KKTC Telsim

  • Adınız Soyadınız: Aykut CAN
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Samsung

Konu: Telsim Müşteri İlişkileri ve Yetkili Servis Hukuksuzluğu 

Sayın Tüketici Derneği Yetkilileri,

 

             28 Haziran 2018 tarihinde Girne Park AVM Telsim bayisinden almış olduğum Samsung Galaxy J7Pro telefonumda durup dururken yaşanan ekran morarması sebebiyle 12 günü ilgili bayiye bildirim yaptım. 

İlgili bayi yetkilisine sözlüde belirttiğim üzere kendileride AC3JN1 evrak no lu tutanakta da belirtildiği gibi darbe,baskı,çizik tespit etmemiştir. Sadece telefonun sol alt köşede ( ekran ile hiç alakası olmayan bölgede ) küçük bir leke tespit edilmiştir. Ben de telefonumu düşürmediğime, çarpmadığıma tüm ahlaki ve insanlığımla tekrar beyan ederim.

       16 Temmuz günü 5488276157 GSM no lu telefonumdan yetkili servisçe arandım. Telefondaki kadın yetkili tele ilk bakışta telefonun sol üst ekrandan kırılmış ve görülmesi mümkünmüş şeklinde beyan verdi.  İtirazlarıma istinaden bu kırığın sadece bir aletle görülebileceği şeklinde beyanını değiştirdi. Bütün konuşmalar ses kayıtlarında mevcuttur. ( Saat 17.19 ) 

4440542 no lu müşteri hizmetlerini aradım, durumu izha ettim ve itiraz ettim. Sonuç alamadım  ( saat 17.25 )

17 Temmuz günüz müşteri hizmetlerini tekrar aradım. Durumun hukuksuz olduğunu ve hukuksuzluk olarak belirtiğim sebepleri tekrarladım.

Servis yetkilisi ekranın kırık olduğunu ve görülebilir olduğunu söyledi ve daha sonra bu beyanını değiştirdi. Sadece aletle görülebilir dedi.

Bayi yetkilisine resmi tutanak tutma ve fiziksel kontrol yetkisi verilmiş fakat dikkate alınmıyor.

Bu konuşmalar sırasında müşteri temsilcisinin, servis yetkilisinin böyle bir beyan vermemesi gerekiyordu deme ise trajikomik.

Telefonumun garanti kapsamında hiç bir maliyet ödemeden tamir edilmesini beyan ettim ve hukuk yolundan ilerleyeceğimi bildirdim. ( saat 14.58 / 16.24 )

Genel merkezden di sanırım Aslı ya da Asuman Hanım aradı ( saat 16.49) Kendilerine de maliyeti ve tutarsızlılarınızı kabul etmeyeceğimi bildirmeme istinaden etik olmayan, insanlık dışı bir yola başvurdu. Kendileri, arızalı cihaz teslim tutanağında beyan edilen, ekranla alakası olmayan küçük bir lekeyi, ekran kırıntısı ile bağdaştırmak istedi.

Yapılan bu durumları çaresizlikleri için en net durumdu

Yapılan bu görüşmelere ait ses kaydı konuşmalarının dinlenmesini, hak yolunun bulunması adına telefonumun Telsim tarafınca tarafıma maliyet edilmeden  tamir edilmesini ve ya  yeni bir telefon verilmesi. Tamir ya da yeni telefon verilmesi durumunda aynı durumun tekrar yaşanmaması için garanti verilmesi adına desteğinize arz ediyorum. 

Saygılarımla,

Aykut Can

05488886601

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder