AURASAN TİCARET LTD. (İHLAS EV ALETLERİ)

  • Adınız Soyadınız: SALİH GÜREN
  • Şikayet Edilen Ürün/Marka: Su Arıtma Cihazı
  • Şikayet Tarihi: 09/08/2021
  • Şikayet Görselleri:

Sayın yetkili,
28 Nisan 2021 tarihinde Aurasan Ticaret Ltd’den 3800 TL değerinde Aqua Unique marka su arıtma cihazı satın aldık. Evde yeni doğmuş bir bebek ve bir de 11 yaşında oğlumuz olduğundan arıttığımız suyun sağlık açısından içmeye ve kullanmaya sakıncası olup olmadığını görmek istedik. Bu maksatla 17 Haziran 2021 tarihinde devlet laboratuvarının istediği hijyen koşullarına uygun şekilde suyumuzun örneğini alıp devlet laboratuvarına götürdük.
Ek’te de gönderdiğim raporlarda görüleceği üzere 21 Haziran 2021 tarihinde çıkan laboratuvar sonuçlarına göre suyumuzda 0-200 görülebilecek bakteri miktarı 400 çıkmıştır.
Laboratuvar sonuçlarını alıp Aurasan yetkilileri ile görüşmeye gittik. Kendilerine laboratuvar sonuçlarını gösterdik. Kendileri bu durumdan dolayı üzgün olduklarını, cihazımızı ozonla temizleyip bakteriden arındıracaklarını belirttiler. Biz bu şartlar altında cihazı kullanmak istemediğimizi, sürekli şüphe halinde bu arıtmayı kullanamayacağımızı belirttik.
Bunun üzerine müdür Mustafa bey cihazı geri alacaklarını ve o güne kadar ödediğimiz 2600 TL paramızı geri iade edeceklerini belirtti.
Günler sonra evimize gelerek paramızı ve satış sözleşmesinin iptalini teslim etmek isteyen Aurasan görevlisi paramızdan 500 TL kesildiğini belirtti. Bunun üzerine parayı ve sözleşmeyi teslim almadık. Aurasan yetkilisi Mustafa bey ile yaptığım görüşmede bize bu cihazı takmak ve sökmek için adam gönderildiğini, bu cihazın ozonlanıp, filtrelerinin değiştirilip başka müşteriye satılacağını ve bunların da bir maliyeti olduğunu belirtti. Aslında bizden çok daha fazla kesinti yapmaları gerektiğini ama biz mağdur etmemek için az kesinti yaptıklarını belirtti.
Sayın Hasan Yılmak Işık ile yaptığım görüşmenin ardından gidip 2100 TL ve sözleşmeyi teslim aldım. Aurasan yetkililerinin paramı tam olarak teslim aldığımı belirten yazı yazıp imzalamamı istemeleri üzerine bugüne kadar ödediğim 2600 TL’nin 2100TL’sini teslim aldığımı belirtip kağıdı imzalayıp kendilerine teslim ettim.
Bu yaşadığımız mağduriyette hakkımızı aramamızda yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Gönder