garanti bankası

  • Adınız Soyadınız: nalan avşar
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: BANKA
  • Şikayet Tarihi: 11/02/2020

merhaba ben tc ve kktc yurtdaşı çift uyruklu bir vatandaşım. 2010 yılı öncesinden itibaren garanti bankası müşterisiyim.yıllar içerisinde bir den fazla ihtiyat kredisi çektim.bu işlem sırasında her kredi çekiminde dosya masrafı alındı.bankanın haksız kazanç sagladıgı ve geri ye dönük zaman aşımı 10 yıl olarak belirtilen 2014 yılında çıkarılan kanun tasarısıyla bu alınan dosya masraflarının iadesinin geri ödenmesi resmileşmiştir.bu konuyla ilgili tc de tüketiciler dernegi heyeti tarfından garanti bankasına dava açılarak tüketici garanti bankasına karşı davayı kazanmıştır.
ben ve benim gibi bir çok insan var.garanti bankası bir tc bankası oldugundan.kendi çıkar ve işlemleri yapılacagında burası bir şube merkez istanbul orası onay verecek deniliyor.yanı tc merkez ne derse o, ama bizim talep te bulundugumuz veya haklarımızı aramaya kanunda bu şekilde tc bu işlemi böyle yapıyor dediğimizde burası kktc burda oyle bir kanun yok burda geçerli değil deniliyor.
şimdi sormak istiyorum bur da nasıl bir kanun ve uygulama var bilmiyorum.biz derdimizi kime nasıl anlatalım nasıl bir yol izleyelim haksız kazanç saglanan dosya masraflarımı nasıl alabilirim.
bu konuda tüketici dernegi olarak haklarımı savunurmusunuz ,
yoksa sizlerde yapacak birşey yok burası kktc mi dersiniz bilmiyorum ama ben gerekirse hukuk mücadesi verilmesi için elimden ne gelirse yapmaya çalışacagım. ben haklarımın korundugunu ve sıradan bir vatandaşıda kanunların korundugunu görmek istiyorum.
şimdiden teşekkürdedrim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder