Bostancı elbise mağazası Girne -Bostancı

  • Adınız Soyadınız: Özlem Ece
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Elbise
  • Şikayet Tarihi: 24/01/2022

23 Ocak 2021 Pazar akşam saat 6-7 arası Bostancı mağazasında 1 elbise satın aldım .120 TL .Orada denemeye izin olmadığı içim evimde denedim ve bedeni olmadığı için üzülerek ertesi gün değiştirmek için dükkana gittim.Fakat kapıdan girer girmez bana değişimin olmayacağını söylediler.Mağazda yazılı olarak DEĞİŞTİRME YOK gibi bir tabela olmamasına rağmen ,sadece sözlü olarak kasada söylediklerini söylediler.Yüksek müzik sisteminden dolayı duymamış olacağımı düşünüp kibarca rica ettim ..”Para istemem sadece istediğim başka ürünle değişim istediğimi tekrar edince bu kez sadece yazlık reyonda alacağımı söylediler”..Fakat orda bedenime ve zevkime hitap eden 1-2 elbisenin bedeninde bana göre değildi ..Eşofman falan almak istedim bu kez Patronun yasakladgını söylediler .
“İstersen ürünü çöpe at ister hediye et alırken bize mi sordun dediler?Bende mutlu olup giymek için Aldım ama olmadı bende hoşlanmam o kadar yol gel git iade işleri falan ..Neyse kasada Pakistanlı kasiyer ve 2 çalsan bayan 120 teklik şey için bana cephe oldular..Patronunuzu Arar mısınız dedim numarası yok dediler? Artık çok uğraşmaktan kendimi tüketici haklarını arayacağını söyledim sonra Hasan beyle telefonda konuştum kendisi de fişimle beraber yaşananları yazılı beyan etmemi söyledi . Tam dükkandan çıktım bu kez fişin olmadığını fark ettim bana alışveriş yapılırken sadece Ama sadece poşet verildi. Kesinlikle fiş olduğumu görmedim . Ama insanlık halidir belki poşetten düşmüş olabilir diye tekrar dükkana gittim zaten beni hatırladıkları için dün sizden bu kadar fiyata bu iyi bir şey aldığıma dair bir küçük kağıda yazar mısınız diye rica ettim. Bunada itiraz ettiler kağıt falan da yok değişim de yok ben tüketici hakları derneği ni aradım ve telefondaki Hasan beyden rica ettim konuşması için çalışanlardan birine telefonu verdim kendisi de fiş olmadığı için kendi aramızda bir kağıt olsun dedi fakat konu benken telefonu alan çalışan bayan yardımcı olmak yerine telefondaki beyfendiye bize verilen talimat bu ,siz arasanız da değişmez deyip birden kendi hikayesini anlatmaya başladı :)zaten ben de uzun zaman önce 700 800 TL’ye alışveriş yapmıştım tüketici haklarına gittim değişim olmadı bu tür şikayet yerleri de boş Diye konuşmaya başlayınca telefonumu elinden aldım. Söz konusu benim şikayetim senin geçmişteki alışverişinin şikayetinin geri dönüşümün olmasını neden benim telefonumun üzerinde konuşuyorsun dedim ? Sonra çalışanlardan diğer bayan yüzü maskeliydi Burası muz cumhuriyeti şikayet Mikayit işe yaramaz diye kendilerini haklı çıkarttılar.
Şimdi
1-) Bana fiş verilmedi ama poşetle Beraber verildiyse ve düşme ihtimali olduysa bunu kendi aramızda halletmek için bir kağıt istedim onu vermediler.
2-dükkanda değişim yoktur levhası olmamasına rağmen geri götürdüğümde kesinlikle sınırlı ürünler dışında değişim hakkımın olmadığı söylendi.
3-Orada soyunma kabinine izin olmadığı için evde denemek zorunda kaldım ve bedeni olmadığı için Başka ürünler değiştirme hakkına bana vermediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder