ENDLESS WATER

  • Adınız Soyadınız: Mine Batu Mecihan (Annem Münüse Batu adına)
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Su Arıtma Cihazı
  • Şikayet Tarihi: 27/01/2023
  • Şikayet Görselleri:

Sayın Hasan IŞIK
KKTC Tüketiciler Derneği Başkanı

Sayın Başkanım,
Formda yazmış olduğum firma 75 yaşında anneme uzun konuşmalar ve ısrarlar sonucunda su arıtma cihazı satmıştır. Ev ev dolaşan bu ekip Beyarmudu köyünde ikamet eden anneme de gitmiş, su ölçümleri yaparak kullanma suyunun sağlığı ciddi şekilde etkileyecek seviyede olduğundan, kanser riski taşıdığından ve böbrekleri iflasa kadar götüreceğinden söz ederek zaten kanser tedavisi görmüş olan annemi endişelendirerek etkilemişlerdir. 75 yaşında olan annem param yok demesine rağmen kampanyada olduklarını ve uzun taksit yapacaklarını söyleyip peşinattan bahsetmemişlerdir. Annemden ise montaj sonrası peşinat talep etmişler ve 50 EURO ödeme almışlardır. tamamladık denilen montaj sonrası ise mutfak boydan boya, ortalık yerlerden, banko üstlerinden geçen kablolarla sarılmış vaziyette bırakmışlardır ki bu resimler ekte sizlerin de bilgisine sunulmuştur. 75 yaşında olan annem toplam ödeyeceği miktarı, anlık bir endişe ile isteksiz bir şekilde almış olduğu bu ürünü montajdan 12 saat geçmeden geri iade etmek istediğini bana iletmiştir. hemen firma yetkililerini arayarak gayet kibar bir şekilde geri iade etmek istediğimizi gerekçelerimiz ile birlikte bildirdim ki en geçerli gerekçemiz yaklaşık 10,000 Türk Lirası olan bu tutarı ödeyemeyeceğimiz olmuştur. maalesef hiç bir yardım, anlayış veya kibarlık görmeden telefon yüzüme kapanmıştır.
Sayın Başkanım, sizden ve sizin nezdinizde tüm Dernek yetkililerimizden ricamız, anneme ve dolayısı ile biz çocuklarına yardımcı olmanız ve sözleşmemizin iptalini sağlayarak ürünü geri iade etmemiz için destek olmanızdır.
Zaman ayırdığınız ve haklarımıza saygıyla yaklaşıp ilgilendiğiniz için size ve sizin nezdinizde tüm Dernek yetkililerine şahsım ve ailem adına teşekkür der, saygılarımızı sunarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder