Kemaler Nike Mağazası-MAğusa Şubesi

  • Adınız Soyadınız: İsimsiz Tüketici
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Ayakkabı Nike
  • Şikayet Tarihi: 19/05/2022
  • Şikayet Görselleri:

Merhabalar. Mart Sonu 2022, Mağusa şubesi, Kemaler Nike mağazasından 1000 TL karşılğnda bir çift sketchers spor ayakkabı aldım. Giydikden 1 ay sonra gri renginde olan taban kenarları kabuk gibi soyulmaya başlayarak yerini beyaz rengine bırakdı. Arife günüydü sanırım, bayramdan 1 gün önce, ayakkabıyı mağazaya geri getirdim. Ordaki sorumlu kişi, ayakkabının incelemeye gönderileceğini, ve muhtemelen değişim yapılacağını söyledi. 18 Mayıs 2022 tarihinde beni telefonla aradılar ve mağazalarına gitmemi istediler. Oraya vardığımda, bana ayakkabıların Türkiyedeki Sketchers’e gönderildiğini, değişim için red aldığımı, bir de içinde not olduğunu söylediler. Notda ise ayakkabıdaki sıkıntının fabrika kaynaklı olmadığını ve değişim yapılmayacağını yazıyordu. Müdürle görüşmek istediğimi söyledim fakat müdürün içerde olmadığını ve haftada bir geldiğini söylediler. Ayakkabıyı bırakayım dedim müdürleri görsün diye. Aldığım cevapsa müdürleri zaten görmüş, değişim olmayacagını söylemiş. Birde ayakkabıyı bırakırsam tekrardan müdürleri onlara kızacağını söylediler. Sonra bana dediler ki Türkiyedeki Sketchers’i ara, telefon numarasının notun üstünde yazdığını, ve arayıp şikayetimi oraya yapmamı söylediler! Numarayı aradım, fakat numara düşmedi! Onlara ayakkabıyı Kemallerden aldığımı, muhatabımın kemalleriin olduğunu, İstanbuldaki Sketchersin muhatabımın olmaması gerekdiğini söyledim! Onlar sistemin böyle olduğunu söylediler.
Lefoşadaki mağzalarını arayım dedim, belki orda beni kaale alan biri olur diye. Muhamed diye yetkili olduğunu söyleyen biriyle konuşdum. Soyadı Yıldırım yanlış hatırlamıyorsam. Oda bana ayakkabının Türkiyeden red almışsa yapacak bişey olmayacağını söyledi. Dedim ki ona, müdürün veya üstün ayakkabımı görsün, benim ne denli haklı olduğumu görecek. Ona ayakkabıyı sadece müdürüne göstermesini rica ettim. Müdürüyle görüşeceği, teklifimi sunacağını, fakat muhtemelen kabul etmeyeceğini söyledi. Konuyla ilgi bana geri dönüş yapacaktı, yapmadı. Sonuç; 1000 TL lik sorunlu ayakkabı yanıma kaldı! Beni hiçbiri kaale almadı!
Ben bu mağazadan şikayetçiğim. Elimde makbuzum yok, fakat ayakkabıyı incelemek için aldıkları zaman bana bir kağıt verdiler(Tüketici şikayet formu). Üzerinde ayakkabnın fiyatı, ve hangi tarihde satın alındığıyla ilgili bilgi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder