuyla alakalı rahatsız etmelerini istemediğimi kibar bir dille ilettim.

Sizlerden istediğim, eğer ben yasayı yanlış yorumlamışsam ve haklarımı bilmiyorsam beni uyarın. Yok eğer kusurlu/ hatalı  olan taraf adı geçen firma ise yetkilisini uyarmanızdır

İlginize şimdiden teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder