Basın BildirisiHABERLERKara Liste Boykot Kapsamında

KKTC’DE İTHALAT VE İHRACAT FAALİYETLERİ YÜRÜTEN Ö.K. FREE PORT LTD. ADINDAKİ FİRMALARİ VE ONLARİN YETKİLİ DİREKTÖRLERİNİ DERNEĞİMİZ “KARA LİSTE VE BOYKOT KAPSAMİNDA” İSTENMEYEN İŞLETME VE KİŞİ OLARAK İLAN ETMİŞ BULUNMAKTADIR!

  • Adınız Soyadınız: admin
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Basın Bildirisi

BU HALKA YAPILAN YALNIZ BEBEK MAMALARINDA MI?

BİR YIL SÜRESİ GEÇMİŞ BEBEK MAMALARINI BEBEKLERİMİZE ÇOCUKLARIMIZA ZEHİRLENMELERİ PAHASINA, ALIN TERİ İLE KAZANILAN PARALARIMIZIN BOŞA GİTMESİ PAHASINA SAĞLIKSIZ BİR NESİL YETİŞTİRMEMİZ PAHASINA BU TİCARET AHLAKSIZLĞINA TEVESSÜL EDEBİLECEK İŞ ADAMLARI İLE DOLU BAŞI BOŞ DENETİMSİZ BİR PİYASA….

DENETLEYECEK OLANLARIN DA GÖREVDEN ALINDIĞI…YILLARCA O PARASI ÖDENEN MAKAMLARIN BOŞ BIRAKILDIĞI HESABI SORULAMAYAN SORGULANAMAYAN SORUMSUZ İKTİDAR VE HÜKÜMETLER……

ACABA YALNIZ ÇOCUK MAMALARI MI?????

 

BİR DE TÜKETTİĞİMİZ BESİN MADDLERİNDEN ÜLKEMİZDE AMBALAJLANMASI YAPILAN PEYNİRLERE BAKALIM……AŞAĞIDA RESİMLERİ GÖRÜLEN PEYNİRLER SÜRESİ GEÇMEDİĞİ HALDE KÜFLENMEYE BAŞLAMIŞ!…..BU İNE İLK KEZ NE SON KEZ OLUYOR…..İTHALTÇISI DERNEĞİMİZE KADAR GELİP GÖRÜYOR….YILLAR GEÇİYOR…AYNI NAKARAT GİDİYOR!!…………

P1000232EDAM3BU HALKIN HİÇ Mİ SAĞLIĞIN I DÜŞÜNEN YOK………..

VAR VAR YANILMAYALIM….İŞTE SİZE GDA VE YEM GÜVENLLİĞİ YASASI……DEĞİŞEN NE??????????

HİÇBİRŞEY…….NEDEN Mİ? ALT YAPI YOK! NİYET YOK…..

Merkezi Dubai’de bulunan a.a. Foodstuff Trading LLC adli firma ve KKTC’de ithalat ve ihracat faaliyetleri yürüten Ö.K. Free Port Ltd. adındaki firmalari ve onlarin yetkili direktörlerini Derneğimiz “Kara Liste ve Boykot Kapsaminda” istenmeyen işletme ve kişi olarak ilan etmiş bulunmaktadir!….
2.06. 2015
B A S I N B İ L D İ R İ S İ

Tam da Dünya Çocuk Günü 1 Haziran’da ortaya çıkan sansayonal bir haber ile “Ticari faaliyet” adı altında çocuklarımıza genel anlamda tüketicilere yapılmakta olan komplolar ile serbest piyasa sistemi içerisinde örgütlü olarak mücadele etmemizin gerekliliği ve öneminin en çarpıcı gelişmelerinden birine şahit oluyoruz.

 

1200 ton bebek mamasının ithalatçı firma tarafından gümrük müdürlüğüne dilekçe verip tüm gümrük vergileri ve gümrük cezaları kendilerine ait olmak üzere Gümrük Yasası hükümlerine göre yüzde 1 vergisini yatırarak kargonun KKTC’ye gönderilmesinin sağlanmasını istemesini Derneğimiz ilgili KKTC.

Mercileri ve bakanlık nezdinde şiddetle protesto etmekte ve derhal ilgili şirket hakkında yasal işlem başlatılmasını talep etmektedir.

 

Dielac 1 ile Dielac 2 adlı adlı numunelerin sırası ile Ocak 2014, diğerinin ise Şubat 2014 olduğu tespit edilen son kullanma sürelerinin çoktan geçmiş olmasına rağmen ilgili firmanın yüzde 1 vergi ödenip malın geri alınmasını talep etmesi tüketicilerin sağlığının beşikteki bebekten bilim çağındaki büyüklere kadar nasıl bir tehlike içerisinde olduğunun en çarpıcı sansasyonal bir göstergesidir.

Merkezi Dubai’de bulunan a.a. Foodstuff Trading LLC adli firma ve KKTC’de ithalat ve ihracat faaliyetleri yürüten Ö.K. Free Port Ltd.

 

adındaki firmalari ve onlarin yetkili direktörlerini Derneğimiz “Kara Liste ve Boykot Kapsaminda” istenmeyen işletme ve kişi olarak ilan etmiş bulunmaktadir!…….

Hasan Y. Işık
Dernek Genel Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder