KKTCELL TEKNİK SERVİSİ

  • Adınız Soyadınız: EREN KORKMAZ
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Samsung
  • Şikayet Tarihi: 19/05/2020

2018 Eylül’de KKTCELL den babam Samsung Galaxy A6 Plus akıllı telefon aldı. Bana hediye etti. Çok geçmeden telefonun ekranında bir sorun oldu ve telefonun 2 yıl garantisi olduğu için KKTCELL e teknik servise verdik. Telefonu garantiye gönderme sebebimiz ekranın parlaklılığının ve renklerin çok soluk olmasıydı. Garanti kapsamının dışında olduğunu söylediler. Telefonu hiç düşürmediğimiz kırmadığımız halde bize 600 TL ekran kırılma faturası çıkardılar. Telefonu yeni aldığımız için ve daha doğru düzgün kullanamadığımız için 600 TL ekran ücretini mecbur ödeyip ekranı tamir ettirdik. Daha sonra telefon bize geldiğinde telefonun köşelerinde vuruklar, ezikler vardı. Hiç yere düşürmediğimiz halde sırf ekran parası alabilmek için telefona teknik servis ekibi zarar vermiş.

2020 Şubat itibari ile telefonun ekranı tekrar bozuldu renkler ve ekran gidip geldi yeşil renk oldu en sonunda tamamen siyah oldu ve hiç görüntü gelmedi. Teknik servise verdik. Korona dönemi yüzünden telefona bakılmadı. Tekrar telefonu teknik servise verdik ve 15 Mayıs 2020 14:36’da 05338702203 telefon numarasından teknik servis dönüş yapıp ekran kırılma fiyatının 750 TL olduğu bilgisini tarafıma verdi. Herhangi bir şekilde telefonu düşürmedim ve ekranının kırılmasına sebep olacak birşey yapmadım fakat böyle bir fiyat çıkartıldı. Dönüş yapacağımı belirtip görüşmeyi sonlandırdım. 19 Mayıs 2020 14:45’de 05338702203 nolu telefon numarasından teknik servisi arayıp telefonu düşürmediğim veya herhangi bir zarar vermediğim halde ekranın nasıl kırıldığı ile alakalı bilgi almak istedim. Bana ekranın benim kırdığımı söylediler kenarlarında vuruklar, ezikler olduğu için de garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler. 2018 Eylül’de teknik servise gönderdiğimde oluşan vuruklar, ezikler yüzünden şu an ekranım garanti kapsamında değişmiyor. Kendileri teknik serviste telefona zarar verdiklerinde sanki kullanıcı hatasıymış kayıtlara geçirip telefon için ücret talep ediyorlar. 2018 Eylül’de teknik servisin yapmış olduğu bu sorun yüzünden şu an telefonumun ekranı değişmiyor. Garanti kapsamına girebilmesi için bir telefonun sıfır gibi gözükmesi vs. bekleniyor madem öyle ne anladım ben garantiden böyle garanti mi olur? Önceden oluşmuş sorunlar yüzünden telefonumun 2 yıllık garantisi neden iptal oldu?

Telefonumun ekranının ücretsiz bir şekilde değişmesini, 2018 Eylül’de teknik servisin yapmış olduğu bu hatanın kim tarafından yapıldığının tespit edilip gereken cezanın verilmesini talep ediyorum. KKTC Tüketiciler Derneği’nden gerekli yardımları bekler saygılarımla arz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder