KIBRIS MOBİLYA /LEFKOŞA Kara Liste Boykot

  • Adınız Soyadınız: BÜŞRA SAPMAZ
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Güncel
  • Şikayet Tarihi: 22/11/2019
  • Şikayet Görselleri:

Merhabalar,
16 Ekim 2019 tarihinde 2000 TL ödeyerek satın aldığım ve 5 Kasım 2019 tarihinde tarafıma teslim edilen “kampanyalı” olarak tarafıma satılan yatak odası takımı (2 yatak başı sehpa + 1 karyola + 1 adet şifonyer ) tarafımca daha kullandığımın ilk gecesinde demirinden çıkıp yatağın sol alt köşesinin düşmesine sebep oldu. Eğilip yatağın altına baktığımda karyolanın ayaklarının tamamen kayarak yamulduğunu ve ayakların karyolaya bağlı olduğu demirlerin vidalarından söküldüğünü gördüm. Ertesi sabah erkenden Kıbrıs Mobilya yı aradım telefondaki Zehra adlı çalışan konuya şaşırdı olmaması lazım demekki arkadaşlar iyi monte edemediler dedi. Benden resimlerini kendisine atmamı istedi ve bunun üzerine ben de kendilerine resimleri attım. Resimleri gördükten sonra şaşkınlığı devam eden Kıbrıs Mobilya çalışanı bana bunun düzeltileceğini , iyi monte edilmediği çin olduğunu söyledi. Sizlerin de resimlerden birinde görebileceğiniz gibi kendisi karyolanın fotoğraflarını gördükten sonra “Ama sizinkiler sağlam monte edilmemiş” ifadesini kullandı.
Bu durum üzerine anlayışlı davranarak tam 9 iş günü boyunca tarafıma dönüş yapılmasını bekledim. Bu sırada şahsıma ait telefonumla aradığım telefonların hiç biri açılmadı başka numaralardan ulaşmak zorunda kaldım ancak o şekilde açtılar. Ve onda da (bilmiyorum kimdir sanırım patron) Rıfat Bey şurada Rıfat Bey burada deyip beni sürekli ertelediler. Ve ben zaten hal hazırda ücretini eksiksiz olarak ödediğim mobilyayla karşılıklı bakışarak 9 gün boyunca yer yatağında yattım.

Fakat bu sırada kendilerinin instagram hesabından onlara defalarca ulaşmayı denedim. 50 tane mesaj attım hepsini görüldü yapıp hiçbir şekilde cevaplamadılar. Bunları da kanıt niteliğinde kendi telefonumda barındırıyorum.
En son 17 ekim tarihinde erkek arkadaşım sinirlenerek bu Rıfat denen kişiye instagram hesabı üzerindeki cep telefonu vasıtasıyla ulaştı ve neden ilgilenmiyorsunuz dedi. karşıdaki kişi işte arayacaktık aklımızdaydınız dedi , nişanlım da insan haber verir , ulaşmaya çalışan insan da zaten ulaşırdı. zaten sizi aradığımız telefonlarımızı açsaydınız ulaşmış olurduk birbirimize dedi. 18 inde tam öğlen 15:00’da geleceklerini söyledi.
Nişanlım üzerine basarak bakın bizim haftada 1 gün iznimiz var o saate kadar sizi bekleyeceğiz lütfen gelin çok önemli bizim için dedi.

Ertesi gün saat 1 gibi kendilerini aradık geleceksiniz değil mi dedik evet evet merak etmeyin bugün size uğramadan bitirmeyeceğiz dedi. Herşeye rağmen iyi niyetli olduklarını düşünerek eğer 3 te işiniz var ise biraz dahageç te gelebilirsiniz biz evdeyiz sorun olmaz dedik. Adam da (Rıfat) çok iyi olur dedi kapattık.
daha sonra 16:45 te kendilerini nerede olduklarını sorma amacıyla aradığımızda telefonu kendisinin karısı açtı ve eşimin işi çıktı bugün gelemeyecek dedi. Nasıl dedik ya biz size söyledik haftada 1 gün iznimiz var diye , siz geleceksiniz diye bu saate kadar evimizden çıkmadık işimizi gücümüzü erteledik, günlerdir yeni aldığımız yatağımızı yer yatı yaptık sizin yüzünüzden orada yatıyoruz dedik. Size sonra gelicez dedik beyefendi sonra gelicez işte Rıfat beyin işi var dedik dediler bize. Biz sinirden çıldırdık o an çünkü çıldırmamak işten değil. Ama herşeye rağmen saygımızı koruduk ve siz nasıl bu şekilde rahat ve sorumsuz davranabiliyorsunuz dedik. Siz kim oluyorsunuz dendi bize. Nişanlım da müşteriyim ben müşteri !!! bin tane firmayı değil de seni seçtiysem bana – sana verdiğim paraya sahip çıkmak zorundasın dedi. sonra bir baktık işi olan Rıfat Bey aldı telefonu karısının elinden. Nişanlımda siz nasıl yalancı insanlarsınız sizi şikayet edicem dedi. Bizi sakinleştirip alttan alması gerekirken; karşı taraf daha da yüzsüzleşip sen benim kim olduğumu biliyor musun sen kimsin dedi. Nişanlımda söyledim bir daha söylüyorum müşteriyim ben müşteri , sana paranı verin adam senin kim olduğun beni bağlamaz ben aldığım hizmete bakarım dedi. Düşünün siz yeni bir eve taşınıyorsunuz çeyizinizi düzüyor ve farklı farklı bir sürü firmadan mobilyalarınızı/beyaz eşyalarınızı alıyorsunuz. mobilyanızın parasını peşinen ödeyerek müşteri olarak üzerinze düşen vazifeyi yerine getiriyorsunuz ve bu kadar kötü bir durum yaşatılıyor size. Bırakın mobilyanın sıkıntılı oluşunu, firmanın duyarsızlığı + umursamazlığı + terbiyesizliği ve yalancılığı … Konunun son derece yakıntan takipçisi olacağımı bilmenizi ve bu gibi firmaların insanların ümitleriyle – alın teri ile kazandıkları paraları ile canları istediği gibi oynayamayacaklarına dair hukukta yeri ne is karşılığını almaları gerektiğine inandığımı ve bunu son derece haklı savunucusu olacağımı bilmenizi isterim.
Dönüşünüzü beklediğimizi bilmenizi isteriz. İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder