deo computerium

  • Adınız Soyadınız: Berke
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Bilgisayar Taşınabilir

Ben yukarıda ismi belirtilen kişi pazartesi günü yaşadığım rahatsız verici durumu sizlerle paylaşıp yardım isteğinde bulunuyorum;

Pazartesi öğlen saatlerinde ismi belirtilen kuruma ‘msi’ marka dizüstü bilgisayarı’mı bırakmaya gittim. Oradaki personele bilgisayarımın içinin temizlenmesi için getirdiğimi, ayrıca ekran kartının üzerindeki vidalardan üç tanesinin’de değiştirilmesi mümkünse değiştirilmesini istedim. Oradaki personel bilgisayarımı benden teslim aldı ve bana aldığına dair makbuz vermeden, bilgisayarımı değersiz bir teknolojik araçmış gibi bir köşeye koydu. Ertesi gün,(16.10.18) öğle saatlerinde babam(Hasan çevik)’ı çalışan personel arayarak bilgisayarımın şarj kablosunu istediklerini tedirgin bir ses tonuyla belirtti. O sıralar babama dönüp bilgisayarcının bir şarj kablosu yok mu ? ben bu bilgisayarı onlara şarjı yüksek bir şekilde bıraktım, ayrıca onlar bilgisayarı açmayacak ki arkasını açıp içini temizleyecekler neden şarj kablosuna gerek duyuyorlar diyerek sordum.  O gün akşam saatlerine doğru bana telefon numaramdan ulaşan kurum, bana bilgisayarımın elektrik sorunu olup olmadığını sordu. Bende onlara bilgisayarımın hiçbir türlü sorunu bulunmadığını sürekli belirterek onlara bilgisayarımı temizleyip temizlemediklerini, içini açıp açmadıklarını sordum. Onlar bana bilgisayarımın açılmadığını power tuşuna bastıklarını fakat bilgisayarın kendisini çalıştırmadığını söylediler. Bende neden onlara bilgisayarımı açmaya çalıştıklarını, onlara bilgisayarımın içini temizlemeleri için bilgisayarımı verdiğimi söyledim. Bana karşı cevap olarak kontrol amaçlı açtıklarını ve bir işe başlamadan bilgisayarın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiklerini söylediler. Ben onlara madem kontrol amaçlı çalıştırıyorsunuz neden size getirdiğim gün bilgisayarı kontrol etmediniz, benim bilgisayarımın hiçbir sorunu yoktu size getirdiğimde diyerek karşı tarafı azarladım. Beni tekrardan arayacaklarını söyleyerek telefonu kapattılar ve bir daha aramadılar. Ayni gün beni arayan adam beni aramadan 10 dk önce babamı arayıp babama bilgisayarın ekran kartında arıza olduğunu belirttiler. Babamda onlara daha dün bu bilgisayarda proje yapılıyorken bilgisayar nasıl olur da çalışmaz bilgisayarın hiçbir sorunu yoktu diyerek onlara benim numaramı verip benimle iletişime geçmelereini söylemiş. Ben dayanamayıp akşam üstü ofislerini ziyaret ederek son durumu öğrenmek istedim. İçeri girip dizüstü bilgisayar’ın sahibi olduğumu söyleyince oradaki çalışanları sankide suç işlemişler gibi birbirlerine baktılar ve personel bana sen bize bilgisayarı bozuk mu getirdin gibi cümleler kurarak bilgisayarını açmadık temizlemedik sadece bilgisayarını çalıştırıp sorunlu mu ? değil mi ? diye bakmak istedik dedi. Bende buna karşılık ben size bilgisayarı sağlam getirdim ayrıca size ilk getirdiğim gün madem kontrol ediyorsunuz neden o sırada hiçbir işiniz yokken kontrol etmediniz diye sordum. Bana bilgisayarı geri vermeye çalıştılar ben bilgisayarı hiçbir türlü kabul etmedim.

Sizce babama bilgisayarın ekran kartının yanık olduğunu söyleyen adam bana neden bilgisayarın elektrik problemi var dedi. ?

Bana bilgisayarı içini açmadık diyebilen adam babama nasıl kendinden emin bir o kadarda tedirgin bir şekilde ekran kartının yanık olduğuna kanaat getirdi. ? (oraya gittiğimde patron ona bilgisayarın içini açıp pilini çıkartıp tekrar takmayı deneyip denemediğini sordu, oda açtım dedi.)

Bana bilgisayarı temizlemeden kontrol ediyoruz diyebilen adam neden ben onlara bilgisayarımı götürdüğümde benim önümde kontrol etmedi. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder