DOKAB’IN ULUSLARARASI SEYAHAT TURLARI ÖĞRENCİLERE CAN VE SAĞLIK SİGORTASI YAPILMIYOR!

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Basın Bildirisi

DOKAB’IN ULUSLARARASI SEYAHAT TURLARINDA ÖĞRENCİLERE SÖZLEŞME, MAKBUZ , FATURA VERİLMİYOR. CAN VE SAĞLIK GÜVENLİĞİ SİGORTASI YAPILMIYOR!

BİR OKUL ÖĞRETMENİ ÖĞRENCİSİNİN HAKKINI KORUYAMIYOR!! ÖĞRENCİLERİN CAN GÜVENLİĞİNDE CAN ALICI İHMALİ!!! DOKAB GRUP OLARAK ÜLKELER ARASI SEYAHAT TURU YAPACAK ÖĞRENCİLER İÇİN HİÇBİR SÖZLEŞME, CAN VE SAĞLIK GÜVENLİĞİ SİGORTASI YAPMAMAKTA.  MAKBUZ/FATURA VERMEDEN PARA TAHSİL ETMEKTE!   TAHSİL ETTİĞİ PARALARI KİME ÖDEDİĞİNİ BİLE SÖYLEMEMEKTE!  AVUKATLARI VASITASI İLE ÖĞRENCİNİN HAKKINI KORUMAK İSTEYENLERİ TEHDİT EDİYOR!!!

TURİZM SEYAHAT ACENTELERİ BİLE BÖYLE BİR DURUMDA PARA İADESİ YAPIYORLAR. KALDI Kİ ANLAŞMA YAPILAN OTOBÜS ŞİRKETİ!!!ÖDENEN PARA OTELLERDE KONAKLAMA İÇİN. ÖNCEDEN REZERVASYON YAPILSA DA 10 GÜN ÖNCESİ İPTAL EDİLMİŞ BİR RESERVASYON İÇİN HİÇBİR OTEL VE  TURİZM ACENTESİ PARA TALEP EDEMEZ.

Başvurunun Durumu: Başvuru Kabul Onay Aşamasında

Başvuru Tarihi: 23/10/2015
Şikayeti Yapılan Firma/Kurum: DOKAB  DOĞANCI KÖY KALKINDIRMA VE GELİŞTİRME                                                                                                                                                                            BİRLİĞİ.
Başvuruyu Yapan: Handan Sezenler
DOKAB: DOĞANCI KÖY KALKINDIRMA VE GELİŞTİRME BİRLİĞİ.
Ocak ayında DOKAB, Avrupa ülkelerine bir folklör gezisi düzenleyeceğini söyledi.Bu gezi 4 temmuz 2015 tarihinde olacaktı.Gezi için 600 euro istendi.200 eurosunu ödedik.Haziran ayında oğlum(Berk Sezenler) midesinden rahatsılandı ve tedavi görmeye başladı.Ben Filiz Ustam’la konuştum.Gezide yemekleri,otobüste kendilerinin pişireceklerini söyledi.Pişirilecek olan yemekler mide rahatsızlığı olan bir kişi için uygun değildi (molehiya,kolokas ,yaprak dolması…)Yine de biz gitmesine karar verdik.Geriye kalan 400 euroyu 25/06/2015’te folklör çalışması bitiminde gece yaklaşık 22:00de verdik.Eve geldikten sonra oğlumun mide rahatsızlığı arttı,doktorunun tavsiyesi üzerine,geziye katılmaması kararı aldık. 26/06/2015 sabah 9:00 civarı Eşimle birlikte Filiz Ustam’ın evine gittik.Oğlumuzun geziye katılamayacağını bildirdik.Filiz Ustam ,bizim önümüzde derneğin veznedarı İbrahım Uluşan’ı aradı,parayı tutmasını bize geri vereceklerini söyledi.Biz de onlara güvendik,oradan ayrıldık.Yaklaşık iki saat sonra Filiz Ustam beni aradı; parayı veremeyeceklerini yatırdıklarını söyledi.

Biz 200 euronun onlara kalmasını ama en azından 400 euroyu vermelerini istedik.Bize hiçbir şey ödenmedi.Oğlum Berk’ten başka üç oyuncu daha geziye gitmedi.İkisinin pasaport sorunu oldu,diğeri Berk’ten bir hafta önce vazgeçmişti.Bu üç kişiye paraları verildi. Bir tek bize paramız ödenmedi.Sizden gereki yardımınızı bekliyoruz.

Teşekkürler.

Handan Sezenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder