KKTC Telsim

  • Adınız Soyadınız: Hakan Korucan
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Ev Sinema Sistemleri / Hoparlör / Receiver
  • Şikayet Tarihi: 24/08/2021
  • Şikayet Görselleri:

Nisan 2021’de www.burasda.com / Telsim’in internet sitesinden ‘JBL Boombox’ satın aldım. Henüz üç ay kullanmışken cihaz öncelikle 6 ışıklı pil göstergesinden 3’ü yanacak kadar pil kaldığında kapanmaya başladı. Çok kısa bir süre sonra da zaten hiçbir şekilde açılmamaya başladı. Şarjdayken çalışmaya devam edip kendi pili ile kaldığında hiç açılmaz olduğu için muhtemelen pili arızalandı diye tahmin ederek Telsim Müşteri Hizmetlerini aradım. Kendileri en yakın Telsim Shop’a ciihazı bırakmamı istediler. 15 Temmuz Perşembe günü Sakarya Telsim Shop’a cihazı bıraktım ve Arıza kaydı yapıldı.

Telsim’in taşeron teknik servisi olan ‘Suser Works Teknik Servis’ 16 Temmuz günü cihazı teslim aldı. Geri dönüş almadığım için 28 Temmuz’da Telsim’i aradım. Bilgi alıp döneceklerini söylediler, ve 30 Temmuz’da cihazı Sakarya Shop’tan alabileceğimi söylediler. Ancak problem olarak ‘yazılım hatası’ bulduklarını ve yazılımsal güncelleme ile düzeldiğini söylediler.

30 Temmuz saat 16:02’de Sakarya Telsim Shop’a cihazı teslim almaya gittim. Cihazın arka kapağında tornavida ile kanırtarak açtıklarının izlerini gördüm. Sakarya Telsim Shop çalışanı da bu manzarayı gördü ve kendisi ‘cihazın üzerinde çizikler var, pil bölümünde zorlama var’ ifadeleri ile tutanak tuttu.

Telefonda yazılım güncellemesi olduğu söylenip arka kapağı fiziksel zorlama ile açılmış ve çizilmiş cihaz ile karşılaşınca, su geçirmez özelliğinin bile artık geçerli olup olmadığından şüphe ederek cihazı teslim almadım. Yetkili kişinin de tavsiyesi ile aynı gün sesli kayıt olması için Telsim’i arayıp durumu anlattım. Telsim Müşteri Hizmetleri yetkilisi, Telsim Shop çalışanını telefona alıp azarladı.

Bütün bu sürecin anlatıldığı tutanak dokümanı imzalattım. Cihazı da teslim almadım.

30 Temmuz’da Telsim’den, cihazı Sakarya Shop’dan aldıklarını ve tutanak dokümanını da geri teslim alırken yanımda getirmemi belirten bir mesaj aldım, yani bu durum sistemde de kayıt altına alındı.

6 gün boyunca hiçbir şekilde geri-dönüş almadığım için 6 Ağustos saat 12:18’de tekrar Telsim’i aradım ve bütün detayları baştan anlatarak bir geri dönüş talep ettim. Müşteri Hizmetleri öğrenip geri dönüyorum dedi. Dönüşünde de cihazın Sakarya Shop’da göründüğünü söyledi. Daha fazla bilgi almam için verdiği telefon numarasını aradım, açan olmadı. Sakarya Shop’un numarasını ben Google’dan buldum, onu da aradım, yine açan olmadı. Hemen ardından ‘müşteri hizmetlerimizden memnun musunuz? ‘ anketi geldi, ‘çözüm bulunamadığı için’ 0 verdim. Hemen ardından Müşteri Hizmetleri bana geri dönüş yapıp ‘Hakan Bey neden 0 verdiniz? ‘ şeklinde bir soru ile konuşmaya başladı. Süreç içerisinde yaşadığım öfkeden dolayı duygularımı ifade ettim. İlgili kişi konu ile İlgileneceklerini ve tekrar döneceklerini söyleyip kapattı.

3 Gün sonra 9 Ağustos günü özel bir numaradan arandım, Telsim’den ‘önemli birisi’ mizaçlı bir kişi şikayetimin ne olduğunu sordu, hiç müsait bir ortamda olmamama rağmen kendisine baştan sona süreci tekrar anlattım. Kendisi üç gün içerisinde geri dönüş yapılacağını söyleyip kapattı.

12 Ağustos günü tekrar aradım, yine Herhangi bir somut cevap alamadım. Görüştüğüm kişi, şikayetimin göründüğünü söyleyip işlemin hızlanması için ekstradan talep bıraktığını ifade etti. 3 iş günü sonra (16 Ağustos Pazartesi) geri-dönüş yapılacağını söyledi.

17 Ağustos Salı günü halen geri-dönüş alamadığım için tekrar Telsim’i aradım. Tekrar üç iş günü içinde geri dönüş yapılacak dendi.

19 Ağustos Perşembe günü sabah 10:29’da Telsim’i arayıp onları artık Tüketici Hakları’na şikayet edeceğimi belirtip, beni daha fazla oyalamamalarını talep ettim. Bu sürecin tek mantıklı çözümü olan para iadesi veya hasarsız cihaz verilmesi talebimi ifade ettim.

Ertesi günden itibaren her gün sabah 9-10 gibi ‘değerli abonemiz, kaydınızın araştırılması devam ediyor, en kısa sürede geri dönüş yapacağız’ mesajları otomatik olarak gelmeye devam etti. Bu mesaj 20, 21, 22 Ağustos günleri geldi. 23 Ağustos günü gelen mesaj değişti, ve ‘sayın abonemiz, kaydınız incelenmiş olup, cihazınızın teknik servis tarafından kontrol edildikten sonra tarafınıza bilgi verilecektir’ mesajı geldi. Yani 23 Ağustos günü teknik servis cihazı aldı.

15 Temmuz’dan bugüne bütünü ile bıktırma – yıldırma politikası uygulayan Telsim’in bu yaptıkları kayıt altına geçsin diye bu şikayeti yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder