DOĞANCI KÖY KALKINDIRMA BİRLİĞİ DOKAB ÖĞRENCİ HAKKINI KORUMALI!!

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Basın Bildirisi

DOĞANCI KÖY KALKINDIRMA BİRLİĞİ DOKAB ” ÖĞRENCİ HAKKINI KORUMALI!!

ÖĞRENCİSİ ADINA HAK ARAYAN TÜKETİCİLER DERNEĞİ’Nİ HER GÖRÜŞMEDEN SONRA AVUKATINI DEVREYE KOYARAK TEHDİT ETMESİ DİALOG KAPILARINI BU DERNEĞE KAPATMAK DEMEKTİR! BU DURUMDA OLANLAR İLE DERNEK İLİŞKİLERİNİ KESMEKTE VE YAPTIRIM UYGULAMAKTADIR!

PEKİ HAKLI OLDUĞU İDDİASINDA BULUNAN TARAFIN DİYALOGTAN KAÇMASININ ANLAMI VE AMACI NE OLABİLİR?

HAKKINI ARAYAN ÖĞRENCİSİ İLE MAHKEMLİK OLDU. ÖĞRTENCİNİN HAKKINI ARAYAN TÜKETİCİLER DERNEĞİ BAŞKANI İLE HER GÖRÜŞMEDEN SONRA AVUKATINI DEVREYE KOYARAK TÜKETİCİLER DERNEĞİ’Nİ TEHDİT ETTİ!

ÖĞRENCİLERİN MAKBUZ VE FATURA VERMEDEN PARALARINI ALAN ÖĞRETMENLER VE DOĞANCI KÖY KALKINDIRMA KOOPERATİFİ BİRLİĞİ DOKAB HAKKINDA KKTC. TÜKETİCİLER DERNEĞİ’NE MAĞDUR AİLE ŞİKAYETTE BULUNDU. ÖĞRENCİ RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE KATILMADIĞI OTOBÜS TURUNUN YAPILACAĞI AVRUPA SEYAHATİNİ ORGANİZE EDEN DOKAB HAKKINDA EĞİTİM BAKANLIĞI SORUŞTUIRMA BAŞALTMALIDIR! ÖĞRENCİNİN KATILMADIĞI SEYAHATİ ORGANZE EDEN DOKAB YÜZLERCE ÖĞRENCİDEN  ALMAKTA OLDUKLARI PARALAR KARŞILIĞI FATURA VE MAKBUZ VERMEMEKTE, SAĞLIK VE CAN GÜVENLİĞİ İÇİN SEYAHAT SİGORTASI YAPTIRMAMAKTADIR. BU KONDUDA EĞ,T,M BAKANLIĞI’NIN ÖNEMLİ İHMALİ BULUNMAKTADIR!

 Başvurunun Durumu: Başvuru Kabul Onay Aşamasında

Başvuru Tarihi: 23/10/2015
Şikayeti Yapılan Firma/Kurum: DOKAB
Başvuruyu Yapan: Handan Sezenler

Ocak ayında DOKAB, Avrupa ülkelerine bir folklör gezisi düzenleyeceğini söyledi.Bu gezi 4 temmuz 2015 tarihinde olacaktı.Gezi için 600 euro istendi.200 eurosunu ödedik.Haziran ayında oğlum(Berk Sezenler) midesinden rahatsılandı ve tedavi görmeye başladı.Ben Filiz Ustam’la konuştum.Gezide yemekleri,otobüste kendilerinin pişireceklerini söyledi.Pişirilecek olan yemekler mide rahatsızlığı olan bir kişi için uygun değildi (molehiya,kolokas ,yaprak dolması…)Yine de biz gitmesine karar verdik.Geriye kalan 400 euroyu 25/06/2015’te folklör çalışması bitiminde gece yaklaşık22:00de verdik.Eve geldikten sonra oğlumun mide rahatsızlığı arttı,doktorunun tavsiyesi üzerine,geziye katılmaması kararı aldık. 26/06/2015 sabah 9:00 civarı Eşimle birlikte Filiz Ustam’ın evine gittik.Oğlumuzun geziye katılamayacağını bildirdik. Filiz Ustam, bizim önümüzde derneğin veznedarı İbrahım H. Uluşan’ı aradı,parayı tutmasını bize geri vereceklerini söyledi.Biz de onlara güvendik,oradan ayrıldık.Yaklaşık iki saat sonra Filiz Ustam beni aradı; parayı veremeyeceklerini yatırdıklarını söyledi.Biz 200 euronun onlara kalmasını ama en azından 400 euroyu vermelerini istedik.Bize hiçbir şey ödenmedi.Oğlum Berk’ten başka üç oyuncu daha geziye gitmedi.İkisinin pasaport sorunu oldu,diğeri Berk’ten bir hafta önce vazgeçmişti.Bu üç kişiye paraları verildi.Bir tek bize paramız ödenmedi.Sizden gereki yardımınızı bekliyoruz.Teşekkürler.

Handan Sezenler

Okul öğretmeni  FİLİZ USAM DOKAB. DOĞANCI KÖY KALKINDIRMA BİRLİĞİ BAŞKANI.

DOKAB.VEZNEDARI İBRAHIM ULUŞAN’A PARAYI TUTMASINI VE TÜKETİCİYE  GERİ VERECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

DOKAB ADINA PARAYI ALAN VE ORGANİZASYONU YAPAN: AYHAN BICAKLI İLE 12 KASIM, 2015 TARİHİNDE GÖRÜŞÜLDÜ.

“ÖĞRENCİ BERK’İN ÖDEMİŞ OLDUĞU   PARA KARŞILIĞI FATURA BELGELERİ VE  ÖDEMENİN YAPILDIĞI OTOBÜS ŞTİ’NİN ÜNVANI İSTENMİŞTİR.SÖYLEMEMEK İÇİN DİRENDİ VE TARTIŞMAYA GİRDİ. SONRA İSE TELEFONU KAPATTI.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder