KKTCELL TPS Terminal Şubesi

  • Adınız Soyadınız: Derviş Özdemir
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Cep Telefonları
  • Şikayet Tarihi: 13/03/2024
  • Şikayet Görselleri:

İlgili kişiye,
30/11/2022 de KKTCELL’in Lefkoşa Otobüs terminalinin karşısındaki TPS şubesinden faturama yansıyacak şekilde 24 ay taksitle Reeder S19 Max Pro markalı bir telefon aldım. Aldığım günden itibaren sürekli olarak çeşitli sıkıntılar yaşadım. Şikayetlerimi de gerek müşteri hizmetlerine gerekse ilgili şubeye defalarca aktardım. 2023 Aralık ayına kadar kullanabileceğim başka bir telefonum olmadığı için teknik servise cihazı bırakamadım…ara ara telefondaki sıkıntılar kendiliğinden düzeldiğinden idare ettim. 2 yıl garantisi olan cihazdaki sorunlar Aralık 2023 de çok yoğunlaşınca (görüşme yaparken kopma ve aşırı ısınma) tekrar ilgili şubeye gidip farkını ödemeye razı olduğumu söyleyerek telefonumu başka marka bir telefon ile değişmeleri talebiye teslim ettim ve oğlumun eski telefonunu kullanmaya başladım. Onlar önce teknik servise göndermeleri gerektiğini söyleyip arıza kaydı yaptılar. Yaklaşık 3 hafta sonra cihazda herhangi bir arıza rastlayamadıklarını belirterek cihazı bana teslim ettiler. Ancak telefonu kullanmaya başladığım günden başlayarak aynı sıkıntıları yaşamaya başladım. Görüşme yaptığım sırada yaşadığım kopmaları belgeleyerek tekrar şubeye gittim ve ekteki dilkekçeyle birlikte tekrar cihazı verdim. Yine yaklaşık 4 hafta kadar teknik serviste kaldıktan sonra ancak herhangi bir arıza bulamayıp son aldıklarında yazılım güncellemesi yapıp tekrar bana teslim ettiler. Son olarak geçen hafta bana cihazı teslim ettikten 4 gün sonra, cihaz kendi başına durup dururken kapandı ve sürekli olarak titremeye başladı. Şubeye tekrar götürüdüğümde en nihayet değişeceklerini söylediler ancak bir hafta geçmesine rağmen değişmediler. Kalan ödemelerimi ve şimdiye kadar yapmış olduğum ödemeleri hesaplayıp mahsuplaşmak için onay beklediklerini söylediler.
Bu arada kayıtta bulunması adına Müşteri Hizmetlerindeki Teknik Çözüm Ekibinden Ceyda hanımın 20 Aralık 2023 ten bu güne kadar cihazı kullanamadığımdan 2 aylık taksidi sildirmiş olmaları bu süreçteki tek olumlu yaklaşımlarıydı.
13/03/24 tarihinde tekrar şubeye giderek durumu sorduğumda orada bulunan Mağaza Müdürü diye bildiğim İsmet bey bir kaç görüşme yaptıktan sonra bana yaptığı açıklama şöyleydi: Çalışmayan hatta açılmayan cihazın bana teslim edileceği ve bunun yerine başka bir cihazı $310 satabileceklerini ifade ettiler. Bu çalışmayan ve garanti kapsamında bulunan cihazı teslim almayacağımı bildirerek haklarımı aramak için ne gereken varsa yapacağım söyledim. Tekrar arıza kaydı açarak telefonu aldılar ve oradan ayrıldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder