KKTC TURK HAVA YOLLARI

  • Adınız Soyadınız: MEHMET BARKINAY
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: SEYAHT ACENTELEERİ
  • Şikayet Tarihi: 28/05/2021
  • Şikayet Görselleri:

Merhaba,
Neşeli Turizm olarak, bu zor şartlara rağmen müşterilerimize hizmet sağlamak ve bu zor dönemde müşterilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz özel sektör olarak zaten 1 yılı aşkın çok büyük bir darbe yemiş durumdayız. Bir de bu nedenden dolayı yıllardır çok iyi çalıştığımız bir şirketi bu durum THY’nin gözmezden gelmesinden dolayı kaybedecek durumda değiliz.
THY yetkililerine bu konuyu defalarca email atmamıza rağmen bize net bir dönüş yapmamışlar ve hiçbir iademizi onaylamamışlardır.

2352437530911 nolu SELIM SARDAR isimli müşterimiz, 10 NİSAN 2021 tarihinde Ercan havalimanına gider, orada kendisine checkin işlemleri yapılır bagajına son destinasyon olan Dhaka etiketi vurulup İstanbul’a gönderilir.
İstanbul’da kendisine Dhaka’ya uçamayacağı (yeni gelen ülke kısıtlamaları nedeni ile) ve birsonraki yani 20 saat sonraki uçuş ile geri kıbrısa gönderileceği bildirilir. Kıbrıs’a dönmesi için yolcuya 3050 TL garantina parası ödetilir. Bunun üzerinede 10 gün karantina’da kalmasına neden olunur.
Neden bu yolcu’ya diğer tüm yolcularımıza yapıldığı gibi (daha önce tam emin olamadığınız yolculara dahil izin vermediğinizi çok iyi biliyorum) gideceği son destinasyonun şartları kontrol işlemi yapılmadan İstanbula gönderilir?
Neden yolcunun bagajına Dhaka etiketi verilir?
Yolcunun zaten kurallar dahilinde ülke kısıtlamaları biletini aldıktan sonra değiştiği için iade alma veya değişiklik hakkı bulunuyordu.
Sizin yolcuyu İstanbula göndermeniz hem maddi hemde manevi olarak zarara yol açmıştır.

Konu hakkında bize yardımcı olunmasını rica eder. İyi çalışmalar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder