BEKO SERVİS

  • Adınız Soyadınız: DÖNE ILGAR
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Tamir ve Servis
  • Şikayet Tarihi: 24/01/2023

MERHABA BEN DİKMEN KALKINMA KOOPERATİFİ LTD. SEKRETERİ DÖNE ILGAR, BANKAMIZDA BULUNAN BEKO MARKA KLİMANIN DIŞ ÜNİTESİNDE OLUŞAN SIKINTI SEBEBİ İLE BEKO YETKİLİ SERVİSİ ARADIM. ORDAKİ YETKİLİ TARAFINDAN ALDIĞIM CEVAP ÜRÜNÜN 10 YIL ÖNCE SATILDIĞINDAN DOLAYI BANA SERVİS VE YEDEK PARÇA HİZMETİ VERİLEMEYECEĞİ, KAYIT OLUŞTURMA HALİNDE GELİNİP BAKILACAĞINI FAKAT ARIZANIN GİDERİLMESİ İLE İLGİLİ BİR ŞEY YAPILAMAYACAĞI 350 TL LİK DE BİR GELME GİTME ÜCRETİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ. BU DA DEMEK OLUYOR Kİ 10 YIL SONRA CİHAZI ÇÖPE AT BAŞKA VERELİM Mİ? ALINAN ÜRÜNÜN BAŞKA HİÇBİR SIKINTISI YOK. SATTIKLARI ÜRÜNÜN YEDEK PARÇASINI TEMİN ETMELERİ GEREKMEZ Mİ? ÜCRETSİZ HERHANGİ BİR TAMİRAT TALEP ETMEDİM. KONU İLGİLENİRSENİZ ÇOK MENUN OLURUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Servis Hizmetleri
55/2010

22. İthalatçı, imalatçılar-üreticiler veya satıcılar sattıkları sanayi malları için malın bakım, onarım ve servis hizmetlerini sunmak için servis istasyonları kurmak veya sattıkları malların her türlü bakım, onarım veya servisini yapabilecek servis istasyonlarından hizmet alarak yaptırmakla yükümlüdürler.
Bu maddenin uygulanmasına ilişkin esaslar, Bakanlıkça hazırlanıp Bakanlar Kurulunca onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlanacak bir tüzükle belirlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder