BU KADARI DA ARTIK İLLALLAH!!!ERMATAŞ LTD. KUSURLU SERAMİKLERİ PİYASAYI DA TÜKETİCİLERİ DE PERİŞAN EDİYOR! ÜSTELİK DEĞİŞİMİ VE PARA İADESİNİ DE KABUL ETMİYOR!

 • Adınız Soyadınız: admin
 • Şikayet Edilen Ürün/Marka: HABERLER

KKTC.’NDE İNŞAAT SEKTÖRÜ MALZEMELERİNDE BAŞARILI BİR FİRMAMIZ OLAN ERMATAŞ LTD….TÜKETİCİLERİN HAKLARINA ÖZEN VE SAYGI GÖSTERMELİDİR!……

BU KADARI DA ARTIK İLLALLAH!!!ERMATAŞ LTD.KUSURLU SERAMİKLERİ PİYASAYI DA  TÜKETİCİLERİ DE PERİŞAN EDİYOR! ÜSTELİK DEĞİŞİMİ VE PARA İADESİNİ DE KABUL ETMİYOR! ANCAK TÜKETCİLER DERNEĞİ’NİN TALEBİ ÜZERİNE  İSTANBUL’DAN ÜRETİM YETKİLİSİ KIBRIS’A GELİP GÖRÜP “TAMAM” DEDİ! ERMATAŞ BU SEFER İŞÇİLİK PARASINI İADE ETMEMEK İÇİN DİRETİYOR! TABİİ NAFİLE YERE!

KUSURLU BOMBELİ SERAMİKLERİ DÖŞENDİ DİYE YERİNE YENİSİNİ VERMEMEK İÇİN DİRETEN  ERMATAŞ LTD.TÜKETİCLERE İŞÇİLİK BEDELİ İLE ÇİFTE MAĞDURİYETİ YETERLİ GÖRMEMEKTE BU MALZEMEYİ  İADE ALIP PAZARLAMAYI DA DÜŞÜNÜYOR!!!

BU ÜLKEDE TÜKETİCİ HAKLARINDA DEVRİM YAPMIŞ BİR TÜKETİCİLER DERNEĞİ BAŞKANINA 2013 YILINDA ERMATAŞ LTD..”KUSURLU” OLARAK SATTIĞI MERMERLERİ DERNEK BAŞKANININ TALEBİ ÜZERİNE  FİRMANIN İSTANBUL’DAN GETİRTTİĞİ ÜRETİCİ FİRMA  YETKİLİSİ İNCELEMİŞ VE KUSURLU BULDUĞU MERMERLERİN TAMAMININ YERİNE BAŞKA SERAMİK VERİLMESİNİ ONAYLAMIŞTI!!…….ANCAK ERMATAŞ LTD..KUSURLU MERMERLERİN DÖŞENMESİ İÇİN ÖDENEN İŞÇİLİK BEDELİNİ KARŞILAMAKTAN İKİ YIL SÜRE ÖNCE İMTİNA ETMİŞ ANCAK  SON AŞAMADA OLSA DA BU HATASININ FARKINA VARARAK  İŞÇİLİK BEDELİNİ “TÜKETİCİ MEMNUNİYETİ” KAPSAMINDA KARŞILAMAYI FİRMANIN PAZARLAMA MÜDÜRÜ TUĞRUL YAŞARCAN DERNEK BAŞKANINI ARAYARAK DUYURMUŞTUR!!!……………………..

MEHMETÇİK BELEDİYESİ İLE İLGİLİ SON GELİŞME HAKKINDA DA ERMATAŞ LTD.’İN DERNEĞİMİZE BİLGİ VERMESİ BEKLENMEKTEDİR!!!

                   ERMATAŞ LTD.

Şehit Mustafa A. Ruso Caddesi, P.K. 603, Küçük Kaymaklı, Lefkoşa, KKTC Tel: 228 5800 (12 Hat) Fax: 227 4475

e-mail: info@ermatas.com web: www.ermatas.com

Sn. Cemil Sarıçizmeli,

MEHMETÇİK BELEDİYE BAŞKANI

 Eylül 2014 sonunda Semra Ltd. tarafından bizden alınıp tarafınıza gönderilen 30*60 Bej Mat seramiklerle ilgili sorun olduğu gerekçesiyle tarafımıza Semra Ltd. tarafından şikayetiniz iletilmişti. Konu ile ilgili gerekli incelemeler yapılmış ve görüşlerimizi özetleyen bir rapor hazırlayıp Mağusa şubemize ve Semra Ltd.’e göndermiştim. Düşüncelerimizi direkt olarak size de aktarabilmek için ilişikteki raporumuzu bilgilerinize arz ederim.

 Saygılarımla.

 Tuğrul Yaşarcan

Pazarlama Müdürü

 Şht Mustafa A.Ruso Caddesi,

P.K.603, K.Kaymaklı,

Lefkoşa-KKTC

Tel:

(0392) 2285800 (110)

Fax:

(0392) 2274475

E-mail:

tugrul@ermatas.com

Website:

www.ermatas.com 

Pınar Hanım merhaba,

Bildiğiniz üzere, Semra Ltd.’in 26.09.2014 tarihinde bizden alıp Mehmetçik Belediyesi’ne satmış olduğu ürünlerle (EASTSUN 30*60 KN36837 Bej Mat ) ilgili olarak ürünlerin bombeli olduğuna yönelik bir şikayet gelmişti. Sözkonusu şikayeti görmek/incelemek amacıyla Lefkoşa şube, ambar ve stok sorumlumuz Ahmet Bey ile teknisyenimiz Nuri Usta dün bahse konu yere ziyarette bulundular. Ziyarette tespit edilen noktalar ve şikayetle ilgili değerlendirmelerimiz aşağıda belirtilmiştir.

Tespitler

1-   Bahse konu ürünlerde Avrupa standardları içerisinde olmak üzere bir miktar bombelenme vardır.

2-   Satın alınan toplam 250m2 karo’nun yaklaşık yarısı (100m2 – 125m2)’si döşenmiştir.

 Sebepler

1-   Ürünlerin düz değil de şaşırtmalı döşenmiş olması,

2-   Şaşırtmalı döşeme yapılırken kamalı derz artısı kullanılmaması,

3-   Ustaların, üründe standardlar dahilinde olan hatayı azaltacak şekilde döşeme yapacaklarına hatayı artıracak şekilde döşeme yapmaları,

 Netice

Bizim düşüncemize göre eğer ustalar kamalı derz artısı kullanmış olsalardı veya ustaca döşeme yapmış olsalardı, döşenen üründeki bombelik görünemeyecek seviyeye inecek ve kullanıcıları kesinlikle rahatısız etmeyecekti. Bazı ustaların yeterli bilgi, tecrübe ve kabiliyette olmamaları, dolayısıyle yukarıda belirtilen hususlara uymadan döşeme yapabileceklerini anlayabiliriz. Fakat ‘kusurun’ ancak yüz küsur m2 döşedikten sonra fark edilmesini anlayamıyoruz. Eğer ürünler ilk döşenmeye başladığı zaman (bir – iki m2) şikayet gelseydi ve sorunu tavsiye ettiğimiz şekilde döşeme sistemiyle çözememiş olsalardı veya bir şekilde son kullanıcı ürünü istemiyor olsaydı, iyi niyet gösterip ürünleri (döşenenler de dahil olmak üzere) iade alabilirdik. Ancak şu durumda döşenmiş ürünlerle ilgili yapabileceğimiz ne yazık ki bir şey yoktur. Geriye kalan (döşenmemiş) ürünleri ise iade alabiliriz veya yukarıda belirtilen tavsiyelerimize uyarak döşeyebilirler.

Bilgilerinize arz eder, iyi çalışmalar dilerim.

Pazarlama Müdürü

06/11/2014

Konu: EASTSUN 30*60 KN36837 Bej Mat Ürün Şikayeti hk.

Kime: Sn. Cemil SARIÇİZMELİ, Mehmetçik Belediyesi Başkanı

RAPOR

Semra Ltd.’in 26.09.2014 tarihinde bizden alıp tarafınıza (Mehmetçik Belediyesi) satmış olduğu ürünlerle (EASTSUN 30*60 KN36837 Bej Mat ) ilgili olarak ürünlerin bombeli olduğuna yönelik bir şikayet gelmişti. Sözkonusu şikayeti yerinde görmek/incelemek amacıyla Lefkoşa şube, ambar ve stok sorumlumuz Ahmet Esmer ile teknisyenlerimizden Nuri İltemiş 15/10/2014 tarihinde belediyenize ziyarette bulundular. Ziyarette tespit edilen noktalar ve şikayetle ilgili değerlendirmelerimiz aşağıda belirtilmiştir.

Tespitler

 

1- Bahse konu ürünlerin orta kısımlarında, Avrupa standardları içerisinde olmak kaydıyle bir miktar bombelenme vardır.

2- Satın alınan toplam 250m2 karo’nun yaklaşık yarısı (100m2 – 125m2)’si döşenmiştir.

Sebepler

 

1- Ürünlerin düz değil de şaşırtmalı döşenmiş olması,

2- Şaşırtmalı döşeme yapılırken kamalı derz artısı kullanılmaması,

3- Ustaların, üründe standardlar dahilinde olan hatayı azaltacak şekilde döşeme yapacaklarına hatayı artıracak şekilde döşeme yapmaları,

Sonuç

Bizim düşüncemize göre eğer ustalar kamalı derz artısı kullanmış olsalardı veya ustaca döşeme yapmış olsalardı, döşenen üründeki standardlar dahilindeki bombelik görünemeyecek seviyeye inecek ve sizleri kesinlikle rahatısız etmeyecekti.

Bazı ustaların yeterli bilgi, tecrübe ve kabiliyette olmamaları, dolayısıyle yukarıda belirtilen hususlara uymadan döşeme yapabileceklerini anlayabiliriz. Fakat ‘kusurun’ ancak yüz küsur m2 döşedikten sonra fark edilmesini anlayamıyoruz. Aslında öğrendiğimiz kadarıyla ustabaşı döşeme sırasında bu durumu görmüş ancak acil olarak işi bitirmesi gerektiği için ürünleri özensiz şekilde döşemeye devam etmiş. Eğer ürünler ilk döşenmeye başladığı zaman (bir kaç m2) şikayet gelseydi ve sorun tavsiye ettiğimiz şekilde döşeme sistemiyle çözülememiş olsaydı veya bir şekilde son kullanıcı olarak sizler bu ürünü artık istemiyoruz deseydiniz, biz de bir kaç m2’yi sorun etmez, ürünleri (döşenenler de dahil olmak üzere) iade alabilirdik. Ancak şu durumda döşenmiş ürünlerle ilgili yapabileceğimiz ne yazık ki bir şey yoktur. Geriye kalan, döşenmemiş ürünleri iade alabiliriz veya bu ürünleri yukarıda belirtilen tavsiyelerimize uyarak döşetebilirsiniz.

Bilgilerinize arz ederim. Saygılarımla,

Tuğrul YAŞARCAN

Pazarlama Müdürü

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder